Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 

RCA auto Emag

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Cine a mai incheiat polite RCA pe Emag? Sunt ok?

La ultimul pas imi cere sa introduc conducatorul auto. In caz ca sunt mai multi, trebuie toti? Cazul meu, sotia trebuie si ea trecuta?

Attached File  rca.jpg   34.32K   59 downloads

#2
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View PostMembruAnonim, on 16 noiembrie 2018 - 16:33, said:

Cine a mai incheiat polite RCA pe Emag? Sunt ok?

La ultimul pas imi cere sa introduc conducatorul auto. In caz ca sunt mai multi, trebuie toti? Cazul meu, sotia trebuie si ea trecuta?

Attachment rca.jpg

Da, sunt ok (vezi ca se poate plati si in rate cu anumite carduri). Se trece titularul masinii adica ala care e trecut pe talon..

#3
cristiany

cristiany

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,873
  • Înscris: 16.04.2007
In ultimii 2-3 ani am facut RCA-ul doar prin Emag.
Sunt OK, poti face linistit asigurarea.

Edited by cristiany, 16 November 2018 - 16:48.


#4
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
Pentru a nu induce lumea in eroare.
Se vorbeste de eMag ca intermediar, un fel de agent/broker, prin intermediul caruia se incheie asigurari la cateva companii de asigurare.
Problema daca e sa fie vreo problema, nu o sa vina de la eMag ci de la compania de asigurari la care se incheie polita.
Asadar, e ok sa folosesti eMag-ul ca broker, insa conteaza la ce companie de asigurari iti inchei polita.

(mkscorpion0, am revenit asupra postarii, am simulat o oferta si am atastat-o aici, pentru un "conducator" auto fake din '79 cu carnet de sofer din 2001)

Attached Files


Edited by Ciubex, 16 November 2018 - 17:17.


#5
warchilde

warchilde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,101
  • Înscris: 24.09.2007
Dar ati avut si vreo situatie in care sa aveti nevoie de asigurarile astea facute asa la emag?

Eu am renuntat sa-mi fac asigurarea la ei, folosesc un broker, tocmai din acest motiv. Nu suntem in UK sa fim nevoiti sa trecem soferul pe asigurare si, cunoscandu-i pe asiguratori, destul de sigur vor fi probleme in caz de accident cu un sofer care nu e trecut pe asigurare. Am preferat sa nu-mi asum riscul, pentru ca eu pierd timp si-mi consum nervii.

Edited by warchilde, 16 November 2018 - 17:11.


#6
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostCiubex, on 16 noiembrie 2018 - 17:05, said:


Nu, nu. Zici bine Posted Image Asigurare incheiata pe siteul emag. Inca n-am ajuns la pasul final unde sa imi aleg asiguratorul. Nu stiam ca este emag ca si asigurator final.

Edited by MembruAnonim, 16 November 2018 - 17:19.


#7
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,784
  • Înscris: 06.09.2004
eu am renuntat la emag pentru ca nu-mi dadea clasa b/m corecta, imi dadea numai b0. la alti brokeri, cu aceleasi date copiate fix din pagina emag, imi dadea b/m ok.

#8
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,920
  • Înscris: 25.04.2006
Verifica in mai multe locuri cu clasa B/M, eu am patit-o la astia online sa nu imi apara corect dupa ce am luat alta masina si la motor de 3 litri se simte frate. :) Emagul e OK ca si broker dar e bine sa ai o idee cam unde esti cu bonusurile si altele ca daca o comiti la emag e mai greu sa o rezolvi decat la unul care te duci peste el cu scandal.

#9
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View PostCiubex, on 16 noiembrie 2018 - 17:05, said:

Pentru a nu induce lumea in eroare.
Se vorbeste de eMag ca intermediar, un fel de agent/broker, prin intermediul caruia se incheie asigurari la cateva companii de asigurare.
Problema daca e sa fie vreo problema, nu o sa vina de la eMag ci de la compania de asigurari la care se incheie polita.

Nu e EMAG broker ci doar pune la dispozitie spatiu de ofertare pentru un broker autorizat sau pentru mai multi.
Deci EMAG are contract cu Safety Broker de Asigurare in cazul asigurarii pe care am incheiat-o eu.

View PostMembruAnonim, on 16 noiembrie 2018 - 17:14, said:

Nu, nu. Zici bine Posted Image Asigurare incheiata pe siteul emag. Inca n-am ajuns la pasul final unde sa imi aleg asiguratorul. Nu stiam ca este emag ca si asigurator final.

Nu este EMAG.. am scris mai sus.. are contract cu brokeri de asigurari si ofera doar platforma.

View Postborn2lose, on 16 noiembrie 2018 - 17:42, said:

eu am renuntat la emag pentru ca nu-mi dadea clasa b/m corecta, imi dadea numai b0. la alti brokeri, cu aceleasi date copiate fix din pagina emag, imi dadea b/m ok.

Aia nu ti-o da EMAG-ul, ci baza de date CEDAM in functie de istoricul de dauna.

#10
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,137
  • Înscris: 22.05.2003
Emag lucreaza cu Safety Broker, e doar o interfata.

Da, sunt cei mai buni.

#11
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,149
  • Înscris: 19.09.2005
decontarea directa merge bifata?

#12
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,704
  • Înscris: 25.11.2014

View Postarg, on 16 noiembrie 2018 - 18:19, said:

decontarea directa merge bifata?

Merge o laie. Am renuntat la ei in momentul in care a aparut decontarea directa. La emag afli daca ai decontare directa dupa ce inchei contractul. Ceea ce e o prostie. RCApedia sunt cu 10 clase peste. Ai mai multe chestii pe care le poti include in asigurare, nu doar decontarea directa. Partea faina e ca alegi si esti informat de la inceput pana la sfarsit, nu tre sa dai telefoane la emag ca sa afli ce ai nevoie. Si cu pretul stau mai bine.

#13
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View PostAdm, on 16 noiembrie 2018 - 18:13, said:

Emag lucreaza cu Safety Broker, e doar o interfata.

Da, sunt cei mai buni.

Sunt cei mai buni pentru ca putem plati RCA in 12 rate cu cardul, nu din alte motive... ca gasesc aceleasi preturi direct la asiguratori, dar nu cu plata in rate.

View Postarg, on 16 noiembrie 2018 - 18:19, said:

decontarea directa merge bifata?

da

View PostSerafim606, on 16 noiembrie 2018 - 18:31, said:


Merge o laie. Am renuntat la ei in momentul in care a aparut decontarea directa. La emag afli daca ai decontare directa dupa ce inchei contractul. Ceea ce e o prostie.

eu parca imi amintesc ca era o optiune de bifat.. dar nu mai tin bine minte..

#14
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,867
  • Înscris: 25.01.2007

View PostAdm, on 16 noiembrie 2018 - 18:13, said:

Emag lucreaza cu Safety Broker, e doar o interfata.

Da, sunt cei mai buni.
fix invers. de exemplu, in platforma emag niciodata nu o sa gasesti oferta de la toti asiguratorii din piata.

#15
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,137
  • Înscris: 22.05.2003
Eu iti spun doar dpdv al unui cumparator care a gasit acolo cele mai bune preturi + imi salveaza in sfarsit datele masinilor (pt ca urasc sa introduc 1000 de date)

#16
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Mu-am facut RCA doi ani la rând la emag. Foarte operativi, plus ca RCA mi-a venit in câteva zile pana in 12.

#17
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,867
  • Înscris: 25.01.2007

View PostAdm, on 16 noiembrie 2018 - 19:27, said:

Eu iti spun doar dpdv al unui cumparator care a gasit acolo cele mai bune preturi + imi salveaza in sfarsit datele masinilor (pt ca urasc sa introduc 1000 de date)
nu ai cum sa gasesti preturi diferite la un asigurator, indiferent de unde cumperi asigurarea lui. pretul e reglementat fix, ca la tigari. daca apar diferente, sunt cauzate de erori la introducerea datelor.
nu zic, la brokerii offline mai poti primi o reducere neoficiala, adica omul rupe din comisionul lui si-ti face reducerea, dar asigurarea si chitanta le primesti la aceeasi suma ca oriunde altundeva.

#18
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View Postslai, on 16 noiembrie 2018 - 19:32, said:

nu zic, la brokerii offline mai poti primi o reducere neoficiala, adica omul rupe din comisionul lui si-ti face reducerea, dar asigurarea si chitanta le primesti la aceeasi suma ca oriunde altundeva.

Cat, 10 lei din comisionul brokerului de 30 lei sau ce?  Hai sa fim seriosi... Inainte sa cumpar de la Emag .. am facut tot felul de simulari si tot preturile alea mi le dadea, asa ca am ales Emag sa pot plati cu cardul, in 12 rate, ca era totusi deranj sa platesc cu banul jos.

Eu am pitici pe creier cu Emag din cauza preturilor la produse.. La capitolul asigurare RCA sunt totusi ok, pretul e cel corect, platesti in rate, livreaza repede, dau SMS-uri.. totul e ok.

Edited by rosix, 16 November 2018 - 20:39.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate