Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

cutie ieftina pt transport. 2000 euro...

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
54 replies to this topic

#19
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003
Opel Zafira A https://www.olx.ro/o...html#20a0ea1fd9

#20
smddms

smddms

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,490
  • Înscris: 16.12.2018

View Postbelogerer, on 16 decembrie 2018 - 15:50, said:

irelevant dar am 43 ani. pt adrenalina am 2 motociclete. vreau ceva fiabil si potent pt mers la piata...

nu vreau Renault.logan.&co.

golf cabrio am deja. as vrea un 4x4 totusi. ceva mai mare si mai sanatos...
Dai golfu si iei https://www.autovit....orm#xtor=SEC-81

#21
MicroEdge

MicroEdge

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,282
  • Înscris: 16.08.2016
Îți recomand un Jaguar sau seria 7 la 2000 euro sigur găsești în stare buna 😂

#22
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Are tatal unei prietene un Freelander din asta, pot sa zic, ca masina aia mai mult sta in service decat in garaj acasa , cred ca service-ul e noua lui casa Posted Image
In schimb loganul merge mult si bine daca nu iti bati joc de el...

Edited by TruculMagic, 18 December 2018 - 14:26.


#23
belogerer

belogerer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,560
  • Înscris: 14.03.2008
s-a strigat bingo

1.8 benzina cu mai toate bubele remediate de fostul proprietar.

Attached Files



#24
TaTa_RzV

TaTa_RzV

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,803
  • Înscris: 18.10.2018

View Postwaterman, on 16 decembrie 2018 - 15:24, said:

Golf 4 benzină.

Ca să fie prima opțiune freelanderu faci un x2 la bani.

Sau un Opel Astra G Ăźn boii lui.
da buna masina golf. Numai ca trebuie bagat ulei la fel ca benzina. Niste porcarii de masini, la fel ca opel astra. Nu inteleg cum recomandati asemenea gunoaie.

Eu zic sa mai scazi 1000 si sa iti iei un scuter. Auzi masina 2000 euro, dar nu Logan, sa mearga brici fara reparatii:)) pai in banii astia loganul e singura masina care merge bine. Da na, mai bine un cotet din 2000 decat un logan din 2007-2008 care merge brici. Unii aveti o minte..

Edited by TaTa_RzV, 22 December 2018 - 19:50.


#25
daimy2018

daimy2018

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 14.08.2017

View Postbelogerer, on 22 decembrie 2018 - 19:45, said:

s-a strigat bingo

1.8 benzina cu mai toate bubele remediate de fostul proprietar.

S-o stăpânești sănătos! Ceva detalii, preț/an?

#26
belogerer

belogerer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,560
  • Înscris: 14.03.2008

View Postdaimy2018, on 22 decembrie 2018 - 19:58, said:

S-o stăpânești sănătos! Ceva detalii, preț/an?

multam. an irelevant. sau masina veche. intretinuta in schimb si incadrata perfect in bugetul din titlu.

detalii - garnitura de chiuloasa schimbata, grup reconditionat. distributie schimbata. curea accesorii noua plus role. diverse maruntisuri noi/schimbate.

Edited by belogerer, 22 December 2018 - 21:32.


#27
hepea

hepea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 805
  • Înscris: 20.02.2006

View Postbelogerer, on 22 decembrie 2018 - 21:27, said:


garnitura de chiuloasa schimbata
Oare de ce s-a ars garnitura? S-a remediat defectul care a dus la o noua garnitura? S-a rectificat chiuloasa inainte de schimbarea garniturii? Sigur nu s-a ovalizat? Nu trebuie sa-mi raspunzi, iar daca nu stii inca sigur vei afla. Sau poate nu e cazul de ce am scris mai sus, cine stie ;)

#28
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009

View Postbelogerer, on 22 decembrie 2018 - 21:27, said:



multam. an irelevant. sau masina veche. intretinuta in schimb si incadrata perfect in bugetul din titlu.

detalii - garnitura de chiuloasa schimbata, grup reconditionat. distributie schimbata. curea accesorii noua plus role. diverse maruntisuri noi/schimbate.

Masina e misto, era relavant anul, depinde din ce parte te uiti. Niste dotari iarasi meritau scrise, mi se pare ca ai prins o castana, daca zici ca suna bine vanzatorul.

#29
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,143
  • Înscris: 08.12.2008

View Postwaterman, on 16 decembrie 2018 - 15:39, said:

Aoleu bre ce-ai făcut?

Japoneză ? E extrem de scumpă Ăźntreținerea, au probleme de tot felul, răcește tușește nu aude bine, mecanicii au plecat toți Ăźn Japonia.

Bine dracu că n-ai zis Subaru că apăreau specialiștii care știu ei tot...

Posted Image

:D :D

Cam mari pretențiile la banii ăștia. Eu zic un Opel Corsa de 1.2 și de prim 2002-2003. Cu ceva noroc poți să găsești unul care să își facă treaba cu brio câțiva ani.
Nu te uita la japoneze. Vorba colegului, "nu" sunt de nasul tau. :D

A, prea târziu. Nu contează. Exista mașini bune și la 2000 de euro. E nevoie de ceva atenție și un gram de noroc. Drumuri bune!

Edited by LauCalin, 23 December 2018 - 09:44.


#30
cavaliere

cavaliere

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,498
  • Înscris: 13.09.2016
A zis sarumana omul ca a scapat de tigaia aia de Freelander cu vestitul motor de 1.8 benzina. E pt cunoscatori, vezi forumurile :) pana la urma daca faci 2 km pe zi e posibil sa te Tina 2 ani pana o dai la rabla.

#31
belogerer

belogerer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,560
  • Înscris: 14.03.2008

View Postcavaliere, on 24 decembrie 2018 - 01:15, said:

A zis sarumana omul ca a scapat de tigaia aia de Freelander cu vestitul motor de 1.8 benzina. E pt cunoscatori, vezi forumurile Posted Image pana la urma daca faci 2 km pe zi e posibil sa te Tina 2 ani pana o dai la rabla.

m-am documentat destul de mult despre tigaie si cunosc bine vanzatorul care e fost mecanic auto si a facut toate reparatiile necesare ca pentru el....

masina e in mintile ei dupa parerea mea si exploatata corect va mai merge mult si bine...la el a functionat corect aproximativ 4 ani. eu cer de la ea inca 2....

View Posthepea, on 23 decembrie 2018 - 07:56, said:

Oare de ce s-a ars garnitura? S-a remediat defectul care a dus la o noua garnitura? S-a rectificat chiuloasa inainte de schimbarea garniturii? Sigur nu s-a ovalizat? Nu trebuie sa-mi raspunzi, iar daca nu stii inca sigur vei afla. Sau poate nu e cazul de ce am scris mai sus, cine stie Posted Image

vezi mai sus. fostul era mecanic auto si asa a luat masina cu apa in ulei sau ulei in apa cum vrei sa ii spui. e una din bolile celebrului motor tip k.

Edited by belogerer, 24 December 2018 - 06:41.


#32
cavaliere

cavaliere

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,498
  • Înscris: 13.09.2016
De cate ori am auzit asta cu “ facuta ca pentru mine”... este samsareasca perimata.
Totusi e posibil si sa ai noroc si sa te Tina cei 2 ani, pana la urma.  Pana la urma la banii aia e greu oricum sa nimeresti ceva decent, totul tine de noroc.

#33
belogerer

belogerer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,560
  • Înscris: 14.03.2008

View Postcavaliere, on 24 decembrie 2018 - 07:54, said:

De cate ori am auzit asta cu “ facuta ca pentru mine”... este samsareasca perimata.
Totusi e posibil si sa ai noroc si sa te Tina cei 2 ani, pana la urma.  Pana la urma la banii aia e greu oricum sa nimeresti ceva decent, totul tine de noroc.

hai sa reformulez. inteleg cum a sunat dar crede-ma ca omul imi e vecin si prieten si stiu masina de niste ani. masina personala cu care a mers aproape zilnic la job si in weekend la dunare la peste.

oficial nici nu a fost pe piata adica nu a avut anunt....el doar se gandea ca poate sau trebuie sa o vanda pt ca si-a luat altceva...

si dupa cum vezi si mai sus in 2000 de euro nu aveam alte optiuni viabile.

Edited by belogerer, 24 December 2018 - 08:17.


#34
GabiA

GabiA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 22.10.2006
Ai cerut sfaturi pe acest topic, dar cred ca erai deja hotarat sa iei acea masina, asa ca te intreb de ce l-ai mai deschis?

#35
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,219
  • Înscris: 24.05.2006

View Postbelogerer, on 22 decembrie 2018 - 19:45, said:

1.8 benzina

Fuel consumption (economy) - urban 12.9 l/100 km.
Fuel consumption (economy) - extra urban 8.1 l/100 km.
Fuel consumption (economy) - combined 9.8 l/100 km.

Posted Image

Edited by wiseguy76, 25 December 2018 - 05:46.


#36
Slick0r

Slick0r

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,014
  • Înscris: 17.12.2005

View PostTaTa_RzV, on 22 decembrie 2018 - 19:50, said:

da buna masina golf. Numai ca trebuie bagat ulei la fel ca benzina. Niste porcarii de masini, la fel ca Opel astra. Nu inteleg cum recomandati asemenea gunoaie.

Eu zic sa mai scazi 1000 si sa iti iei un scuter. Auzi masina 2000 euro, dar nu Logan, sa mearga brici fara reparatii:)) pai in banii astia loganul e singura masina care merge bine. Da na, mai bine un cotet din 2000 decat un logan din 2007-2008 care merge brici. Unii aveti o minte..

Sau ai tu cunoscuti rupti in cur care cumpara masini terminate de ai impresia ca golf 4 si astra au vreo treaba cu cosciugul pe roti numit logan.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate