Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Google Chrome cu probleme

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
d1a2n3

d1a2n3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 07.07.2010
Salut!
De aseara Chrome nu mai functioneaza pe niciunul din cele doua computere pe care le am. Afiseaza fereastra alba si unele mesaje ca paginile nu sunt responsive. Am reinstalat Chrome dar se comporta la fel. Daca vreau sa accesez Setting afiseaza tot pagina alba. Pe celelalte browsere, Opera si Firefox nu am probleme, functioneaza incarcarea site-urilor. Ati mai intalnit o asemenea situatie si cum se remediaza?
Stima, DF

Attached Files


Edited by d1a2n3, 11 December 2018 - 13:53.


#2
kerkyra

kerkyra

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,517
  • Înscris: 14.03.2006
Cu ceva asemanator se confrunta si cineva de la firma noastra. La mine merge bine. Ma gandeam ca se va rezolva cu reinstalare, inca nu am incercat.

#3
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
1. Ce configurație au computerele ?
2. Încearcă dezinstalarea cu Revo Uninstaller, restart și apoi reinstalare.

#4
d1a2n3

d1a2n3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 07.07.2010

View Postwaterman, on 11 decembrie 2018 - 14:48, said:

1. Ce configurație au computerele ?
2. Încearcă dezinstalarea cu Revo Uninstaller, restart și apoi reinstalare.

windz7
Cu revo am dezinstalat, reinstalat, merge dupa prima incarcare, iar daca inchid browserul si-l redeschid, nu mai merge!

#5
spikje

spikje

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 915
  • Înscris: 25.12.2004
Probabil vreun patch servit pe calea Windows Update e de vina, sau vreun alt proces incearca sa faca hook la chrome.
Incearca sa reinstalezi versiunea precedenta de Chrome (70) dar folosind kit-ul offline. Dezactiveaza hardware acceleration in setari. Cand dezinstalezi sterge si directoarele lui Chrome din %APPDATA% sau fa uninstall fara a salva user data.
Nu da restart la browser si vezi daca face la fel, daca face sigur e ceva schimbat prin Windows.
Mai ai varianta sa testezi in safe mode with networking.

Poti sa incerci in paralel si cu alte browsere similare, gen sa rulezi Chromium in paralel, si sa vezi daca exercita aceleasi probleme. Personal as rula versiunea portabila de Chromium, sau chiar cea de Chrome ( https://portableapps...chrome_portable )

Daca o infectie cu virus/spyware e cauza, poti incerca Malwarebytes sau spybot sa faci o scanare.

Si nu in ultimul rand verifica sa nu ai extensii noi aparute in Chrome, dezactiveaza tot preventiv.

Edited by spikje, 11 December 2018 - 14:58.


#6
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
Este epidemie : https://forum.softpe...-google-chrome/
Si de acolo link la alt topic.... se intinde

#7
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Încearcă o scanare cu MBAM.

De asemenea, vezi să nu fie ceva update recent dacă ai Windows 10. Acum am citit că ai wndz 7

View Postd1a2n3, on 11 decembrie 2018 - 14:52, said:

windz7


Ăla e SO nu configurație.

Și eu am și 7-le aici pe stația asta și n-am probleme cu Chrome.

Edited by waterman, 11 December 2018 - 15:02.


#8
d1a2n3

d1a2n3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 07.07.2010

View Postspikje, on 11 decembrie 2018 - 14:53, said:

Probabil vreun patch servit pe calea Windows Update e de vina, sau vreun alt proces incearca sa faca hook la chrome.
Incearca sa reinstalezi versiunea precedenta de Chrome (70) dar folosind kit-ul offline. Dezactiveaza hardware acceleration in setari. Cand dezinstalezi sterge si directoarele lui Chrome din %APPDATA% sau fa uninstall fara a salva user data.
Nu da restart la browser si vezi daca face la fel, daca face sigur e ceva schimbat prin Windows.
Mai ai varianta sa testezi in safe mode with networking.

Poti sa incerci in paralel si cu alte browsere similare, gen sa rulezi Chromium in paralel, si sa vezi daca exercita aceleasi probleme. Personal as rula versiunea portabila de Chromium, sau chiar cea de Chrome ( https://portableapps...chrome_portable )

Daca o infectie cu virus/spyware e cauza, poti incerca Malwarebytes sau spybot sa faci o scanare.

Si nu in ultimul rand verifica sa nu ai extensii noi aparute in Chrome, dezactiveaza tot preventiv.

Multumesc!
Acum vad ca il pot inchide si merge daca-l redeschid! Sper sa nu mai fie probleme!

View Postwaterman, on 11 decembrie 2018 - 15:01, said:

Încearcă o scanare cu MBAM.

De asemenea, vezi să nu fie ceva update recent dacă ai Windows 10. Acum am citit că ai wndz 7



Ăla e SO nu configurație.

Și eu am și 7-le aici pe stația asta și n-am probleme cu Chrome.

Din cauza nervilor am confundat SO cu configuratia! :)

#9
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
Nu va mai agitati, se intimpla la multi, deci eu suspectez ca nu e de la useri, nu aveti ce sa faceti.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate