Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

E normal sau nu? Ati mai vazut?

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#1
IpsilanteCucuruz

IpsilanteCucuruz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 468
  • Înscris: 08.08.2018
So... Nici nu stiu unde sa deschid topicul, sper ca e bine aici.
Cred ca am dat de o anomalie. Sunt niste oameni care muncesc la ora asta vineri seara. Pe mine chiar nu ma deranjeaza, se aude un motor de generator, ba chiar ma incanta ca exista asa ceva. Doar ca nu am mai vazut asa ceva in lumea Doreilor. Adica la gropi in asfalt. E prima data cand vad ca unii lucreaza la o gaura in asfalt dupa ora 17. Zau...
Eu ma intreb daca nu cumva in cartierul meu sta vreun smecher pesedist ceva (ma indoiesc totusi ca ar sta in Dr Taberei) sau ca problema e grava.
Au venit ieri de pe la 6 dimineata ( WTF??) au sapat o groapa si de atunci tot muncesc. Ieri au stat pana pe la 20.30 si azi au venit iar inainte de 7 si de atunci tot baga cica. Asa a zis un vecin, eu am fost la job...
A mirosit a gaze ieri dar azi nu a fost apa calda asa ca nu stiu la ce lucreaza...

Attached File  20181109_214211.jpg   450.47K   230 downloadsAttached File  20181109_214016.jpg   293.14K   226 downloads

PS:A doua poza e dreapta dar nu stiu de ce mi-o arata asa...

Edited by IpsilanteCucuruz, 09 November 2018 - 21:53.


#2
afh

afh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,836
  • Înscris: 14.04.2005
Întreabă-l pe ăla care stă la parter exact lângă groapa aia. Ăla sigur ştie ce se întâmplă.

#3
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View PostIpsilanteCucuruz, on 09 noiembrie 2018 - 21:52, said:

A mirosit a gaze ieri dar azi nu a fost apa calda asa ca nu stiu la ce lucreaza...

La conducta de apa se lucreaza si e normal sa se lucreze altfel lola apa in weekend.

#4
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
:facepalm:  aha, te deranjeaza ca lumea lucreaza. ca mirosea a gaze si acum au reparat ca sa nu sariti cu tot cu bloc in sus, ca oamenii aia stau cate 16 ore in groapa aia sa repare ce este pt a nu comenta voi ca nu se face nimic ... iar la final tot voi sariti cu gura ca nu e normal asa ceva?  Posted Image   Posted Image

mai bine le-ati da o mana de ajutor, sau o cafea, o apa, o ceva pt cat stau aia acolo si lucreaza, sa nu va raneasca orgoliul de cetateni europeni cu drepturi

a fost oare in istoria romanilor un moment in care sa fi fost multumiti? ca daca se face de ce se face, daca nu se face, de ce nu se face.  Posted Image

#5
IpsilanteCucuruz

IpsilanteCucuruz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 468
  • Înscris: 08.08.2018

View PostDany_Darke, on 09 noiembrie 2018 - 22:06, said:

Posted Image  aha, te deranjeaza ca lumea lucreaza. ca mirosea a gaze si acum au reparat ca sa nu sariti cu tot cu bloc in sus, ca oamenii aia stau cate 16 ore in groapa aia sa repare ce este pt a nu comenta voi ca nu se face nimic ... iar la final tot voi sariti cu gura ca nu e normal asa ceva?  Posted Image   Posted Image

mai bine le-ati da o mana de ajutor, sau o cafea, o apa, o ceva pt cat stau aia acolo si lucreaza, sa nu va raneasca orgoliul de cetateni europeni cu drepturi

a fost oare in istoria romanilor un moment in care sa fi fost multumiti? ca daca se face de ce se face, daca nu se face, de ce nu se face.  Posted Image

View PostIpsilanteCucuruz, on 09 noiembrie 2018 - 21:52, said:

Cred ca am dat de o anomalie. Sunt niste oameni care muncesc la ora asta vineri seara. Pe mine chiar nu ma deranjeaza, se aude un motor de generator, ba chiar ma incanta ca exista asa ceva.
Bre... Citeste textul ca de aia e acolo.

Acum e apa calda, de pe la ora 17 e. Deci de aia zic ca nu stiu la ce lucreaza. Ieri a mirosit a gaze pe 3 strazi. Inca sunt, sunt curios cand termina...

Edited by IpsilanteCucuruz, 09 November 2018 - 22:10.


#6
afh

afh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,836
  • Înscris: 14.04.2005
M-am tot gândit şi am ajuns la această concluzie: ultima soluţie e să te duci direct la ăia care lucrează să îi întrebi la ce lucrează.

Le explici frumos: ăia de pe softpedia nu ştiau. ăla de la parter - nimic...

Edited by afh, 09 November 2018 - 22:22.


#7
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018
Atata timp cat va fi cineva care plateste orele de munca, va fi cineva care va munci. Ca e noapte weekend sau craciun. Nu e nimic de mirare in asta. Daca pana acum nu s-a intamplat asta, e pentru ca nimeni nu a investit in asa ceva.
Doar nu te asteptai sa vina muncitorii sa faca gratis.

#8
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,296
  • Înscris: 13.01.2011
La noi la fel, au lucrat pina au rezolvat.
Era sparta conducta de apa, in strada.
Azi au asfaltat.
Nu înțeleg misterul ! :|

Eu am fost mirat ca a mers snur treaba, apa oprita puțin.
Daca eram pe timpul lui ceașc...

Attached Files



#9
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

View PostIpsilanteCucuruz, on 09 noiembrie 2018 - 21:52, said:

So... Nici nu stiu unde sa deschid topicul, sper ca e bine aici.
Cred ca am dat de o anomalie. Sunt niste oameni care muncesc la ora asta vineri seara. Pe mine chiar nu ma deranjeaza, se aude un motor de generator, ba chiar ma incanta ca exista asa ceva. Doar ca nu am mai vazut asa ceva in lumea Doreilor. Adica la gropi in asfalt. E prima data cand vad ca unii lucreaza la o gaura in asfalt dupa ora 17. Zau...
Eu ma intreb daca nu cumva in cartierul meu sta vreun smecher pesedist ceva (ma indoiesc totusi ca ar sta in Dr Taberei) sau ca problema e grava.
Au venit ieri de pe la 6 dimineata ( WTF??) au sapat o groapa si de atunci tot muncesc. Ieri au stat pana pe la 20.30 si azi au venit iar inainte de 7 si de atunci tot baga cica. Asa a zis un vecin, eu am fost la job...
A mirosit a gaze ieri dar azi nu a fost apa calda asa ca nu stiu la ce lucreaza...

Attachment 20181109_214211.jpgAttachment 20181109_214016.jpg

PS:A doua poza e dreapta dar nu stiu de ce mi-o arata asa...
Ce culoare are banda avertizoare? Daca e albastra, lucreaza la apa; daca e galbena, lucreaza la gaz; daca e maro, lucreaza la ca(ca)nalizare etc. Oricum scrie pe banda: gaz, apa etc! ti-a fost greu sa citesti ce scrie pe ea?

Edited by stlk, 09 November 2018 - 22:25.


#10
liviu121314

liviu121314

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 12.09.2017
Ma bucur sa aud ca se lucreaza serios, poate devine obisnuinta si nu vom mai fi surprinsi

#11
IpsilanteCucuruz

IpsilanteCucuruz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 468
  • Înscris: 08.08.2018
E galbena banda. Nu am stiut codul culorilor ca ma uitam de la inceput. Acum vad ca strang...

LE: Se vedea si in poze banda Posted Image
LE2: Nu au strans nimic. Se oprise generatorul doar si mestereau la el. S-au reapucat de treaba, e iar lumina in groapa.

Edited by IpsilanteCucuruz, 09 November 2018 - 22:33.


#12
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

View PostIpsilanteCucuruz, on 09 noiembrie 2018 - 22:28, said:

E galbena banda. Nu am stiut codul culorilor ca ma uitam de la inceput. Acum vad ca strang...
Banda galbena se mai foloseste si pentru circuitele electrice insa daca zici ca a fost miros de gaze inseamna ca lucreaza la conductele de gaze.
Asta e strada?  (foto)

Edited by stlk, 09 November 2018 - 22:45.


#13
IpsilanteCucuruz

IpsilanteCucuruz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 468
  • Înscris: 08.08.2018
Nu, e in Dr Taberei, vad ca nu apare pe maps ca fiind lucrare...

#14
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
Daca in cazul traseelor electrice mai exista circuite secundare... la o conducta de apa se lucreaza pana se rezolva ca altfel lula apa sau incalzire... e simplu.
Bacaul stie cel mai bine cum e fara apa mai multe zile la rand...  sa folosesti toaleta si sa n-ai ce sa arunci acolo...

#15
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

View PostIpsilanteCucuruz, on 09 noiembrie 2018 - 22:53, said:

Nu, e in Dr Taberei, vad ca nu apare pe maps ca fiind lucrare...
Nu pe Google map am gasit asa ceva ci la Distrigaz, alege  strada si vezi daca exista vreo lucrare in zona respectiva (ca vad ca nu vrei sa spui numele strazii).

Edited by stlk, 09 November 2018 - 23:07.


#16
IpsilanteCucuruz

IpsilanteCucuruz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 468
  • Înscris: 08.08.2018
Pai nu a fost oprit gazul deloc. Mi-a zis soacra-mea ca a fost tot timpul acasa. Si in plus nici nu apare pe site-ul ala...

#17
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,296
  • Înscris: 13.01.2011
Ce vrednicie pe firma care a reparat strada !!!
A venit acum si a eliberat strada total, a luat gardul de plastic si lampa de semnalizare.
Nu știam ce bocăne afara :D

Attached Files


Edited by crisstonne, 10 November 2018 - 01:58.


#18
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008
Cand e vorba de utilitati, sa se lucreze indiferent de zi sau ora pana se rezolva, nimic mai nasol decat fara apa, curent sau gaz, le-am zis in ordinea in care ma afecteaza, cel mai rau ma deranjeaza lipsa apei, am si dus lipsa in anii '90, apoi fara gaz mai am apa calda vreo 12-15 ore.

Acum 1 luna nu a avut gaz tot orasul 20 de ore, de la ora 17 la ora 13, in noaptea aceea nu stiu daca au lucrat dar se invarteau gazarii mai pe toate strazile si in scarile de bloc.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate