Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 

Fortnite

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015
Care e scopul acestui joc, că tot văd că joacă ăștia pe YouTube dar nu înțeleg nimic

Mă uit dar mă plictisesc nu am răbdare

Aia tot se învârt pe acolo, sar, dau cu sabia de pereți și cam atâta

Ce dreacu de joc e asta?

#2
Ythrixium

Ythrixium

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,784
  • Înscris: 04.05.2010
Joc de retarzi, perfect pentru generatia actuala !

Da-va dracu' cu age of empiresu' vostru, mari strategi ! v-ati ars neuronii ! mai bun e pac pac, zbang, pac pac, poc.

#3
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015
Dar ce trebuie sa faci in jocul ăsta că nu Înțeleg

Aia tot sar pe acoperișul la o casa, aleargă și cam atâta.

Chiar nu înțeleg

#4
axe1

axe1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 10.12.2018
Simplu, doar impusti pe altii si daca castigi partida, te lauzi ca esti cel mai tare.
Ca in orice shooter de altfel.
Nu e deloc ceva nou si nu de la PUBG, Titanfall, Battlefield, Call of Duty sau Overwatch incoace, ci de la Team Fortress , Counter Strike , Unreal Tournament  incoace etc.
Fenomenul e vechi de peste 10 ani.   Multi de aici erati copii cand era Unreal Tournament era un trend global pe vremea cand You Tube nici nu exista.  
Si da, ce face Fornite bun e partea de construit.


Intr-adevar, e o porcarie, dar e una tare banoasa pentru dezvoltatori.  
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/2gUtfBmw86Y?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by axe1, 18 December 2018 - 23:24.


#5
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,296
  • Înscris: 13.01.2011
Cum puii mei sa nu intelegi ce se intimpla in joc ??!! :|
Eu acum am vazut ce a postat colegul, si am inteles instant.
Nu am jucat niciodată jocul asta.

Am jucat mai de mult, Delta force si Max Payne.
Jucam compulsiv, nu glumă :lol:

#6
Bersherker

Bersherker

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 10.10.2014
Sa vezi ce se joaca puradeii in malluri pe PS4 :) rup manetele in 14.

Din cate am inteles, scopul e urmatorul: 100 de jucatori aterizeaza in cate un punct pe o harta uriasa, gasesc arme pe jos si se impusca cu altii. Scopul este sa ramai ultimul jucator in viata. Acest mod se numeste "Battle Royale" si mai este inclus in PUBG. Mai nou, si in CS:GO.

#7
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,626
  • Înscris: 07.02.2003

View Postzzhunt, on 18 decembrie 2018 - 22:41, said:

Care e scopul acestui joc, că tot văd că joacă ăștia pe YouTube dar nu înțeleg nimic
Mă uit dar mă plictisesc nu am răbdare
Aia tot se învârt pe acolo, sar, dau cu sabia de pereți și cam atâta
Ce dreacu de joc e asta?
Depinde ce mod de joc faci... Fortnite este un joc excelent multivalent, poti contrui, omora, face echipe, mai nou chiar zbura cu avioane si a depasit usor sursa de inspiratie PUBG tocmai pentru ca este funny rau.
Cum sugera cineva, este unul din jocurile preferate ale celor mici si ruleaza pe engine Unreal (varianta pc, xbox etc).

Edited by andreic, 19 December 2018 - 00:16.


#8
antrax_beta23

antrax_beta23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,465
  • Înscris: 28.01.2007
E problema daca nu intelegi ce si cum la un joc ca Fortnite , just saying : )))

#9
vapeClouds

vapeClouds

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,419
  • Înscris: 25.10.2018
Fortnite este o masina de facut bani. cam asta e definitia.

#10
1000FPS

1000FPS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 541
  • Înscris: 29.12.2016
E un joc ok, nu inteleg de ce va luati de copii mici care joaca Fortnite, daca voi il vedeti ca fiind un lucru rau asta este din cauza varstei, sunteti cu mult mai mari ca ei si ar trebui sa intelegeti ca oamenii au evoluat, este alta generatie care este diferta de a voastra.

#11
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

View Postzzhunt, on 18 decembrie 2018 - 22:41, said:

Care e scopul acestui joc, că tot văd că joacă ăștia pe YouTube dar nu înțeleg nimic
Mă uit dar mă plictisesc nu am răbdare
Aia tot se învârt pe acolo, sar, dau cu sabia de pereți și cam atâta
Ce dreacu de joc e asta?
Daca din ala nu intelegi, din asta intelegi ceva?
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/qB9FEBcVLcc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
sau din asta
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/5-QcZcg2fRU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Asta joaca generatia de azi! ma uit la unele jocuri ca arata mai jalnic ca jocurile MS-Dos dar consuma o gramada de resurse (trebuie sa ai un PC de 5000 lei sa le joci decent).

Edited by stlk, 19 December 2018 - 02:13.


#12
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,682
  • Înscris: 22.01.2015
Zzunt,e varsta!  Eu si acuma-s ancorat in Patrician. Am inceput cu jocuri ce se incarcau de pe casete audio(va vine sa credeti?)+HC/uri. Strategie (pt mine)e oki.  Sport/impusca tot----ma lasa rece.

#13
burkina

burkina

    Shemhamphorash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,799
  • Înscris: 07.10.2017
bunicule, ce cauti pe internet?

#14
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,666
  • Înscris: 15.12.2009

View Posttirinig, on 19 decembrie 2018 - 01:33, said:

spre deosebire de Overwatch sau CS GO   care sunt niste shootere obosite pe  stil invechit in care  doar faci kill-uri, si in functie de progresie, te alegi cu puncte si loot-boxes.

Sa pui egal intre overwatch (care e un Shooter RPG de echipa, mai aproape de un MOBA decât de shooter) și CS GO denota o ignoranta pe care  rar am întâlnit-o. Mai lipsea sa spui ca și Paragon ( MOBA FPS ) e la fel ca CS GO și treaba era completă.

Cat despre fortnite, e un shooter cu zombie la baza căruia i-a fost lipit un mod battle royale în urma colaborării creatorului PUBG cu cei de la EPIC (pubg se bazează pe unreal engine).

Edited by ro_explorer, 19 December 2018 - 09:09.


#15
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016

View Postzzhunt, on 18 decembrie 2018 - 22:41, said:

Care e scopul acestui joc, că tot văd că joacă ăștia pe YouTube dar nu înțeleg nimic
Ori glumesti, ori glumesti.
Ori esti frustrat ca altii fac o caruta de banii cu jocul asta.
Ori ai incercat si tu sa joci si te-au belit aia din prima.
Ori ai incercat si tu sa jocisi nu-ti duce claculatorul.
Este un shooter, te impusti.
Daca ai auzit/vazut Counter Strike si orice alt joc din asta la viata ta... ala e.

#16
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,410
  • Înscris: 08.12.2005

View Posttirinig, on 19 decembrie 2018 - 01:41, said:

Mi se trezesc acum niste amintiri frumoase  din 2000-2004, mai ales despre ce discutam cu baietii de cartier si colegii de scoala  pe chat cand jucam pe servere piratate  si ce trolling maxim ne  faceam  prin  joc.  Tin minte cum ne apuca Craciunul sau  Revelionul in joc si dupa ce ne injurasem , ne  amenintasem cu bataia la fiecare headshot dupa colt  sau ne balacarisem un an intreg, ne impacam la final de an, ne uram sarbatori fericite.  Jocul asta, World of Warcraft   si cu Starcraft le-a mancat multora copilaria, nu apucau sa-si faca temele pentru scoala , ne prindea 4 dimineata jucandu-ne cand erau campionate cu aceleasi meciuri. Nu aveai ce sa faci altceva cand majoritatea aveau PC-uri slabe, iar jocuri precum Far Cry,  GTA 3, World of Warcraft, DOOM 3, Half Life 2 erau considerate jocuri high-end la vremea aia  . Multi uita cum era sa-ti sacadeze  Far Cry 1  pe un pentium 3. Abia asteptam sa vina weekendul sau vacanta sa plecam de la scoala si sa stam non-stop pe CS.
Ai uitat Wolf ET. Poate cel mai bun joc online din câte s-au creat.
Pe acesta (RTCW ET) îl joc de 15 ani, încă de la apariție. Mi-a scos peri albi sau să fie... vârsta? Că am îmbătrânit cu el. :D
În rest, am jucat fiecare fps (cu single player campaign) mai bun care a apărut din 2000 încoace. Strategiile nu-s pentru mine, mă plictisesc. Dacă am chef de pus mintea la treabă, mai bine joc un șah.

PS: dp meu dv CS e o porcărioară. L-am jucat o perioadă, dar nu m-a atras atât cât să-i devin fan. Nu mai zic că la vremea aia era plin de codați.

#17
adelina1972

adelina1972

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 27.08.2014
Buna,

Jocul Fornite se poate instala pe telefon SAMSUNG Galaxy A70?

Multumesc.

#18
calbog

calbog

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,175
  • Înscris: 22.01.2013
De instalat se instalează dar se mișcă în reluare. Uite:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/MGTmmwUyflM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate