Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Nelămuriri blogging

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1
Ploiesteanul2015

Ploiesteanul2015

    Cel mai iubit dintre ploieșteni

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 13.09.2015
Pe blog scrie clar "1.270 LIKE & 1.350 FOLLOWERS", nu că m-ar deranja dar dacă-mi urmărești blogul înseamnă că-ți și place, de ce nu se comasează butoanele LIKE și FOLLOW ???
Sau "Urmărești acest blog împreună cu 1.436 de alte persoane uimitoare" și-n admin îmi apar 1.486 de e-mailuri. Dacă NU se afișează e-mailul public de ce să alegi "urmărește anonim" ?

#2
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,027
  • Înscris: 07.11.2006
LIKE nu-i totuna cu FOLLOWERS.
FOLLOWERS poate sa insemne si HATERS.

#3
Ploiesteanul2015

Ploiesteanul2015

    Cel mai iubit dintre ploieșteni

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 13.09.2015

View Postadisz, on 12 noiembrie 2018 - 20:54, said:

LIKE nu-i totuna cu FOLLOWERS.
FOLLOWERS poate sa insemne si HATERS.
Doamne Ajută :)

#4
Cornel_P

Cornel_P

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,489
  • Înscris: 10.11.2018
Si io am un blog. Astazi a fost o zi buna. Am avut 10 vizualizari :)

#5
Ploiesteanul2015

Ploiesteanul2015

    Cel mai iubit dintre ploieșteni

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 13.09.2015

View PostCornel_P, on 12 noiembrie 2018 - 21:22, said:

Si io am un blog. Astazi a fost o zi buna. Am avut 10 vizualizari Posted Image
Link ? :)

#6
Cornel_P

Cornel_P

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,489
  • Înscris: 10.11.2018
Bloguluisucre  . Am avut vizualizari si din Hong Kong :)


Edited by Cornel_P, 12 November 2018 - 21:55.


#7
George_o7

George_o7

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 06.08.2018

View PostCornel_P, on 12 noiembrie 2018 - 21:22, said:

Si io am un blog. Astazi a fost o zi buna. Am avut 10 vizualizari Posted Image
11 !

#8
Cornel_P

Cornel_P

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,489
  • Înscris: 10.11.2018
Like :)

Am avut si 900 de vizualizari pe zi ca am facut share pe fb da mi au inchis contu :)

#9
Ploiesteanul2015

Ploiesteanul2015

    Cel mai iubit dintre ploieșteni

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 13.09.2015

View PostCornel_P, on 12 noiembrie 2018 - 22:54, said:

Like Posted Image

Am avut si 900 de vizualizari pe zi ca am facut share pe fb da mi au inchis contu Posted Image
De blogger sau de FB ?

#10
Cornel_P

Cornel_P

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,489
  • Înscris: 10.11.2018

View PostPloiesteanul2015, on 13 noiembrie 2018 - 17:45, said:


De blogger sau de FB ?

De blog . Dar asa numa 1-2 zile cat dura efectul publicitatii cu shareuri fb.

#11
Ploiesteanul2015

Ploiesteanul2015

    Cel mai iubit dintre ploieșteni

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 13.09.2015

View PostCornel_P, on 13 noiembrie 2018 - 18:19, said:

De blog . Dar asa numa 1-2 zile cat dura efectul publicitatii cu shareuri fb.
Ai zis

Quote

mi-au închis contul
DE CE ţi l-au închis ?

#12
Cornel_P

Cornel_P

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,489
  • Înscris: 10.11.2018
Pentru ca probabil am sharuit prea mult pe diverse grupuri si era considerata un fel de publicitate ilegala , neplatita pt ca ei au si optiunea asta . Ori am fost raportat de diverse persoane . Cred ca mai mult prima varianta.

#13
SmurfK

SmurfK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,149
  • Înscris: 11.04.2015

View PostCornel_P, on 13 noiembrie 2018 - 20:12, said:

Pentru ca probabil am sharuit prea mult pe diverse grupuri si era considerata un fel de publicitate ilegala , neplatita pt ca ei au si optiunea asta . Ori am fost raportat de diverse persoane . Cred ca mai mult prima varianta.

Da, tu făceai spam. De fapt Facebook vede automat cam orice blog care are domeniu de genul blog.wordpress.com sau blog.blogger.com ca spam. Platformele astea sunt deseori utilizate de spammeri, pentru că e simplu să obții un link, gratuit, așa că e mai simplu să le blocheze pe toate decât să investigheze ce și cum.

Oricum, spamul nu funcționează niciodată pentru un blog personal. Vrei vizitatori care să revină, să-ți citească articolele, să comenteze. Prin spam, rareori găsești genul ăsta de vizitatori.

Comentatul pe alte bloguri poate fi destul de eficient, fără publicitate, pur și simplu comentezi cum comentezi în mod normal, dar cu link (dacă există căsuță), link exchange, sau articole scrise pe alte bloguri cu trafic mai mare decât al tău. În general, vrei ca blogul de pe Blogger/Wordpress să fie pur și simplu un loc în care poți crea conținut, fără să te intereseze de trafic. Pur și simplu scrii ce vrei tu, faci un conținut, după care te muți pe .ro, .com, iar atunci va fi mai ușor să faci CEO, să folosești alte metode de promovare.

Totuși, pe lângă toate astea, contează mult interacțiunea cu alți bloggeri. Aia poate face o diferență enormă. Sunt site-uri unde poți da share articolelor tale, poți interacționa cu alții. Blogul meu era citit de vreo cinci prieteni și vreo trei alți bloggeri până când mi-a dat Zoso share la un articol căruia i s-a părut lui interesant, iar din momentul respectiv a explodat. Bine, acum vorbesc de alte vremuri, în care Zoso era citit de foarte mulți, și în care blogurile personale erau citite. Acum nu prea mai văd genul ăla de blogging a fi căutat.

#14
Cornel_P

Cornel_P

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,489
  • Înscris: 10.11.2018

View PostSmurfK, on 13 noiembrie 2018 - 21:36, said:


Da, tu făceai spam. De fapt Facebook vede automat cam orice blog care are domeniu de genul blog.wordpress.com sau blog.blogger.com ca spam. Platformele astea sunt deseori utilizate de spammeri, pentru că e simplu să obții un link, gratuit, așa că e mai simplu să le blocheze pe toate decât să investigheze ce și cum.

Oricum, spamul nu funcționează niciodată pentru un blog personal. Vrei vizitatori care să revină, să-ți citească articolele, să comenteze. Prin spam, rareori găsești genul ăsta de vizitatori.

Comentatul pe alte bloguri poate fi destul de eficient, fără publicitate, pur și simplu comentezi cum comentezi în mod normal, dar cu link (dacă există căsuță), link exchange, sau articole scrise pe alte bloguri cu trafic mai mare decât al tău. În general, vrei ca blogul de pe Blogger/Wordpress să fie pur și simplu un loc în care poți crea conținut, fără să te intereseze de trafic. Pur și simplu scrii ce vrei tu, faci un conținut, după care te muți pe .ro, .com, iar atunci va fi mai ușor să faci CEO, să folosești alte metode de promovare.

Totuși, pe lângă toate astea, contează mult interacțiunea cu alți bloggeri. Aia poate face o diferență enormă. Sunt site-uri unde poți da share articolelor tale, poți interacționa cu alții. Blogul meu era citit de vreo cinci prieteni și vreo trei alți bloggeri până când mi-a dat Zoso share la un articol căruia i s-a părut lui interesant, iar din momentul respectiv a explodat. Bine, acum vorbesc de alte vremuri, în care Zoso era citit de foarte mulți, și în care blogurile personale erau citite. Acum nu prea mai văd genul ăla de blogging a fi căutat.

multumesc pentru informatii :)

#15
Ploiesteanul2015

Ploiesteanul2015

    Cel mai iubit dintre ploieșteni

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 13.09.2015

View PostCornel_P, on 13 noiembrie 2018 - 20:12, said:

Pentru ca probabil am sharuit prea mult pe diverse grupuri si era considerata un fel de publicitate ilegala , neplatita pt ca ei au si optiunea asta . Ori am fost raportat de diverse persoane . Cred ca mai mult prima varianta.
Lasă că mai ai 1.849 de posturi şi-ţi bagi blogul la semnătură pe Softpedia :)

#16
Cornel_P

Cornel_P

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,489
  • Înscris: 10.11.2018
Putin probabil :)

#17
Ploiesteanul2015

Ploiesteanul2015

    Cel mai iubit dintre ploieșteni

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 13.09.2015

View PostCornel_P, on 14 noiembrie 2018 - 10:32, said:

Putin probabil Posted Image
DE CE ?

#18
Cornel_P

Cornel_P

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,489
  • Înscris: 10.11.2018
Poveste lunga.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate