Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

De ce aplicatiile HBO GO si YouTube nu sunt disponibile in Microsoft Store?

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,972
  • Înscris: 02.02.2008
Incerc de o perioada indelungata sa gasesc o solutie pentru a le instala dar tot nu reusesc.

Attached File  photo_2018-12-09_18-31-55.jpg   90.09K   92 downloads



#2
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,381
  • Înscris: 01.12.2001
In browser  merg fara probleme. De ce iti tebuie aplicatie?

#3
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,972
  • Înscris: 02.02.2008
posibil, probabil, reclamele sunt ca si inexistente in aplicatia YouTube, dar cum nu am posibilitatea sa le descarc, n-am de unde sa aflu, pe alocuri ma indoiesc ca e scutita de reclame iar HBO GO presupun ca ar avea un loading time mai bun fata de redarea din browser... dar, again, n-am de unde stii...

#4
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,897
  • Înscris: 14.08.2007
Sunt aplicatii vechi probabil si au fost dezactivate. HBO Go de pe Microsoft store nu mai mergea de multa vreme ...

#5
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,972
  • Înscris: 02.02.2008
din recenzii am inteles ca n-ar merge, dar ar fi fost ok daca ma convingeam si eu...

#6
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,762
  • Înscris: 09.05.2005
Nu cumva sunt variantele pentru Windows pe mobil? Eu nu retin sa fi fost vreodata in Microsoft Store pentru PC Youtube sau HBO Go (la ultima nu bag mana in foc).

Edited by LensFlare, 09 December 2018 - 20:08.


#7
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,972
  • Înscris: 02.02.2008
au niste screenshot-uri specifice pentru windows PC!

#8
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004
Posibil sa nu mai fi fost actualizate de producatori - nu sunt facute de Microsoft.
Iar Microsoft pune niste conditii legate de aplicatiile din store, in special de limbajul in care sunt scrise. O problema ar fi ca au tot schimbat specificatiile iar producatorii n-au vrut sa mai munceasca suplimentar,

Daca vrei sa stii exact - inrebi pe cei de la HBO si Google de ce nu le mai dezvolta.
Sunt multe aplicatii care au fost retrase din store in ultimul timp.

#9
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,897
  • Înscris: 14.08.2007
Am stat cateva luni bune pe TV-ul Android fara aplicatie HBO Go (acum este din nou), ce sa ma mai plang ca nu este pe Windows (Mobile or desktop)?

Edited by utopium, 09 December 2018 - 22:04.


#10
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,113
  • Înscris: 17.01.2012
io aș întreba altceva: de ce HBO GO, DIGI ONLINE nu pot fi accesate (de pe contul meu...) din afara țării? că-n țară am cablu...

#11
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,381
  • Înscris: 01.12.2001
Pt HBOGO

Quote

Teritoriu
2.1 Serviciul poate fi folosit cu precădere în România (în cele ce urmează „Teritoriul”). Utilizatorii pot să folosească Serviciul și în timp ce călătoresc în statele membre ale Spațiului Economic European (în cele ce urmează: „SEE”), cu caracter ocazional, în conformitate cu Regulamentul 2017/1128 al Parlamentului European și al Consiliului European privind portabilitatea transfrontalieră a serviciilor de conținut online în cadrul pieței interne.
Dar ce iti apare? Nu te poti conecta deloc in cont? Sau apare ceva cu lipsa licentei pt alta tara?

#12
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,113
  • Înscris: 17.01.2012
„acest serviciu este indisponibil în țara dvs/”

(eram în tenerife)

#13
catalin22

catalin22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 687
  • Înscris: 16.03.2006

 dorin_2k, on 09 decembrie 2018 - 19:03, said:

In browser  merg fara probleme. De ce iti tebuie aplicatie?
Eu de exemplu am o tableta cu W10 pe care o folosesc pentru filme, browsing, etc. E mai comod in aplicatie in mod tableta decat in mod desktop pe tableta. De aceea ar fi utile aceste aplicatii in aplicatii native W10

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate