Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Reclame abuzive Android

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
madutzu25

madutzu25

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,414
  • Înscris: 07.10.2013
Salut. Am si eu o oroblema destul de deranjanta, am un One Plis 5T si de azi de dimineata la fiecare deblocare a telefonului imi deschide pagini de internet catre diverse site-uri scam cu castiguri fabuloase sau vouchere, cum as putea sa scap de ele fără sa revin la setarile din fabrica? Mtumesc

#2
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015
Evista aplicatie care iti identifica ce aplicatie iti baga acele reclame. Imi scapa numele dar macar stii ce sa cauti.

https://www.techrepu...ads-on-android/

#3
ChemTeacher

ChemTeacher

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,937
  • Înscris: 26.05.2007
Adguard Ad Blocker for Android.

#4
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,854
  • Înscris: 27.09.2008
Dezinstalezi aplicația vinovata! De obicei o găsești în aplicații ultima fără nume. Sau una care crezi tu că ai instalat-o și conține ads!

#5
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
1. Trebuie sa-l duci la sfinti ca l-au apucat ... da-i cu Busuioc :) (glumesc)
2. Instalezi NoRoot Firewall si vezi apoi ce aplicatii iti apar ca au nevoie de acces la Internet dupa ce dai unlock la telefon si dezinstalezi respectivele aplicatii, ai grija sa fie dintre cele ce le-ai instalat tu, nu cele de sistem precum Google Play Service-ul.
100% sunt niste aplicatii pe care le-ai instalat tu in ultimul timp, care contin reclame dar nu te-ai ateptat ca acele reclame sa fie atat de incisive. Poate fi de la un launcher, de la un widget de la un browser, altul decat cel nativ.
Asa am descoperit si eu niste widget-uri meteo care-si faceau de cap pe un telefon, cam cum patesti si tu.

Edited by Ciubex, 13 November 2018 - 14:31.


#6
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,531
  • Înscris: 30.08.2017
Am avut eu o situatie ca asta..in zona de data usage am listat aplicatiile si am gasit pe una fara nume care genera trafic. Am dezinstalat-o si am scapat de reclame. Sigur o gasesti acolo, cu sau fara nume, pentru ca genereaza intotdeauana trafic.

#7
madutzu25

madutzu25

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,414
  • Înscris: 07.10.2013
O sa aplic metodele voastre colegi , sunt un pic ocupat cu setrviciul dar o sa le iau pe rand

#8
madutzu25

madutzu25

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,414
  • Înscris: 07.10.2013
Am gasit asta la ce consuma datele, dar in lista de aplicații pauza nu o gasesc

.

Am gasit si sa o dezinstalez deoarece am tinut apasat si mia dat voie sa dezistalez. Va multumesc frumos de ajutor

Attached Files



Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate