Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Pareri rezidentiat Romania

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
ScSSoft

ScSSoft

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 03.04.2009
Pentru doctorii si rezidenții de pe forum: ce oras/centru universitar recomandați pentru efectuarea rezidențiatului în România? M-ar interesa în special detalii despre calitatea formării rezidenților (daca se ocupa indrumatorii de rezidenti, daca spitalul are conditii acceptabile pentru desfasurarea actului medical) precum și despre cât de greu/usor este traiul in orasul respectiv

#2
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Dupa tine ce zici ? Logic, ca unde sunt cele mai bune spitale. Am o prietena si alti cunoscuti care fac la CJ. Deci B - CJ - MS - TM - si IS parca.

#3
mirel3003

mirel3003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,965
  • Înscris: 04.10.2007
te-ai trezit putin cam tarziu, ieri au fost repartitiile pentru rezidentiat

#4
ScSSoft

ScSSoft

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 03.04.2009
Abia anul viitor dau rezidentiatul si nu sunt deloc hotărât ce sa fac. Momentan sunt in Târgu Mureș și aș vrea să știu alte păreri din alte centre. Bucureștiul mi se pare foarte aglomerat, deși e drept ca sunt sanse mai mari sa învăț mai multe daca merg acolo, iar de celelalte orase nu stiu mare lucru

#5
ccdsah

ccdsah

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,581
  • Înscris: 16.03.2013

 ScSSoft, on 27 noiembrie 2018 - 23:05, said:

Pentru doctorii si rezidenții de pe forum: ce oras/centru universitar recomandați pentru efectuarea rezidențiatului în România? M-ar interesa în special detalii despre calitatea formării rezidenților (daca se ocupa indrumatorii de rezidenti, daca spitalul are conditii acceptabile pentru desfasurarea actului medical) precum și despre cât de greu/usor este traiul in orasul respectiv
Depinde mult si de specialitate

#6
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009

 ScSSoft, on 27 noiembrie 2018 - 23:19, said:

Abia anul viitor dau rezidentiatul si nu sunt deloc hotărât ce sa fac. Momentan sunt in Târgu Mureș și aș vrea să știu alte păreri din alte centre. Bucureștiul mi se pare foarte aglomerat, deși e drept ca sunt sanse mai mari sa ĂŽnvăț mai multe daca merg acolo, iar de celelalte orase nu stiu mare lucru

Du-te la Cluj si sa fie intr-un ceas bun!

#7
antoneea

antoneea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 26.11.2018

 ScSSoft, on 27 noiembrie 2018 - 23:19, said:

Abia anul viitor dau rezidentiatul si nu sunt deloc hotărât ce sa fac. Momentan sunt in Târgu Mureș și aș vrea să știu alte păreri din alte centre. Bucureștiul mi se pare foarte aglomerat, deși e drept ca sunt sanse mai mari sa învăț mai multe daca merg acolo, iar de celelalte orase nu stiu mare lucru


depinde f mult de specialitate. am un prieten care a dat in B, nu i-a placut specilitatea, si apoi a dat iar la MS in alta zona. succes!

#8
Swerige

Swerige

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,526
  • Înscris: 09.01.2010

 ScSSoft, on 27 noiembrie 2018 - 23:19, said:

Momentan sunt in Târgu Mureș
Doamne ce de escroci in orasul ala, cata mancatorie intre medici. Orasul e minunat, linistit, iar carte chiar se face. Loc de munca cam imposibil sa gasesti in zona din moment ce colcaie de medici. Poate doar sclav pe salariul minim pe economie la clinicile profelor. Si mai ai grija sa nu superi - cunosc razbunari crancene care au avut loc.

Edited by Swerige, 28 November 2018 - 09:51.


#9
puisor

puisor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,437
  • Înscris: 21.01.2009
Depinde mult de specialitate si de medicul cu care vei lucra. Raspunsul e ca e cam loterie. Stiu de exemplu in Cluj pe ORL, proful Albu se ocupa mult de rezidenti , ii invata, ii ajuta. Sau e ok si pe ATI la medicala 1. Nu poti alege asa orasul in care vei face rezidentiatul.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate