Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Cont VoIP cu primire de SMS-uri

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
dumol

dumol

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 19.08.2010
Există operator VoIP care să permită primirea de SMS-uri pentru un număr românesc de telefon? Operatorul poate fi din România sau din afară. În caz că nu există pentru numere românești, or fi operatori care permit asta prin alte țări, dar pentru utilizatori din România?

Am observat că există operatori VoIP ce permit trimiterea de SMS-uri. Am un cont la Alonia, ei au facilitatea asta în aplicația lor Android, de exemplu. SMS-ul vine de la ceva număr de 4 cifre și pun ei numărul de fix înainte de mesajul scris de utilizator. Cam aiurea, dar să zicem… Am avut mai demult cont la ceva operator VoIP din străinătate care permitea trimiterea de SMS-uri cu numărul personal de mobil, după ce verificau ei cu un SMS că deții acel număr mobil. Fain făcut, părea trimis de pe telefonul meu.

Deci puncte bonus pentru operatorii VoIP ce permit nu doar primirea, ci și trimiterea de SMS-uri, dar frumos făcut, cu propriul număr VoIP la expeditor.

Mulțam!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate