Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Schimbare buletin

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
adrian_r5

adrian_r5

    23:58

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,697
  • Înscris: 23.04.2007

View PostNaijax, on 06 noiembrie 2018 - 11:04, said:

s-a mai schimbat cate ceva
multumesc !

#20
Junyorul1

Junyorul1

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 03.03.2017
Nu il pot cere,ca oricum nu mi-l da,plus de asta este expirat de cateva zile.Este total aiurea sa nu iti dea ceva la mana semnat in caz de ai nevoie de buletin,practic astepti,dar sunt lucruri care depind de el.
Factura este proforma emisa pe numele meu(servicii pt traducere autorizata),factura ce ar trebui platita cumva,dar fara C.I. nu vad vreo sansa.Cardul l-am facut pana sa expire buletinul,insa din lipsa de timp nu l-am ridicat de la banca iar acum mi-au spus sa vin cand am C.I.

#21
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,380
  • Înscris: 01.12.2001
Factura o platesti fara ci.
De condus, risti amenda fara ci.

#22
bluesnake

bluesnake

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,752
  • Înscris: 22.11.2006
pai si nu ti-au dat dovada inlocuitoare ?

#23
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009

View Postdorin_2k, on 06 noiembrie 2018 - 15:39, said:

De condus, risti amenda fara ci.
Dacă spune că e depusă pentru schimbare nu îl amendează.
Dacă totuși dă peste unul bătut în cap, cu siguranță ar câștiga plângerea contravențională arătând data eliberării CI sau, dacă n-ar fi suficient, cerând o adeverință de la Evidență cu data depunerii și data ridicării.

#24
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,380
  • Înscris: 01.12.2001
Am zis "risca". Depinde de "organ".
Sigur ca poate castiga in instanta, dar dureaza si costa 20 lei.
In 10 ani nu-ti cere nimeni actele si chiar cand le ai la schimbat te nimereste norocul.

#25
Junyorul1

Junyorul1

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 03.03.2017
Da,aveti dreptate cu prinsul exact cand nu trebuie :)) Cu politia ma mai descurc,dar e problema cu facturile,cu firma etc unde fara buletin e aiurea.Oricum mi se pare mult 10 zile,cand e o chestie care se putea face in ziua respectiva.La biblioteca mi-am facut permis tip card si mi l-a dat pe loc si cu poza si inscriptionat.Din pacate la noi totul dureaza mult incepand de la o simpla semnatura pana la un act.Am stat acum 2 luni pentru o adeverinta si o stampila 7 zile,lucru care se putea face pe loc.Asta e,asteptam :)

#26
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009

View PostJunyorul1, on 07 noiembrie 2018 - 10:34, said:

Oricum mi se pare mult 10 zile,cand e o chestie care se putea face in ziua respectiva.
CI se tipăresc doar în orașele reședință de județ, nu se pot face pe loc. Altfel da, 10 zile e cam mult. Sunt județe în care vin în maxim o săptămână.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate