Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Doua ecrane

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
vyorelboy

vyorelboy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 330
  • Înscris: 06.07.2013
Salut. Am acest tv https://altex.ro/tel...cpd/LEDV19E19D/ si l am conectat prin hdmi la https://mediagalaxy....cpd/LAPPL627RC/
Faza e ca nu stiu cum sa fac sa fie doua monitoare difefite, acum.imi arata acelasi lucru pe ambele si de asemenea se vede cam neclar fata de laptop. Pot face cumva sa i imbunatatesc calitatea video? In trecut l am mai contecat la o unitate pc prin vga si se vedea perfect. Ar merge sa fac doua ecrane si prin vga?

#2
alex1912

alex1912

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,428
  • Înscris: 28.06.2015
Windows key + P -> Extend

apoi click dreapta pe desktop -> display settings si iti aranjezi ce mai ai nevoie (pozitii relative, rezolutii)

#3
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,055
  • Înscris: 10.09.2005
Laptopul este full HD iar televizorul nu. De asta se vede mai neclar fata de laptop.

#4
Rubin1977

Rubin1977

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,147
  • Înscris: 15.07.2017

View Postalex1912, on 29 decembrie 2018 - 10:12, said:

apoi click dreapta pe desktop -> display settings si iti aranjezi ce mai ai nevoie (pozitii relative, rezolutii)
Sau...click dreapta pe desktop ->Screen resolution ->

Attached Files


Edited by Rubin1977, 29 December 2018 - 10:56.


#5
vyorelboy

vyorelboy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 330
  • Înscris: 06.07.2013

View Postgerbil, on 29 decembrie 2018 - 10:48, said:

Laptopul este full HD iar televizorul nu. De asta se vede mai neclar fata de laptop.
Am conectat si acest tv https://altex.ro/tel...pd/LEDV32CK600/ si la fel nu i extraordinara imaginea. E la fel ca nu i full hd?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate