Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Suntem chiar asa de necivilizati in sec 21 ?

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
224 replies to this topic

#1
csoka2002ro

csoka2002ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 618
  • Înscris: 19.04.2010
Suntem chiar asa de necivilizati si imbecili in sec 21.?
Eu ma simt umilit sa văd afisat la grupul social asemenea pictograme.
Deorece administratorii/patronii de la o multinationala au fost nevoiti sa afiseze asemenea pictograme.
De ce are românul mania de a se urca pe WC-ul englezesc ?
Chiar nu stiu românii cum functioneaza WC-ul ?

Attached Files



#2
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,296
  • Înscris: 13.01.2011
Îi este scîrbă, că a stat chiurul altuia înainte.
Ori ca a bălăngănit ștremeleagul altuia, mai înainte, pe acolo.

Edited by crisstonne, 19 December 2018 - 01:06.


#3
-Jinx-

-Jinx-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,208
  • Înscris: 02.03.2014
Cum zice colegul crisstone...romanul e reticent sa se aseze pe colacul pe care a stat altul inainte.

Sincer sa fiu cred ca la noi ar prinde mai bine  Wc-urile turcesti.

Edited by -Jinx-, 19 December 2018 - 01:12.


#4
_Dadi_

_Dadi_

    Martian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,154
  • Înscris: 01.05.2015
Sint foarte folositoare, ar trebui puse si in fundul curtii...ce multinationale....

#5
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

 csoka2002ro, on 19 decembrie 2018 - 00:58, said:

Suntem chiar asa de necivilizati si imbecili in sec 21.?
...
Cel mai bine este sa lucrezi si tu la o multinationala (sa zicem un supermarket), sa ajungi sa speli si WC-urile pe acolo (de exemplu: casierii supermarketurilor din pacate trebuie sa spele si toaletele) si apoi sa pui intrebarea asta pe forumuri daca mai este nevoie, dar cred ca nu mai e nevoie sa-ti mai raspunda cineva, iti dai singurul raspunsul "DA" urmat de o serie de injuraturi.
Eu nu pricep de ce te scandalizezi asa tare? te simti cu musca pe caciula? Daca as vedea asa ceva nu m-ar deranja, pentru ca stiu ce am de facut! stiu clar ca nu-s puse  pentru mine  acolo! Asa se mai simt unii infractori cand li se spune la casa in supermarket: "putem se ne uitam si noi un pic in plasa? "

Edited by stlk, 19 December 2018 - 01:41.


#6
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,532
  • Înscris: 16.03.2007

 crisstonne, on 19 decembrie 2018 - 01:04, said:

Îi este scîrbă, că a stat chiurul altuia înainte.
Ori ca a bălăngănit ștremeleagul altuia, mai înainte, pe acolo.

Sau e constipat. Sau o ajuta la hemoroizi..

Edited by laffin, 19 December 2018 - 01:42.


#7
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

 csoka2002ro, on 19 decembrie 2018 - 00:58, said:

...
De ce are românul mania de a se urca pe WC-ul englezesc ?
...
Logic ar fi sa-si aduca fiecare scaunelul de acasa Posted Image  (poate unii nu vor sa aiba probleme, de aceea se urca pe vas )
sursa foto
(nu-i fac reclama dar aia e sursa).
Se pare ca turcii au stiut mai bine sa faca un vas de WC!

Edited by stlk, 19 December 2018 - 01:58.


#8
FreeThinker

FreeThinker

    Mr.Nobody

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,620
  • Înscris: 16.08.2010

 csoka2002ro, on 19 decembrie 2018 - 00:58, said:

Suntem chiar asa de necivilizati si imbecili in sec 21.?
Eu ma simt umilit sa văd afisat la grupul social asemenea pictograme.
Deorece administratorii/patronii de la o multinationala au fost nevoiti sa afiseze asemenea pictograme.
De ce are românul mania de a se urca pe WC-ul englezesc ?
Chiar nu stiu românii cum functioneaza WC-ul ?

Ehei, sunteti in urma cu civilizatia bre! Uite ce am vazut eu intr-un wc dintr-o tara cu apa calda...
Si apropo de ultima pictograma: ultima oara cand am venit in tara (septembrie) am fost la o toaleta din Aeroportul International Henri Coanda, m-am aplecat instinctiv sa iau peria pentru ca sa... nu era! Am verificat apoi celelalte cabine, cinci cu totul, nu era nici o perie. Asta inseamna civilizatie...

#9
DaculScoril0

DaculScoril0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,670
  • Înscris: 03.12.2014

 csoka2002ro, on 19 decembrie 2018 - 00:58, said:

Suntem chiar asa de necivilizati si imbecili in sec 21.?
nu vrei să știi cum arată veceurile oricărui restaurant de fițe după ora unu noaptea. Chiar alea la care o bere costă 30 de lei.

#10
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
daca ar dispărea prin absurd instituțiile care mentin ordinea in vreo 6 luni de zile ar fi haos. da, omul nu s a civilizat deloc cu toate ca suntem in secolul 21.i a sa puna polițai la wc sa vezi cum nu se mai murdaresc wc urile.
turcesti ar fi cel mai bine.

#11
Travertin2_0

Travertin2_0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,299
  • Înscris: 26.11.2017

 silesax, on 19 decembrie 2018 - 03:32, said:

daca ar dispărea prin absurd instituțiile care mentin ordinea in vreo 6 luni de zile ar fi haos. da, omul nu s a civilizat deloc cu toate ca suntem in secolul 21.

Cu mențiunea: in orice tara din lume.

#12
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
imi place ca in ultima pictograma iti arata si cum sa-ti pui sapca. :)) totusi aiurea cu asezatul pe capac, eu nu ma asez pe niciun capac, nicaieri.

lipseste si una cu inchisul usii/usilor, oriunde ai fi, ca nu vrea nimeni sa te auda stropindu-te sau sa te miroase. Posted Image

iar wc-urile ar trebui sa fie mai inalte, eventual si mai bine gandite anti-stropire, sa nu sara in sus nimic. la fel si chiuvetele, mai inalte si mai largi..

#13
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,704
  • Înscris: 21.06.2016
Ca idee, veceurile au o hirtie pe care o pui pe colac, dar pare consumata in poza aia. Daca te asezi ca prostul fara hirtie ai luat tzeapa. Sa stai, voluntar, pe pisatul altuia bleah
Dar chiar si acu hirte oamenii poate vor sa stea departe de boli cu transmitere sexuala. Pentru ca la altii cam 25% din populatie le are.

Edited by vrajitoruldinoz, 19 December 2018 - 05:28.


#14
sylvius

sylvius

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,400
  • Înscris: 01.01.2007

 csoka2002ro, on 19 decembrie 2018 - 00:58, said:

Suntem chiar asa de necivilizati si imbecili in sec 21.?
...
Chiar nu stiu românii cum functioneaza WC-ul ?


Stiu eu ?! Asa se pare...

Uite alte indicatii pretioase pentru folosirea buzii si chiuvetei, alaturi de ritos anuntatele masuri drastice ce se impun, in cazul in care nu se conformeaza romanii !... Posted Image

Attached File  20180425_125357.jpg   192.21K   119 downloadsAttached File  20180425_125505.jpg   130.79K   124 downloads

#15
silenced

silenced

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,295
  • Înscris: 30.11.2008
Nici eu nu ma pot aseza pe colacul neigienic. Am intalnit localuri sau hoteluri unde se vedea ca e igienic si m.am așezat, sau la supermarketuri unde era f curat si totusi am pus hârtie igienică pe capac.

Credeti ca degeaba toaletele moderne au protecția aceea ce se schimba automat la fiecare folosire, tragi de maneta.
https://www.emag.ro/...a/pd/DP0X6MBBM/

Deci după ce vom găsi asa ceva sa ne inspire incredere atunci nu ne vom urca cu picioarele.


#16
burkina

burkina

    Shemhamphorash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,799
  • Înscris: 07.10.2017
Vesticii sunt prosti este raspunsul corect.

[ https://i.imgur.com/1sYgJva.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Pozitia anatomic corecta pentru cacarea optima este POZITIA CARABUS. Adica, nu asta:

[ https://proxy.duckduckgo.com/iu/?u=http%3A%2F%2Ffitlife.tv%2Fwp-content%2Fuploads%2F2015%2F08%2Fhow-to-get-rid-of-constipation-h.jpg&f=1 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Ci asta:

[ https://proxy.duckduckgo.com/iu/?u=https%3A%2F%2Ftse4.mm.bing.net%2Fth%3Fid%3DOIP.fyVShW1dE2nnj_KqFrg-IwHaE8%26pid%3D15.1&f=1 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


[ https://proxy.duckduckgo.com/iu/?u=http%3A%2F%2Fimg.ifcdn.com%2Fimages%2Fc7db747d46c8b2061181d5d4b70afad6bedee5d23196aaef1104bb004277610e_1.jpg&f=1 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by burkina, 19 December 2018 - 06:36.


#17
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,704
  • Înscris: 21.06.2016
Pai omul nu a evoluat cu veceuri...
Pentru tarile astea mai murdarele gen Romania pentru varianta publica veceul turcesc e optim. Usor de spalat cu un jet de apa, nu te atingi de nimic, iaca e si sanatos...

#18
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,528
  • Înscris: 30.10.2003
Socul cel mai mare l-am avut in studentie cand am inceput sa dau iama prin camine. Sambata si duminica femeile de servici aveau liber. Ce era duminica seara la baie era ceva de groaza.
Rahat pe colacuri, wc-uri infundate, chiuvete pline cu mancare, unii pur si simplu isi goleau mancarea ramasa in oala si asa lasau, hartie igienica folosita in cosul de gunoi.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate