Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Schimbare buletin dupa vanzare apartament

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,055
  • Înscris: 10.09.2005
Va salut! De curand am vandut apartamentul din sectorul 2 si am cumparat altul in 6. Momentan locuiesc tot in cel dinainte (m-am inteles cu nou proprietar) pana se renoveaza celalalalt. Eu ma deplasez greu (maladie Lobstein, merg cu un cadru foarte greu doar in casa) si nu as avea cum sa ma descurc dincolo pana nu se termina. Voi sta aici in sectorul 2 cel mai probabil pana in ianuarie. Azi mi-a incoltit in minte o chestie, sunt cumva obligat sa schimb repede buletinul daca acest apartament si aceasta adresa nu imi mai apartin? Exista vreun termen? Nu de alta, dar voi fi nevoit sa-i chem la domiciliu (asa am procedat si in 2012 cand a expirat buletinul) si au venit fara probleme, dar acum nu pot sa-i chem pana nu ajung la noua locuinta. Sau poate ar veni? Dar mira-m-as la atata distanta...

Edited by gerbil, 06 December 2018 - 19:27.


#2
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Nu iti face griji in privinta CI, atata timp cat este in termenul de valabilitate.

#3
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
@gerbil, personal nu cunosc daca exista un termen de schimbare a buletinului dupa omul isi vinde casa.
Dar stiu sigur ca nu o sa ai probleme sa stai cu vechiul buletin pana in Ianuare-Februarie cand o sa te muti in noua ta casa si apoi o sa incepi demersurile sa faci noul buletin.
Pana atunci, stai calm ca nu ai motive de stres.

#4
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,623
  • Înscris: 07.02.2003

View Postgerbil, on 06 decembrie 2018 - 19:19, said:

sunt cumva obligat sa schimb repede buletinul daca acest apartament si aceasta adresa nu imi mai apartin? Exista vreun termen? Nu de alta, dar voi fi nevoit sa-i chem la domiciliu (asa am procedat si in 2012 cand a expirat buletinul) si au venit fara probleme, dar acum nu pot sa-i chem pana nu ajung la noua locuinta. Sau poate ar veni? Dar mira-m-as la atata distanta...
Numai daca se schimba domiciliul/esti intabulat etc... dar nu e graba.

#5
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,055
  • Înscris: 10.09.2005
Ok, ma gandeam ca exista vreun termen, gen 30 zile. Va multumesc atunci stau linistit pana ajung acolo in ianuarie.

Edited by gerbil, 06 December 2018 - 23:20.


#6
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Stai linistit. Nu iti mai face griji pentru.....prostii.

#7
tioopedi

tioopedi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,731
  • Înscris: 01.12.2018
Un om cinstit isi face asemenea griji.......
Iar parlamentarii (care au furat asistenta sociala si medicala de la acesta), nu au in grija decat amnistierea faptelor.

#8
johnsmith07

johnsmith07

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 621
  • Înscris: 24.10.2014
eu mi-am schimbat buletinul la aprox. 10 luni dupa ce am cumparat noul apartament, iar cei de la evidenta populatiei nu au avut nimic de obiectat.
asa ca asteapta sa te muti, stai sa te "faci comod", apoi invita-i pe politisi acasa sa te ajute cu efectuarea actelor.

#9
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,055
  • Înscris: 10.09.2005
Multumesc, mi-ati luat o piatra de pe inima!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate