Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Florin Zamfirescu:"Uite că nu suntem toți proști, despre asta e vorba“

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
197 replies to this topic

Poll: Ce este UE (79 member(s) have cast votes)

Este UE o "curva satanista"?

  1. DA, asa consider si eu si sunt de acord cu actorul, poate ajunge presedinte! (11 votes [13.92%] - View)

    Percentage of vote: 13.92%

  2. Voted NU, sunt doar frustrarile unui om ce imbatraneste urat. (63 votes [79.75%] - View)

    Percentage of vote: 79.75%

  3. Voted Nu-mi dau seama, nu sunt nici pro nici contra UE. (5 votes [6.33%] - View)

    Percentage of vote: 6.33%

Vote Guests cannot vote

#1
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,338
  • Înscris: 29.07.2013
„Dragă Uniune Europeană, ești o curvă satanistă“

Asa-si incepe actorul postarea de pe feisbuc. Intrebat de jurnalisti, raspunde:

„Eram foarte revoltat pe relatia țării noastre cu Uniunea Europeană. Se dovedește în continuare a fi o batjocură, suntem o colonie, cum spune toată lumea, nu sunt singurul care spune asta“.

Actorul a mai adăugat că România nu e o țară săracă, dar oamenii sunt furați. Mai mult, țara n-ar avea nevoie de ajutor „francez sau englez, cred că ei ar avea nevoie de noi.

„Au nevoie de mâna noastră de lucru, au nevoie de toate cele pe care noi le dăm sau ni se iau. Păi, și la un moment dat zicem «hai să tăcem, hai să înghițim, că noi suntem proști și nu zicem nimic». Uite că nu suntem toți proști, despre asta e vorba“.


In momentul în care România a intrat în Uniunea Europeana, actorul se declarase, totuși, fericit. A spus, atunci, „În sfârșit!“. Astăzi însă și-a schimbat părerea:

„Acum mă întreb dacă în asta am intrat, în căcat? Atunci ce atâta mirare?
Nu îndrăznește nimeni să zică nimic. Ce, sunt singurul care descoperă în ce am intrat?“

Articolul comentat este din Adevarul. N-am mai cautat in celelalte surse, cine vrea poate s-o faca.

Intrebarea pe care o pun ii apartine:

"Ce, sunt singurul care descoperă în ce am intrat?“

Ce ziceti, este singurul care apreciaza ca UE e o "curva satanista" ?!

#2
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
asa, si cine e actorul asta si de ce ar trebui sa conteze asa mult?

#3
TruthHurts

TruthHurts

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,155
  • Înscris: 06.10.2018
Nu stiu cine-i ala, si nu stiu ce apreciaza.

Desi e bine ca-m intrat in UE, UE are multe bube-n cap, iar Romania sau situatia din Romania cu certitudine nu se afla printre ele. Ci mai degraba pe la bruxelles, paris, berlin, londra(asta deja e pe cale sa explodeze de atata prostie)

#4
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,338
  • Înscris: 29.07.2013

View Postkarax, on 16 noiembrie 2018 - 16:31, said:

asa, si cine e actorul asta si de ce ar trebui sa conteze asa mult?

Coleg de generatie cu alt actor "celebru", actualmente parlamentar european, Mircea Diaconu :)

#5
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
Sa amintim si de Bittman,persoana publica ,care daca nu lingea psd nu avea bani de mancare?

#6
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018

View Postargonaut, on 16 noiembrie 2018 - 16:27, said:

Au nevoie de mâna noastră de lucru
Se inseala.

View Postargonaut, on 16 noiembrie 2018 - 16:27, said:

"Ce, sunt singurul care descoperă în ce am intrat?“
In ce am intrat ?

Important e sa nu se intre in euro pentru moment, cu toate ca mie personal mi-ar place.

#7
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008

View Postargonaut, on 16 noiembrie 2018 - 16:33, said:

Coleg de generatie cu alt actor "celebru", actualmente parlamentar european, Mircea Diaconu Posted Image
Coleg de generatie si cu Rebengiuc ,care se pisa cu bolta pe psd.Coleg de generatie si cu Michael Catena Arsinel,care linge la maxim.Depinde de om.

Edited by daniMMM, 16 November 2018 - 16:48.


#8
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,532
  • Înscris: 30.10.2003
Altul care se crede buricul pamantului si napastuit de toata lumea.

#9
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

Quote

Ce ziceti, este singurul care apreciaza ca UE e o "curva satanista" ?!
Cu siguranta nu este singurul.

Daca ar fi sa punem in balanta ceea ce ne-a dat UE si ceea ce ne-a luat, categoric ca ar inclina mai mult la dat.
Evident ca toate au un pret si intr-un fel sau altul trebuie sa platim. UE nu este la cheremul nostru, ci noi suntem la cheremul UE.

Insa m-as lipsi de binele UE atunci cand deciziile ce trebuie luate la nivel national si care sunt de interes national si nu european sunt luate de la Bruxelles.

Edited by MembruAnonim, 16 November 2018 - 16:40.


#10
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018
Stiti cum vad eu UE ? Ca un tort mare pus in centrul mesei din care sa ia fiecare cat poate. Problema e ca unii au coatele mai ascutite decat altii.

#11
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,532
  • Înscris: 30.10.2003
Era odata un om gospodar si un coate goale. Si omul gospodar primea pe oricine in curtea lui daca respecta regulile casei.
Intr-o zi coate goale satul sa isi tot sterga balele privind la cat de bine ui merge gospodarului a intrat in curte.
Gospodarul i-a pus pe masa haine si unelte cu care sa-si faca de lucru prin curte.
Avea si instructiuni cum sa le foloseasca.
Dar a strambat din nas citindu-le.
Nici hainele nu vroia sa le poarte dupa reguli: nu erau spalate, nu erau calcate.
Uneltele primite in loc sa le foloseasca in curte s-a dus cu ele in piata, le-a vandut si cu banii primiti si-a cumparat beutura.
Cand omul gospodar i-a atras atentia ca nu se comporta ca un om gospodar, coate goale i-a replicat: - Curva satanista!!!

Edited by Bursul, 16 November 2018 - 16:50.


#12
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008

View PostPaz, on 16 noiembrie 2018 - 16:43, said:

Stiti cum vad eu UE ? Ca un tort mare pus in centrul mesei din care sa ia fiecare cat poate. Problema e ca unii au coatele mai ascutite decat altii.
Poate ar fi timpul sa schimbi dioptriile.

#13
Cornel_P

Cornel_P

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,489
  • Înscris: 10.11.2018

View Postargonaut, on 16 noiembrie 2018 - 16:27, said:


si ce vrem de la un ins care era invitat la oameni gen Roxin and company ?
Este doar un nationalist ca ceilalti de teapa lui.

Edited by argonaut, 16 November 2018 - 19:34.


#14
mihaicozac

mihaicozac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,598
  • Înscris: 05.12.2005
O curvă la care ne-am dus de bună voie, chiar ne-am rugat să ne ....
Dacă România făcea măcar jumătate din ceea ce s-a angajat să facă, nu avea nimeni treabă cu noi. Dar guvernanţii au crezut că "merge şi aşa", ca de obicei. S-au promis infrastructură şi investiţii, s-au făcut în schimb pomeni electorale. Şi când vin criticile se victimizează că sunt prost înţeleşi. Greşit, sunt doar proşti.

Edited by mihaicozac, 16 November 2018 - 16:59.


#15
Chayah

Chayah

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,038
  • Înscris: 21.08.2016
Nu mă mir de Florin Zamfirescu, nu are tocmai cea mai inteligentă față de pe Planetă :ewwpu:.
La vremea respectivă însă, m-am mirat de Mircea Diaconu.

Una peste alta, când aud pe cineva cu sintagma România-colonie, îl clasific fără să mai am vreun dubiu :).

#16
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008

View PostChayah, on 16 noiembrie 2018 - 17:03, said:

Nu mă mir de Florin Zamfirescu, nu are tocmai cea mai inteligentă față de pe Planetă Posted Image.

Nu poti clasa omul dupa fatzau,practic Teodorovoci arata mai bine decat Vlad Voiculescu,dar....

#17
valecris16

valecris16

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,677
  • Înscris: 26.11.2007

View Postkarax, on 16 noiembrie 2018 - 16:31, said:

asa, si cine e actorul asta si de ce ar trebui sa conteze asa mult?
Buna intrebare...
Raspunsul este f simplu....este un jeg/mizerie umana de tip slinos ,care acum 10 ani venea la tembelizor,nu se stie de catre cine invitat, sa spuna el ca domnul base' este bun....stia el,ca doar ce terminase de lins...

Deci pentru senor' zamfirovici....cu voce tare...HAI SICKTIR.

#18
mihaicozac

mihaicozac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,598
  • Înscris: 05.12.2005
Eh, poate a făcut-o pt. bani, actorii ăştia pensionari se descurcă şi ei cum pot.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate