Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 

O mica poveste din trecut (nu știam alt titlu)

* - - - - 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
22 replies to this topic

#1
Abbd

Abbd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 386
  • Înscris: 21.06.2017
Va salut! As vrea sa va zic o mica poveste de a mea, de când  eram mai micuț.

În aproape fiecare noapte, ma trezeam noaptea, țipând, fugind prin casa, fiind de necontrolat. Totul ținea câteva secunde. Nu îmi puteam controla corpul, nici măcar ochii sau mintea..Dar țin minte fiecare pas greu și fiecare urlet la frate-miu sau părinții mei..Dormind în camera cu frate-miu, când pățeam asta, trageam de el țipând, fugind.
- Țin minte când în urma unui cutremur am început sa tip "El este cel rău și eu îl omor", atunci fiind ținut de frate-miu, altfel cu siguranță spargem geamul de la ușa camerei;
- Țin minte când suna telefonul noaptea și săream țipând și fugind prin casa;
- Țin minte când în orice chip al unui tablou sau al familiei vedeam chipuri "urate", chiar și la icoane..

Dar totul s-a terminat cum a început. Foarte brusc. Nu știu nici când a început și nici când s-a terminat povestea asta care se repeta aproape în fiecare noapte. Toată povestea a durat câteva luni, în urma cu ~4-5~ ani.

Mereu mi-a plăcut religia, sa merg la Biserică, sa citesc pilde, dar niciodată nu am încercat sa gândesc mai departe de acele cuvinte, poze.
  Întotdeauna am crezut ca Dumnezeu m-a ajutat în acea perioada și mi-a deschis mintea, mi-a oferit șansa sa văd ce trebuie si sa înțeleg ce e de înțeles.
Acum vad totul diferit. (În bine.)

Cu toate astea, frica mea de întuneric și de dormit singur nu a dispărut.. Mai am de lucrat la partea asta. Nu știu care au fost motivele de atunci pentru care eram asa și nici nu as vrea sa le știu..

Mulțumesc!

#2
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,027
  • Înscris: 07.11.2006

View PostAbbd, on 04 decembrie 2018 - 21:38, said:

Va salut! As vrea sa va zic o mica poveste de a mea, de când  eram mai micuț.

În aproape fiecare noapte, ma trezeam noaptea, țipând,

Dar totul s-a terminat cum a început. Toată povestea a durat câteva luni, în urma cu ~4-5~ ani.

Stai linistit,de-acum ai devenit mai maricel.
Si in momentul cand vei implini 12 ani,totul va fi de-a dreptul in regula.

#3
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,296
  • Înscris: 13.01.2011
Mulțumim de poveste :peacefingers:

#4
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Si-acuma esti ok ca ti-ai descarcat traista cu povesti? Ma bucur sincer. Da´ sa nu mai faci.

#5
EmyBoss7

EmyBoss7

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,477
  • Înscris: 18.03.2017
Fratii Grimm deja te angajau fara sa mai dai interviu daca traiai pe vremea lor!

Edited by EmyBoss7, 04 December 2018 - 22:01.


#6
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Era necuratu taica .Care s-a dus naibii cand ai inceput sa mergi la sfanta biserica .

#7
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
la fel si eu....in fiecare dimineata...dar nu tot corpul...doar o parte din el....treaz de la prima ora :))

#8
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,894
  • Înscris: 29.06.2006
eee asta nu e nimic, sa fim sanatosi pana ne spune prima poveste cand i-a mirosit a peste....atunci sa te tii

#9
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,623
  • Înscris: 07.02.2003

View PostAbbd, on 04 decembrie 2018 - 21:38, said:

Nu îmi puteam controla corpul, nici măcar ochii sau mintea..
Adica aveai paralizie ?

#10
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,296
  • Înscris: 13.01.2011

View Postandreic, on 04 decembrie 2018 - 22:16, said:


Adica aveai paralizie ?

Mentală :lol:
Asta intrebi ?

#11
BebePanda

BebePanda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,242
  • Înscris: 09.10.2018
Asta e celalalt eu al lui karax.

#12
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Daca nu stiam de softpedia, azi in 2018 nu credeam ca exista atatia ciudati in aceasta tara si fac pariu ca inca nu am vazut tot. Posted Image

#13
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,552
  • Înscris: 03.04.2013
Bey, nu fiti nedrepti, necuratul nu doarme si nu stii cind loveste....
Nu rideti de raul omului.

View Postxcit, on 04 decembrie 2018 - 22:09, said:

eee asta nu e nimic, sa fim sanatosi pana ne spune prima poveste cand i-a mirosit a peste....atunci sa te tii
Ti se pare ca ar simti vreun miros?

#14
Spike250

Spike250

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 788
  • Înscris: 30.03.2017
Radeti voi de om insa eu il cred.
Cand eram mai mic obisnuiam sa ma trezesc si sa vorbesc sa țip sa dau din mâini sa plang fara sa stiu asta.
Si acum mai vorbesc in somn.
Imi amintesc de o singura intamplare...

M-am pus la somn si pe la aproximativ 00:00 noaptea imi amintesc ca am devenit constient ca stateam in fund pe pat, simteam cum imi curg lacrimile pe față  si ma simteam cum este cand te trezesti din somn dupa ce si fost ultra obosit, o vedeam pe maica-mea in fața mea care ma intreba ce este cu mine de plang si ma auzeam cum plang mai infundat parca eram in camera alaturata si ma auzeam cand mai tare cand mai incet nu puteam sa ma misc si parca trecea un fel de ceață prin fata mea parca eram prizonier in corpul meu si nu puteam sa ma misc sau sa fac altceva.
Totul a fost extrem de ciudat este singura amintire in legatura cu "experientele" astea de restu nu imi aduc aminte deloc.
Mai mai trezeam ragusit si nu stiam de ce si imi spunea maica-mea ca am tipat noaptea.
Nu stiu nici acum ce naiba a fost, nu sunt o persoana religioasa, nu ma sperii la filme de groaza nu stiu ce ar fi putut fi :(

#15
stancosty

stancosty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,091
  • Înscris: 17.03.2009

View PostTruculMagic, on 04 decembrie 2018 - 23:10, said:

Daca nu stiam de softpedia, azi in 2018 nu credeam ca exista atatia ciudati in aceasta tara si fac pariu ca inca nu am vazut tot. Posted Image
Te referi la inițiator sau la cei care s-au grăbit să-i răspundă?

Edited by stancosty, 05 December 2018 - 00:05.


#16
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Conteaza ? Iti dai seama singur... si nu e vorba doar de acest topic sau de aceasta zi.

#17
KLMN

KLMN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,916
  • Înscris: 21.09.2003
Te-ai uitat cam mult la televizor si asta tampeste. Imi este teama ca numarul acestora e in continua crestere.

#18
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,552
  • Înscris: 03.04.2013
Nu e vorba de ce anume i s-a intimplat. Sau ce a inteles. E vorba de CUM a prezentat.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate