Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Player multifunctional

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,493
  • Înscris: 19.04.2009
Greșeală mea, Xbox aparent știe MKV
https://support.xbox...pps/mkv-support


Când vine vorba de discuri neoficiale sunt probleme la toți. In special la Sony / Panasonic/ samsung.

Un BD player costa cât un Xbox la promoție, cel din urma oferind mult mai multe avantaje (inclusiv screenplay din PC, ințernet, NAS, etc)

#20
razor01

razor01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,071
  • Înscris: 01.03.2016
MKV stie, dar cam atat, daca vrei sa vezi filme luate ,,de pe surse'' trebuie sa le convertesti fix in formatul pe care il citeste Xbox-ul.  

Nu citeste nimic cu .264 si nici m2ts. Am Xbox One X si pot sa confirm treaba asta, ca tocmai am facut niste teste.

#21
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,493
  • Înscris: 19.04.2009
Well, eu nu văd nicio problema cu imposibilitatea redării de pe “alte surse” in condițiile in care in 2018 numai exista scuze sa furi filme :)
Și asta se întâmpla oricum și la alte playere.

#22
razor01

razor01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,071
  • Înscris: 01.03.2016
Eu l-am cumparat, printre altele, ca sursa pentru discurile 4k, sarcina de care se achita foarte bine. Am, in schimb , probleme cu redarea altor discuri. Spre exemplu am incercat sa vad diverse filme romanesti (CD-uri originale). Ele sunt facute (teoretic) sa se vada in format cinema. Problema este ca Xbox-ul le citeste ca si cum ar fi in format 4:3 , asa ca imi apare o imagine widescreen pe un sfert de ecran si nu am reusit sa descopar cum pot sa intind imaginea pe tot ecranul.

PS4 nu are aceasta problema, dar nu citeste discuri 4k...

Ce vreau sa punctez este ca aceste aparate nu sunt perfecte. Vei intampina sigur, mai devreme sau mai tarziu, diverse probleme cu ele.

View PostLex404, on 09 noiembrie 2018 - 16:12, said:

in condițiile in care in 2018 numai exista scuze sa furi filme Posted Image

Eu sustin categoric faptul ca trebuie sa platim pentru produsele si serviciile primite. Sunt unul dintre putinii colectionari de discuri originale din Romania (lucru de care s-a si facut bascalie pe alte topicuri). Cu toate acestea, iti pot da imediat o lista cu cateva sute de filme si seriale care nu au aparut si probabil nu vor aparea niciodata pe rafturile din Romania. Daca imi arati de unde pot sa le cumpar cu subtitrare in secunda urmatoare fac comanda.

Edited by razor01, 09 November 2018 - 16:28.


#23
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,571
  • Înscris: 15.06.2004

Quote

iti pot da imediat o lista cu cateva sute de filme si seriale care nu au aparut si probabil nu vor aparea niciodata pe rafturile din Romania.
Rafturile din Romania au cam disparut. Abia mai gasesti cate ceva de cand cu nenorocitii de la Disney care au hotarat sa ne boicoteze.
Noroc ca stiu engleza. Pe Amazon agsesc destule.

#24
razor01

razor01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,071
  • Înscris: 01.03.2016

View Posteiffel, on 09 noiembrie 2018 - 16:39, said:

nenorocitii de la Disney care au hotarat sa ne boicoteze.

Nu stiam de chestia asta. Ce s-a intamplat?

#25
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,640
  • Înscris: 07.10.2005
De ceva timp nu mai apar in Romania filme Disney pe BD/UHD, cel mult pe DVD.

#26
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,623
  • Înscris: 07.02.2003

View Postoctav_sergiu, on 09 noiembrie 2018 - 11:27, said:

Xbox, din cate stiu eu, citeste doar discuri (oricare ar fi ele) originale.
Pentru jocuri si filme blue ray e normal, eu ii puneam insa un simplu disc de date cu copntinut propriu si aveam pretentia sa-l vad in browserul de fisiere al lui dar nu vroia, zicea ca e o problema cu discul. E One S minecraft a fiului meu si e actualizat deci cred ca are ultima chestie.

Edited by andreic, 09 November 2018 - 17:53.


#27
oaspetele

oaspetele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,916
  • Înscris: 31.03.2003
Eu vreau aparatul pentru muzica.
Pentru jocuri am PS4.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate