Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 

Parfumuri de Black Friday

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
34 replies to this topic

#19
anaro

anaro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,111
  • Înscris: 12.08.2012
Ok boggy,  hai sa lamurim un lucru. Exista o diferenta intre un parfum vintage, despre care stii  ca-i vechi, eventual nici nu se mai fabrica, ti se prezinta ca atare si-l cumperi la un pret mare de la un colectionar pentru ca ti-l doresti, si unul care apare  pe site-ul producatorului ca fiind actual, iar tu il iei de pe unul dintre site-urile la care ne referim, la un pret mult mai mic, iar data fabricatiei e cu 6 ani in urma. Asta e vintage? Eu spun ca-i teapa. Si parfumurile au termen de valabilitate, trebuie tinute in anumite conditii sa-si pastreze proprietatile. Nici padurea nu dureaza vesnic, nici florile, nici parfumurile, nici noi.

As spune altfel: daca as primi de la tine cate 50 de lei pentru toate fake-urile pe care le gasesc pe site-urile mentionate, m-as imbogati. Posted Image Dar chiar nu vreau sa continuam discutia in contradictoriu. Repet, am avut doar experiente nefericite cu acele site-uri. Si nu cred ca sunt singura din univers care a patit asta.

Ma bucur ca esti incantat de achizitiile tale, sper sa fii la fel si dupa ce le primesti.
Eu ma pronunt doar dupa ce scot parfumul din ambalaj, il verific si il folosesc.
Mai am de asteptat un pic.
Posted Image

Edited by anaro, 17 November 2018 - 08:23.


#20
boggy20

boggy20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 833
  • Înscris: 05.05.2012
Deci pana la urma ce ti-ai luat ? Si de unde ?

#21
anaro

anaro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,111
  • Înscris: 12.08.2012
Am scris in postarea 13.
Vin in 5-10 zile lucratoare, abia astept pentru ca e prima experienta cu bestvalue in varianta online.  :)

#22
boggy20

boggy20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 833
  • Înscris: 05.05.2012
Nu mai bine luai de pe crewshop ? Zic si eu, erau mai ieftine si e fix aceeasi firma.

#23
anaro

anaro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,111
  • Înscris: 12.08.2012
Crewshop nu-i doar pentru angajatii din aeroport? Asa am inteles...
Oricum, iti trebuie card si eu n-am.

#24
boggy20

boggy20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 833
  • Înscris: 05.05.2012
Eu am facut rost de o invitatie de la un angajat al aeroportului. Ba da, pentru ei este.
De acolo am luat super ofertele la parfumuri. Singurul cumparat de pe emag a fost Eros-ul la 99 lei.
Si nu, nu ai nevoie de card, eu nu am. Plus de asta cu o invitatie se face primavara. Vezi pe pagina lor ca ofera unii invitatii gratuit.
Plus de asta ai si transportul gratuit indiferent de comanda.

Edited by boggy20, 17 November 2018 - 10:42.


#25
anaro

anaro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,111
  • Înscris: 12.08.2012
Ok, dupa ce primim parfumurile si ne declaram multumiti de ele, ma gandesc si eu cum sa-mi fac rost de o invitatie de-aia.
Posted Image

Edit -doar pagina asta mi se deschide:  https://www.crewshop.ro/users/login

Edited by anaro, 17 November 2018 - 10:47.


#26
ionutblv

ionutblv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,056
  • Înscris: 30.12.2008
Îți poate da cineva contul lui ai doar modifici adresa de livrare:)

#27
anaro

anaro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,111
  • Înscris: 12.08.2012
Adica sa-mi asum o identitate falsa doar pentru a obtine o reducere la parfumuri?
Daca as face chestia asta, as face-o pentru o treaba mai serioasa, cum ar fi o deturnare de fonduri.
Deci nu.
:)

#28
ionutblv

ionutblv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,056
  • Înscris: 30.12.2008
Nu,îți pui numele tau pe același email,

#29
Friend310

Friend310

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 282
  • Înscris: 18.03.2018
Douglas are -30% acest weekend pentru parfumuri de peste 100 ml si 20% pentru cele de peste 50ml.

#30
TruthHurts

TruthHurts

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,155
  • Înscris: 06.10.2018

View Postanaro, on 16 noiembrie 2018 - 19:44, said:

n-am comandat online niciodata parfumuri pe care nu le cunosteam foarte bine.
Eu am comandat. Fara regrete. Deocamdata. Posted Image

View Postanaro, on 16 noiembrie 2018 - 19:44, said:

Daca ma provoci, ne batem in colectia de parfumuri, cu poze!
Repet, vrei "bataie" in colectia de parfumuri?
Hahahaha... Posted Image

View Postanaro, on 16 noiembrie 2018 - 19:44, said:

Poate tu ai fost mai norocos/norocasa...ce sa zic?
Norocul se intampla rar, accidental. Cand se intampla prea des, nu prea mai e noroc.  

View Postanaro, on 16 noiembrie 2018 - 19:44, said:

Eu am luat parfumuri cu miros de detergent, cu persistenta de o ora, cu eroare pe site-urile de verificare checkcosmetic si check fresh, cu termene de valabilitate expirate, tot tacamul.  Dar repet, suntem majori si vaccinati, ne cheltuim banii cum vrem.
N-am nici o legatura cu site-urile despre care am spus ca sunt serioase, alta decat aceea ca am cumparat de acolo.
Daca vrei sa compari aceeasi marca si tip exact de parfum, trebuie sa te asiguri ca:
- este exact acelasi tip de parfum in ambele cazuri(apar multe flankere la unii producatori, pot fi confundate usor, mai ales cand testezi in magazin)
- nu exista o reformulare intre cele doua (si sunt destule, din cauza ifra sau fiindca asa vor producatorii)
- sunt testate pe "material" identic... blotter vs blotter, piele vs piele... nu de alta, dar pe piele se dezvolta diferit(si culmea, chiar acelasi parfum poate mirosi diferit pe aceeasi piele in functie de cum tie pielea pe moment - e si asta un aspect de tinut cont)

Despre "firmele care vand fake".
Stii ca a vinde produse contrafacute cu marca inregistrata a unei alte firme este infractiune? Ai impresia ca ditamai firmele gen emag sau notino ar rezista comitand infractiuni pe banda rulanta? Nu s-ar sesiza producatorii parfumurilor ca piata e plina de fake-uri raspandite de firme mari? Nu ar face reclamatie la autoritati, nu i-ar da in judecata? Eu zic ca da. Si nici firmele mici nu prea risca, am comandat si de la astea si s-au dovedit a fi serioase. Unde am vazut fake confirmat a fost mereu persoana fizica pe anunturi sau site-uri anonime cu doar un numar de telefon sau email la contact. Bonus: marfa se poate trimite inapoi conform legii. Deja intram pe domeniul scifi cu parfumurile fake pe firme cu ceva vechime.

Despre "e prea ieftin ca sa fie original"

Magazinele de mall sau strazi centrale/cartiere scumpe. au: chirie scumpa, personal(si vanzatoare, si paznici, si uneori manipulati, si cine mai stie ce), costurile cu amenajarea si intretinerea interiorului (de obicei sunt mai scumpe decat sa zicem magazinele de pantofi) ... si nu in ultimul rand deschiderea de noi puncte de vanzare. De unde crezi ca se platesc aceste lucruri?

Si mai e si figura cu "e produs de lux, trebuie sa fie scump","vanzatorii online taie profitul celora din locatiile de lux". In natii de rahat precum SUA, li se permite acestor golani sa impuna preturi fixe, ba uneori si alte tampenii cum ar fi interzicerea vanzarii de "testere". In UE, situatia e cam la polul opus iar golanasii si-au luat-o de cateva ori, un exemplu fiind asta: https://uk.fashionne...ml#.W_AyezgzbIU
si asta:
https://www.connexio...iants-fined-40m

Edited by TruthHurts, 17 November 2018 - 17:41.


#31
anaro

anaro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,111
  • Înscris: 12.08.2012
@TruthHurts,
in linii generale sunt de acord cu ce spui iar in particular nu vreau sa ne mai contrazicem. Sa ai o zi frumoasa si sa ai parte doar de parfumuri pe placul tau.
Revin cand imi primesc parfumurile.
Posted Image

Edited by anaro, 19 November 2018 - 12:22.


#32
anaro

anaro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,111
  • Înscris: 12.08.2012
Am primit parfumurile, sunt ok din toate punctele de vedere.
Ma declar multumita!
Multumiri tuturor pentru idei si sugestii!
Posted Image

Attached Files



#33
vortex07

vortex07

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 23.08.2009
Anul acesta mi-am luat Versace Eros de la emag (99 ron), totul OK. La ambalaj nu s-a umblat, am verificat codul pe checkfresh si e OK.
M-am dat cu ea azi dimineteaza (prima data) si acum la amiaza mirosul inca persista si e intens (dupa aproape 5 ore).

Acum 2 ani mi-am comandat parfumuri de BF de la elefant.ro. Nu stiu cat de originale au fost dar un lucru este cert: a fost desfacuta tipla de plastic si de pe interiorul cutiei codul a fost indepartat (decupat) cu o lama...La fel am patit si cu parfumurile cumparate de la aoro.ro (desi alea nu le-am luat de BF). In concluzie o sa evit sa mai cumpar atat de la elefant cat si de pe aoro in viitor

#34
boggy20

boggy20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 833
  • Înscris: 05.05.2012
E vorba de Thierry mugler cumva?

#35
ionutblv

ionutblv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,056
  • Înscris: 30.12.2008
100  lalique encre noire

https://www.emag.ro/...2/pd/D5KXLBBBM/

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate