Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...
 Cartelul din Carpati - mafia PNL ...

Trecut: Europa versus S.U.A. la c...

Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...
 

Pot pune bara spate de pachet dinamic ( evacuare dubla ) la un Range Evoque care nu are ?

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
Dincaironman

Dincaironman

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 16.12.2018
Buna seara !
In primul rand multumesc celor care imi vor raspunde . Sunt fericitul posesor al unui Land Rover Range Rover Evoque fabricatie 2013 versiunea Prestige( bara spate are o singura evacuare pe partea stanga) varianta de 150 cp.
As vrea sa stiu daca se poate sa montez bara spate de model dinamic ( care are 2 evacuari ) . A facut cineva chestia asta ? Nu vreau sa schimb nimic din ce tine de traseul de evacuare al masinii. Ma intereseaza doar aspectul fizic . As vrea sa stiu daca se potriveste, sau daca nu, ce modificari sunt necesare ?
Multumesc !

#2
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,684
  • Înscris: 24.11.2015
Normal ca poti pune, cumperi bara , o vopsesti si o montezi. Apoi vezi daca pui evacuare dubla sau nu.

#3
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Trucule, i-ai dat șah la rege. Posted Image

#4
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Attached File  pure-dynamic-rear-comparison-pic.jpg   37.23K   33 downloads

Attached File  Untitled__97899.1458379663.jpg   51.77K   31 downloads

Attached File  EVQ-DYNUPG1_b.jpg   144.38K   32 downloads

Dacă cea nouă vine cu cromul ăla, se poate să nu mai fie nevoie de nimic. Și să pară ok.
Am zis să pară.

În timp cred că se va vedea că ai evacuare doar stânga și va fi ceva cocălăresc.

Iei și evacuare. Nu cred că e scumpă. Timp să ai... Posted Image

Și 2 la mână pe față buclierul tău diferă de cel Dynamic. Pentru un ochi avizat mașina va fi un amalgam nereușit. Fața de Prestige și spatele Dynamic. Coca fashion.
Iei kit complet sau o lași așa.

Părerea mea.

Uite aici ce vrei tu.

http://www.supertwea...t-genuine-parts

O nimica toată. 898 de lire sterline.

Nu te grăbi ...


Quote

This item WILL fit Range Rover Evoque DYNAMIC Models ( these have square exhausts ) 3 door and 5 door.
This item WILL NOT fit Range Rover Evoque PURE & PRESTIGE Models ( these have round exhausts ) but could be used as an upgrade on these models.

https://www.powerful...ear-bumper.html

Edited by waterman, 16 December 2018 - 12:39.


#5
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,684
  • Înscris: 24.11.2015

View Postericmario, on 16 decembrie 2018 - 08:17, said:

Trucule, i-ai dat șah la rege. Posted Image

Nu m-am prins Posted Image

#6
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008
Varianta eleganta este cea prezentata de colegul @waterman, pachet complet, asa cum trebuie.
Restul de variante sint cirpeli. Si daca tot ai o masina fashion, pui pachetul complet.

#7
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004

View PostTruculMagic, on 16 decembrie 2018 - 12:47, said:

Nu m-am prins

Ai fost un fel de Captain Obvious.  Posted Image

Edited by waterman, 16 December 2018 - 14:20.


#8
Dincaironman

Dincaironman

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 16.12.2018
Multumesc waterman . O explicatie la obiect.
Probabil ochiul unui cunoscator o sa isi dea seama ca e doar spatele de Dinamic . Nu m ar interesa asta . O fac pentru mine si atat . La fata nu as umbla... ma gandesc peste cativa ani la revanzare... oamenii sunt suspiciosi. O sa fac spatele complet. Cumpar bara + evacuare si fac ce trebuie .
Le iau de la noi din dezmembrari . Ai idee de un service dedicat ? Baieti care sa stie ce inseamna Land Rover ? Si care sa fie capabili sa faca asta?

#9
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008
Da ma, ca daca schimbi bara spate nu ridici aceleasi semne de intrebare.
Zi cinstit ca n-ai bani, si ca suferi ca ai modelul de baza si vrei si tu sa semeni cu baietii mari, care au avut bani de model de virf. Cu toate ca asta e masina de pisi, dar ma rog.

#10
Dincaironman

Dincaironman

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 16.12.2018
Raman surprins de cat de multa idiotenie zace in anumite persoane...
Am scris aici pentru niste sfaturi , nu ca sa te bagi tu ca un idiot in seama. Ti as sugera sa iti vezi de probleme tale .. si inca ceva.. te rog din suflet... nu iesii la vot!!

#11
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
1. E la fel de dubios de ce ar fi schimbată doar bara de spate. Crede-mă. Nu te va crede nimeni că de fapt așa ai vrut tu.
Ia din dezmembrări și fața. Unde se duce 1000 de euro se mai duce și a doua mie. Sau cât o costa.
2. Cine își ia așa mașină zic eu că se pricepe. Și o să cam fie dezamăgit de faptul că ai cocălărit mașina.

Uite cum să-ți zic. Eu nu mă pricep așa bine la mașini că nu sunt pasionat rău de ele.
Dar am un prieten din copilărie care e maniac pe așa ceva.

Îi spun Mercedes E Class din 2007 și știe pe dinafară cum arată cum are farurile triplele etc.
La fel se pricepe cam la toate mărcile.

Dacă îl lași 5 minute să se uite la o mașină vine cu lista de bube și probleme.

Pentru un ochi avizat mașina ta o să arate oribil. Faci ce vrei cu banii tăi dar e un sfat de prieten.

Nu e rău ce vrei să faci, nu ai idee rea. Doar că nu e bine să faci pe jumate.

Mă uit mereu la emisiunea aia cu Kahn și ce face la mașini.

Attached File  Kahn-Range-Rover-Sport-SDV6-1.jpg   166.73K   2 downloadsAttached File  kahn1.jpg   4.96K   1 downloadsAttached File  1m7a5481.jpg   73.68K   1 downloadsAttached File  range-rover-kahn-design-vesuvius-edition-10-08-11.jpg   14.84K   1 downloadsAttached File  2012-kahn-vesuvius-orange-range-rover-sport-03.jpg   198.01K   1 downloadsAttached File  evoque-cabrio-by-kahn-is-an-orange-range-rover-114862_1.jpg   187.29K   2 downloadsAttached File  range-rover-evoque-vesuvius-by-a-kahn-design_100389296_m.jpg   54.78K   2 downloads
Attached File  2018-kahn-design-land-rover-ranger-rover-sport-svr-pace-car_100671680_m.jpg   75.89K   3 downloads

Ai o mașină frumoasă nu-ți bate joc de ea.

Iese o struțocămilă. E păcat.

Și așa ca sfat că văd că ești nou pe aici. Tu vii aici și spui că vrei să măcelărești o mașină frumoasă de câteva zeci de mii de euro și colegii glumesc. Nu e frumos să îi faci idioți.

Ca să înțelegi ce vrei tu să faci caută pe google RICE TUNING

Edited by waterman, 17 December 2018 - 10:02.


#12
ionut_ionut

ionut_ionut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,786
  • Înscris: 01.12.2007
La Bmw-uri (cel putin la modelele mai noi), nu poti pune o bara de M la o masina fara pachet M, in schimb poti pune pachem M AM, adaptat pt masinile fara pachet M.

Vb cu cei de la Bucovina Tuning.

Edited by ionutMembruAnonimut, 19 December 2018 - 10:57.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate