Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

Media player 4k cu Netflix, Youtube, HBO GO

- - - - -
  • Please log in to reply
208 replies to this topic

#91
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,640
  • Înscris: 07.10.2005
Este posibil sa renunt la Sony X700. Doua alternative la care ma gandesc dar nu ma pot decide sunt Apple TV 4k sau Nvida Shield TV 4k. Ce plusuri si minusuri vedeti la ele?
Cel mai mult sunt interesat de redarea din Netflix, 4k, HDR (DV ar fi un plus), daca stie si HBO GO cu atat mai bine, sa stie Dolby Atmos (in special din Netflix) daca nu DTS-X, sa comute automat intre rezolutii, intre SDR, HDR si DV, materiale la 24 Hz sau 50/60 Hz.

La Nvidia Shield mai este valabil ce scrie in review-ul asta? https://www.avforums...ox-review.13310

We had hoped, although didn’t really expect, that the SHIELD Experience 5.0 might add dynamic refresh rate switching for apps other than KODI, SPMC and PLEX, e.g. for Amazon, Netflix and even iPlayer but unfortunately that isn’t the case so you’ll need to manually select the resolution and refresh rate desired in settings. For iPlayer, in all instances, you’ll want 1080p50Hz, even if your TV is 4K, as your television will almost certainly have better image scaling than the SHIELD. It’s more complicated with Netflix and Amazon although, obviously, if you want to watch the Ultra HD content, you’ll need one of the 4K resolution options. In most instances, but not all, 4K at 23.976Hz will be the correct choice. One very good thing the update did bring is the ability to play Amazon and Netflix HDR at this setting, whereas previously HDR would only work with 50Hz and above. One thing worth noting is that HDR content in both Amazon and Netflix will play at resolutions under 4K so if your internet isn’t up to the demands but your TV is, that’s quite useful. For the record, YouTube HDR contents aren’t available in this iteration of the software version so it looks as though it’s to follow in an update. Also, for the record, the SHIELD is not Dolby Vision capable so uses HDR10 for delivery.

Edited by Mr. Incredible, 01 January 2019 - 16:06.


#92
octav_sergiu

octav_sergiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 457
  • Înscris: 07.10.2010
Ca pret, x700, cred ca ramane totusi o oferta imbatabila. Este la 520 lei resigilat : https://m.emag.ro/bl...1/pd/DMT4Q9BBM/

#93
wather

wather

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,381
  • Înscris: 09.05.2018
Pe nVidia shield tv merge instalata si functioneaza aplicatia HBO GO , care insa nu se gaseste in google play , ci in Aptoide TV
Tot in Aptoide TV se poate descarca si folosi KODI 18 , fata de KODI 17.6 care se gaseste in google play , tot pt nVidia shield tv
Netflix-ul se gaseste si in google play , cat si in Aptoide TV

Edited by wather, 02 January 2019 - 10:05.


#94
gicif

gicif

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 21.12.2007

View Postwather, on 02 ianuarie 2019 - 10:03, said:

Pe nVidia shield tv merge instalata si functioneaza aplicatia HBO GO , care insa nu se gaseste in google play , ci in Aptoide TV
Tot in Aptoide TV se poate descarca si folosi KODI 18 , fata de KODI 17.6 care se gaseste in google play , tot pt nVidia shield tv
Netflix-ul se gaseste si in google play , cat si in Aptoide TV
Aplicația HBO GO este în google play. Trebuie doar sa ii dai la căutare și o găsești. Am instalat-o eu chiar acum

#95
FC72

FC72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,628
  • Înscris: 06.03.2005
https://forum.kodi.t....php?tid=335219
Pentru Apple vezi aici la limitari.

#96
wather

wather

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,381
  • Înscris: 09.05.2018
Da , sorry am confundat google play cu ms store de la win

#97
mmiclaus

mmiclaus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 22.02.2009
Caut si eu un MP am gasit cateva pe emag:
https://www.emag.ro/...i/pd/DLYW2JBBM/
https://www.emag.ro/...1/pd/D5N8KJBBM/

#98
asyst72

asyst72

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,488
  • Înscris: 18.05.2006
o intrebare: imi poate spune cineva sigur daca HBO GO instalat pe un MediaPlayer Android functioneaza si cu un IP din strainatate? (Germania)..

Ma intereseaza sezoanele "Game of Thrones", am inteles ca se pot gasi in aplicatie, si ca abonamentul ar fi gratuit prima luna.

merci

#99
razor01

razor01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,071
  • Înscris: 01.03.2016
Nu te vei putea loga din strainatate. IP-ul trebuie sa corespunda cu tara in care ai contul de HBO GO.

Edited by razor01, 14 March 2019 - 00:20.


#100
asyst72

asyst72

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,488
  • Înscris: 18.05.2006

View Postrazor01, on 14 martie 2019 - 00:19, said:

Nu te vei putea loga din strainatate.

Nici macar logare?

am inteles, nu oficial.

#101
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,025
  • Înscris: 08.08.2002
In UE ar trebui sa mearga.

#102
razor01

razor01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,071
  • Înscris: 01.03.2016
Inainte nu mergea. Stiu sigur ca nu m-am putut loga din Grecia acum cativa ani. Or fi schimbat politica?

#103
pexCom

pexCom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,243
  • Înscris: 15.01.2014

View PostMr. Incredible, on 01 ianuarie 2019 - 15:56, said:

sa comute automat intre rezolutii, intre SDR, HDR si DV, materiale la 24 Hz sau 50/60 Hz.

Nvidia Shield are suport pentru dynamic refresh rate switching, dacă și aplicația suportă.
Pot confirma că se poate în Kodi și Plex, n-am încercat cu altele.

Cam târziu răspunsul meu, dar poate te ajută.

#104
Hawkie

Hawkie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 28.11.2001
Sony X700 știe Netflix in 4K / HDR / Atmos? Titlurile care apar în Netflix ca Dolby Vision pe un LG OLED cum le reda Sonyul pe un TV fără DV / proiector? Exista și versiunea cu HDR normal(nu DV) sau face playerul conversia DV - > HDR?

#105
Jean-Luc_Picard

Jean-Luc_Picard

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,792
  • Înscris: 04.10.2014

View PostHawkie, on 14 martie 2019 - 22:32, said:

Sony X700 știe Netflix in 4K / HDR / Atmos? Titlurile care apar în Netflix ca Dolby Vision pe un LG OLED cum le reda Sonyul pe un TV fără DV / proiector? Exista și versiunea cu HDR normal(nu DV) sau face playerul conversia DV - > HDR?
Nu se poate face conversie, pe stream primești ceea ce anunță TV-ul că știe să decodeze, respectiv HDR10.

#106
FC72

FC72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,628
  • Înscris: 06.03.2005
Pentru filmele HDR cu DV exista si versiunea HDR normala, nu face conversie doar reda versiunea normala HDR, doar aia apare la cautare, daca nu ai display capabil de DV.Partea proasta este ca nu stie de Atmos pe Netflix, merge doar DD.

#107
ImagePassion

ImagePassion

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 04.04.2009
Salutare ! EGreat A5 sau HiMedia A5 ? Sunt in dilema !

#108
Hawkie

Hawkie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 28.11.2001

View PostImagePassion, on 14 aprilie 2019 - 12:33, said:

Salutare ! EGreat A5 sau HiMedia A5 ? Sunt in dilema !

Zidoo Z9S

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate