Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Jocuri survival, horror, pe sisteme mai slabe

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
remus43

remus43

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 905
  • Înscris: 11.05.2016
Salut, stiti ceva jocuri cu story bun, de supravietuire de exemplu, poate sa fie si de groaza, apocaliptice, in care trebuie sa supravietuiesti, ca un film, cum a fost book of eli, sau the road, cum a fost jocul Stalker Cernobyl, etc, cu orase parasite, etc.? Mersi, sa nu ma plictisesc, imi plac astea cu povesti bune, sa aiba o linie de poveste buna:D Nu prea am jucat ceva bun de genul, ca un film...

#2
MusafirulCreativ

MusafirulCreativ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 904
  • Înscris: 07.03.2018
Outlast - foarte bun
Seria Penumbra si/sau Amnesia
Fallout 4 ar mai fi exact pe tema pe care ai descris-o, doar ca iti trebuie ceva sistem mai rasarit

Edited by MusafirulCreativ, 07 November 2018 - 17:24.


#3
JustARandomGuy

JustARandomGuy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 562
  • Înscris: 13.02.2018
Rage    - PS3
Rage 2 - PS4

Seria Fallout...

#4
DGecko

DGecko

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 724
  • Înscris: 31.07.2012
The Walking Dead

#5
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,841
  • Înscris: 01.11.2005
Tomb Raider.
Doom 3
God of War - cel putin asta e pentru PS iar firul epic e destul de misto, se leaga intre ele.

Edited by tehnics, 07 November 2018 - 17:54.


#6
Niuu

Niuu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,169
  • Înscris: 22.06.2016
Resident Evil
Dead space

#7
DeuxEx

DeuxEx

    Dark Matter

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,181
  • Înscris: 11.11.2007

Dying Light



MINIMUM:
OS: Windows® 7 64-bit / Windows® 8 64-bit / Windows® 8.1 64-bit
Processor: Intel® Core™ i5-2500 @3.3 GHz / AMD FX-8320 @3.5 GHz
Memory: 4 GB RAM DDR3
Hard Drive: 40 GB free space
Graphics: NVIDIA® GeForce® GTX 560 / AMD Radeon™ HD 6870 (1GB VRAM)
DirectX®: Version 11
Sound: DirectX® compatible

#8
remus43

remus43

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 905
  • Înscris: 11.05.2016
Super, am uitat sa specific, doar pentru PC, ca nu am consula, sistemul este medium, i5 1,6 ghz, 4 nuclee, 1 placa video hd radeon 6800 parca de un gb, ramm 6 gb ddr 3.

#9
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,890
  • Înscris: 22.12.2005

View Postremus43, on 07 noiembrie 2018 - 17:18, said:

Salut, stiti ceva jocuri cu story bun, de supravietuire de exemplu, poate sa fie si de groaza, apocaliptice, in care trebuie sa supravietuiesti, ca un film, cum a fost book of eli, sau the road, cum a fost jocul Stalker Cernobyl, etc, cu orase parasite, etc.? Mersi, sa nu ma plictisesc, imi plac astea cu povesti bune, sa aiba o linie de poveste buna:D Nu prea am jucat ceva bun de genul, ca un film...
Horor curat.prin natura o plimbare? O carte buna?

View Postremus43, on 07 noiembrie 2018 - 17:18, said:

Salut, stiti ceva jocuri cu story bun, de supravietuire de exemplu, poate sa fie si de groaza, apocaliptice, in care trebuie sa supravietuiesti, ca un film, cum a fost book of eli, sau the road, cum a fost jocul Stalker Cernobyl, etc, cu orase parasite, etc.? Mersi, sa nu ma plictisesc, imi plac astea cu povesti bune, sa aiba o linie de poveste buna:D Nu prea am jucat ceva bun de genul, ca un film...
Horor curat.prin natura o plimbare? O carte buna?

#10
n0n1

n0n1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 469
  • Înscris: 30.06.2008
http://www.thedarkmod.com/main/ Gratis și bun!

#11
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016

View Postremus43, on 07 noiembrie 2018 - 17:18, said:

Salut,
stiti ceva jocuri cu story bun, de supravietuire de exemplu, poate sa fie si de groaza, apocaliptice, in care trebuie sa supravietuiesti, ca un film, cum a fost book of eli, sau the road, cum a fost jocul Stalker Cernobyl, etc, cu orase parasite, etc.? Mersi, sa nu ma plictisesc, imi plac astea cu povesti bune, sa aiba o linie de poveste buna:D Nu prea am jucat ceva bun de genul, ca un film...
Seriile *Silent Hill si **SlenderMan.


*https://en.wikipedia...iki/Silent_Hill
**http://Slender: The Eight Pages

#12
pexCom

pexCom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,243
  • Înscris: 15.01.2014

View Postremus43, on 07 noiembrie 2018 - 17:18, said:

Salut, stiti ceva jocuri cu story bun, de supravietuire de exemplu, poate sa fie si de groaza, apocaliptice, in care trebuie sa supravietuiesti, ca un film, cum a fost book of eli, sau the road, cum a fost jocul Stalker Cernobyl, etc, cu orase parasite, etc.? Mersi, sa nu ma plictisesc, imi plac astea cu povesti bune, sa aiba o linie de poveste buna:D Nu prea am jucat ceva bun de genul, ca un film...

Pentru sisteme mai slabe, seria Fallout (fără Fallout 4) se potrivește la fix pentru ce vrei tu.
Fallout 3 și Fallout New Vegas sunt 3D, mai apropiate de generația actuală. Fallout 1 și 2 sunt mai vechi și izometrice.
Fallout 4 nu cred că o să meargă bine pe PC-ul tău.

Apoi mai sunt Metro 2033 / Metro Last Light, variantele inițiale (nu Redux, alea sunt versiunile cu grafică îmbunătățită și care au nevoie de un PC mai puternic).
Altele mai puțin cunoscute: Condemned 1, Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth, Singularity.

Edited by pexCom, 07 November 2018 - 19:05.


#13
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 28.12.2008
Clive Barker's: Undying. Mai vechi dar mişto.

#14
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,864
  • Înscris: 06.01.2008
@driftking91: Tin minte ca in liceu l-am inceput, dar nu am mai avut curaj sa-l termin. Oricum, e un horror foarte reusit si a fost un joc de referinta de fiecare data cand cineva facea review la jocuri horror.

#15
remus43

remus43

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 905
  • Înscris: 11.05.2016

View Postdriftking91, on 07 noiembrie 2018 - 19:21, said:

Clive Barker's: Undying. Mai vechi dar mişto.
Am jucat, super tare:)

Multumesc mult la toti, ceva postapocaliptic, despre sfarsitul lumii? Cu masini in ruina, cladiri in ruina, cum cresc deja pomi in ele, vegetatie pe autostrazi, gen oras mare, si cu cladiri mari, cu vegetatie pe sosea, animale salbatice, etc?:D

Si unde as putea sa gasesc astfel de jocuri din topic?

#16
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,841
  • Înscris: 01.11.2005

View Postremus43, on 07 noiembrie 2018 - 20:31, said:


Multumesc mult la toti, ceva postapocaliptic, despre sfarsitul lumii? Cu masini in ruina, cladiri in ruina, cum cresc deja pomi in ele, vegetatie pe autostrazi, gen oras mare, si cu cladiri mari, cu vegetatie pe sosea, animale salbatice, etc?Posted Image

Pai in cazul asta nu mai e nevoie. Daca dai o tura cu masina prin satucele de prin Moldova, uitate de lume, peisajele sunt cam cele descrise de tine...

#17
daemon

daemon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,541
  • Înscris: 08.12.2001
Vezi ca S.T.A.L.K.E.R. e o serie intreaga, mai sunt doua expansion-uri pe langa Shadow of Chernobyl. Le-am jucat de vreo 3 ori pe toate si parca le-as instala iar.
Alte recomandari: Clive Barker's Jericho, seria Crysis (nu chiar horror, dar faine), Left 4 Dead 1 si 2, Half Life 2 si expansion-urile, Dishonored 2 (nu e horror dar dupa ce te apuci o sa iti placa).

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate