Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...
 

Autovehiculul pe cale de disparitie!

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
55 replies to this topic

#37
hightech-sys

hightech-sys

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,955
  • Înscris: 23.06.2009
Nu este un avion ci un mijloc de deplasare  "smart" ce ofera multe facilitati pe care autovehiculele clasice nu reusesc  .....  





.

#38
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018
Vreau si eu una SH pana in 4000€, ce ma sfauiti s-o iau benzina sau diesel ? Sa ma duc mai bine in Germania sau o iau mai ieftina de la samsari ?

#39
hightech-sys

hightech-sys

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,955
  • Înscris: 23.06.2009

 crisstonne, on 09 noiembrie 2018 - 04:08, said:

Aglomerezi spatiul aerian si eliberezi șoselele ?


Bingo! Asta e singura rezolvare pentru soselele supra-aglomerate din intreaga lume

cam asta e viitorul ....... e doar o chestie de timp pana cand o sa se petreaca asta

10ani ....... nu dau mai mult


datorita faptului ca nu prea sunt atat de multi producatori in momentul de fata pretul este destul de mare insa cu timpul o sa scada semnificativ

o sa ajunga cam la acelasi nivel cu al autovehiculelor

Edited by hightech-sys, 09 November 2018 - 05:08.


#40
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,372
  • Înscris: 13.01.2011
Adica mixt, care pe șosea, care prin aer, dupã preferințe, dar si dupa aptitudini si curaj.
Apoi, si dupã chef, dar si dupã buget.

 Paz, on 09 noiembrie 2018 - 04:56, said:

Vreau si eu una SH pana in 4000â‚Ź, ce ma sfauiti...

Sa ai grija, sa nu fie răsturnată...





... in aer, sa nu fie lovită de nori :lol:

Edited by crisstonne, 09 November 2018 - 05:17.


#41
hightech-sys

hightech-sys

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,955
  • Înscris: 23.06.2009
sunt complet autonome! si asta dintr-o gluma .... din joaca

nu iti trebuie curaj si nici aptitudini, cred ca nici macar licenta din moment ce or sa fie autonome ..... doar selectezi sau ii zici locatia in care vrei sa ajungi si ...... voilà

Lucrul asta nu s-a putut implementa la autovehicule nici in ziua de azi .... si in ziua de azi se chinuiesc marii producatori cu investitii colosale si nu reusesc pentru ca la sol sunt extrem de multe obstacole, extrem de imprevizibile si foarte greu de evitat

odata cu aparitia acestor prototipuri deplasarea la sol si vehicule sunt deja ..... demodate, de moda veche ....... istorie

in mod sigur marii producatori din industria auto or sa faca eforturi colosale pentru impiedicarea dezvoltarii lor

cred ca si cei din industria petroliera

Edited by hightech-sys, 09 November 2018 - 05:28.


#42
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,372
  • Înscris: 13.01.2011
Cum sa nu ai nevoie de curaj ?! :eek:
Vor exista oameni care vor murii fara sa zboare.
Nu poti sa ii obligi, daca au fobie.

Edited by crisstonne, 09 November 2018 - 05:29.


#43
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018

 hightech-sys, on 09 noiembrie 2018 - 05:22, said:

Lucrul asta nu s-a putut implementa la autovehicule nici in ziua de azi .... si in ziua de azi se chinuiesc marii producatori cu investitii colosale si nu reusesc pentru ca la sol sunt extrem de multe obstacole, extrem de imprevizibile si foarte greu de evitat
Da de unde, le-a convenit asa. Accidentele stradale fac vanzari. Iar vinovatul e intotdeauna utilizatorul. De ce s-ar fi legat la cap ?

Cat despre argumentul topicului, mai bine il puneau pe fun.

#44
Infinitty

Infinitty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,401
  • Înscris: 14.12.2008
Ca structura de siguranta, ar putea exista un ax central inalt deasupra aparatului, avand in varf o parapanta, iar sub ea o elice pliabila mare, care ar merge la liber in caz de pericol, franand aparatul similar unui planor, apoi parapanta ar continua treaba...

#45
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
1. Ăștia au reproiectat un elicopter. Mare fleoșc.
2. Și acum poți să-ți iei avion sau elicopter și licență de pilot. Timp să ai că nu e vorba de bani.
3. În viitor cred că ne vom deplasa mai mult pentru agrement și nu pentru muncă. Sper măcar.

4. Unii de pe aici dacă ajungeți în viitor și vă luați dronă din asta poate vă ridicați sus la cer cu ea și vă convingeți cu Pământul ăla plat.
Am zis.
5. La noi în România va ajunge orice după 50 de ani.

Edited by waterman, 09 November 2018 - 09:25.


#46
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 Paz, on 09 noiembrie 2018 - 04:56, said:

Vreau si eu una SH pana in 4000€, ce ma sfauiti s-o iau benzina sau diesel ? Sa ma duc mai bine in Germania sau o iau mai ieftina de la samsari ?
Încearcă mai întâi în Vitan. Dar ai grijă la computerul de bord, să nu aibă orele de zbor date înapoi.
Dacă o iei din Germania, ai grijă să fi fost folosită numai pentru deplasări la piaţă şi similar.

#47
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
S-o iei Euro 5 Paz că noi n-avem motorină Euro 6 și după aia dă erori în zbor. Și să-i pui distribuție nouă.

#48
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 waterman, on 09 noiembrie 2018 - 09:25, said:

3. În viitor cred că ne vom deplasa mai mult pentru agrement și nu pentru muncă. Sper măcar.

4. Unii de pe aici dacă ajungeți în viitor și vă luați dronă din asta poate vă ridicați sus la cer cu ea și vă convingeți cu Pământul ăla plat.
Am zis.
5. La noi în România va ajunge orice după 50 de ani.
3. Eu sper ca în viitor să muncească roboţii în locul nostru. Vom avea doar malfunctions, nu şi greve, bonuri de masă, sindicate, pensii speciale şi alte neplăceri.
4. Ar putea fi un motiv pentru întârzierea dezvoltării acestor jucărioare, adepţii Pământului plat trebuie să racoleze şi mai mulţi naivi decât au în prezent. Nu e o glumă, din câte se pare. Cine are păr cărunt şi a citit cartea "Roţile" (după care s-a făcut serialul omonim), ţine minte că era unul care milita pentru maşinile electrice, dar n-a avut loc de băieţii deştepţi care se ocupau de petrol. Şi era vorba de cea mai veche democraţie din lume, nu de mafia teleormăneană.
5. Mai întâi ca studiu de fezabilitate. Apoi se vor refuza fondurile europene.

 waterman, on 09 noiembrie 2018 - 09:30, said:

S-o iei Euro 5 Paz că noi n-avem motorină Euro 6 și după aia dă erori în zbor. Și să-i pui distribuție nouă.
"Chiar şi aşa!" (Firicel)
Şi să asculţi motorul cu atenţie, să nu bată tacheţii.

#49
hightech-sys

hightech-sys

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,955
  • Înscris: 23.06.2009

 Paz, on 09 noiembrie 2018 - 05:48, said:

Da de unde, le-a convenit asa. Accidentele stradale fac vanzari. Iar vinovatul e intotdeauna utilizatorul. De ce s-ar fi legat la cap ?

Cat despre argumentul topicului, mai bine il puneau pe fun.

Si ca sa vedeti cat de fun este povestea asta chiar am sa incerc sa achizitionez eu asa ceva

sa ma "dau" cu el prin bucuresti .... cand traficul este total blocat ...... adica mai tot timpul Posted Image

Edited by hightech-sys, 10 November 2018 - 16:11.


#50
hightech-sys

hightech-sys

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,955
  • Înscris: 23.06.2009
totul automat, un fel de taxi fara pilot, rapid, simplu, fara batai de cap!


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/i3i4BBJjzw4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by hightech-sys, 10 November 2018 - 18:17.


#51
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018

 hightech-sys, on 10 noiembrie 2018 - 18:15, said:

totul automat, un fel de taxi fara pilot, rapid, simplu, fara batai de cap!
Te urci în el, setezi adresa de destinație și apeși pe butonul ”Haidi bre”, după care poți citi ziarul. :)

#52
hightech-sys

hightech-sys

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,955
  • Înscris: 23.06.2009
sunt absolut fascinat de chestia asta ......

astept cu nerabdare ziua in care nu o sa mai fiu nevoit sa indur traficul infernal de pe soselele noastre gaurite ca dupa razboi

sa ma urc in jucaria asta, sa-i dau o comanda vocala iar eu pana la serviciu sa nu fac altceva decat sa-mi savurez linistit cafeaua citind stirile zilei ......

fara stres, fara blocaje in trafic ........ fara probleme

Edited by hightech-sys, 10 November 2018 - 22:41.


#53
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,748
  • Înscris: 07.02.2003

 hightech-sys, on 10 noiembrie 2018 - 22:35, said:

sa ma urc in jucaria asta, sa-i dau o comanda vocala iar eu pana la serviciu sa nu fac altceva decat sa-mi savurez linistit cafeaua citind stirile zilei ......
fara stres, fara blocaje in trafic ........ fara probleme
Si prin statie primesti de la controlul de trafic ca trebuie sa astepti, culoarul e ocupat :P

#54
hightech-sys

hightech-sys

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,955
  • Înscris: 23.06.2009

 andreic, on 11 noiembrie 2018 - 00:14, said:

Si prin statie primesti de la controlul de trafic ca trebuie sa astepti, culoarul e ocupat Posted Image

tare asta Posted Image

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate