Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Notificare ANAF de nedepunere a declaratiei de impunere

- - - - -
  • Please log in to reply
66 replies to this topic

#55
ioana1973

ioana1973

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,571
  • Înscris: 16.03.2014

 86-APP, on 06 noiembrie 2018 - 09:10, said:

Prietenul tau să învețe legile și faptul că fiecare răspunde pt el.
Și 1 leu dacă fentează , se numește hot . El , nu altul.
Iar pretenul tau sa invetze ca anaful ii instrument politic in mana unei structuri mafiote, in timp ce Fiscuci, Pitis, Pena......joaca tzontzoroiu pe milioane de euro, Dragnea are casa de milioane de euro din salar de bugetar, el (anafu) ii cauta in buzunare pe pretenul meu pt 1 amarat de leu.

#56
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,042
  • Înscris: 09.08.2005
OFF
Păi e mai simplu să-ți faci planul cu ăia mici care nu au resurse să se încontreze cu tine...

ON
Aș zice să te duci și să vezi ce date au exact ăia. Faci pe niznaiul, zici că nu știi despre ce e vorba și îi rogi politicos să-ți spună la ce se referă. Nu de alta dar dacă nu te duci riști într-adevăr să emită o decizie de impunere din oficiu și cu aia e mai greu de luptat.

#57
BogdanDima1

BogdanDima1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 13.07.2016
Am rezolvat-o ! Posted Image Am fost de dimineata la Anaf ; nu figuram in baza lor de date cu nici un leu venit de la Paypal.

Problema a fost faptul ca pe la inceputul lui 2017 frate-miu a retras pe contul meu 210 lei facuti  pe un site de asta de pariuri sportive. Asta era buba! A trebuit sa depun o declaratie unica, am  platit 2 lei, impozit pe banii aia si adio. Asta a fost tot !

Edited by BogdanDima1, 06 November 2018 - 17:10.


#58
kalu4u

kalu4u

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 180
  • Înscris: 02.07.2018
Poti sa intrebi si pe la prietenii tai ? Ai zis ca si altii au primit notificare din asta.Si ei tot de la jocuri de noroc ?

#59
BogdanDima1

BogdanDima1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 13.07.2016
da...aceeasi poveste, pariuri sportive

Doamna de la anaf, foarte amabila si deschisa, mi-a zis ca nu verifica anafu nimic la banca. Doar banca face raportari fiscului daca se ruleaza constant sume de peste 2-3000 de euro lunar !

#60
mikaell

mikaell

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,902
  • Înscris: 24.12.2010

 bossake, on 05 noiembrie 2018 - 19:45, said:

va explic eu cum despisteaza anaf orice castig nedeclarat. Ei au acces la orice cont al oricarei banci romanesti al persoanelor fizice. Pur si simplu verifica manual persoanele cu grad ridicat de FRAUDA.

vorbesti serios ? ce grad ridicat de frauda reprezinta initiatorul cu 10.000 lei/an aka 180 euro/luna? cand o fi vorba de zeci de mii de euro/luna poate l-ar salta anaf.
iar firmele din afara tarii nu comunica cu autoritatile noastre financiare pentru ca au programe diferite si o cu totul alta abordare si planuri financiare. nu isi bat ei capul cu asa ceva.
ca sa nu mai vorbesc ca anaf are pc-uri vechi de 20 de ani iar daca incarci mai mult de 3 operatiuni isi iau freeze.. ha

#61
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016

 BogdanDima1, on 06 noiembrie 2018 - 17:09, said:

Am rezolvat-o ! Posted Image Am fost de dimineata la Anaf ; nu figuram in baza lor de date cu nici un leu venit de la Paypal.
Problema a fost faptul ca pe la inceputul lui 2017 frate-miu a retras pe contul meu 210 lei facuti  pe un site de asta de pariuri sportive. Asta era buba! A trebuit sa depun o declaratie unica, am  platit 2 lei, impozit pe banii aia si adio. Asta a fost tot !
MUHAHAHAHHAHAHA !!!!!!!!!!!
Deci... PayPal ciuciu, putem sa stam linistiti !
Oricum, eu eram 99% sigur ca nu e de la aia, am zis ca folosesc de peste 10 ani si nema :)

 BogdanDima1, on 06 noiembrie 2018 - 17:37, said:

da...aceeasi poveste, pariuri sportive
Doamna de la anaf, foarte amabila si deschisa, mi-a zis ca nu verifica anafu nimic la banca. Doar banca face raportari fiscului daca se ruleaza constant sume de peste 2-3000 de euro lunar !
2-3000 de euro lunar ?!
Sau 20 - 30.000 ?
Sau 10.000 euro... parca asa auzisem odata... !?

Edited by buyonevideo, 06 November 2018 - 19:17.


#62
BogdanDima1

BogdanDima1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 13.07.2016

 buyonevideo, on 06 noiembrie 2018 - 19:17, said:



2-3000 de euro lunar ?!

da

#63
lelali

lelali

    Vrăjeală, multă vrăjeală!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,645
  • Înscris: 07.11.2009
Help! Îmi poate confirma cineva dacă noul sediu anaf sector 3 (persoane fizice) este cel din piața Alba Iulia Nr. 6?

Mulțumesc!

#64
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
Da,  Piata Alba Iulia nr. 6

#65
lelali

lelali

    Vrăjeală, multă vrăjeală!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,645
  • Înscris: 07.11.2009
Mulțam fain! Mă duc să îmi testez nervii. Dacă nu mă întorc, urmăriți știrile de la ora 5. :D

#66
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

 lelali, on 30 ianuarie 2019 - 12:28, said:

Mulțam fain! Mă duc să îmi testez nervii. Dacă nu mă întorc, urmăriți știrile de la ora 5. Posted Image

Ce vrei sa faci acolo?  Nu vrei sa depui declaratia electronic?  Poti incerca... uneori chiar reusesti.

#67
lelali

lelali

    Vrăjeală, multă vrăjeală!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,645
  • Înscris: 07.11.2009
Ar fi fost simplu, dar mă duc să demonstrez că am plătit "datoria" că să pot ridica popririle. :rant:
Muuultă muuuie PSD.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate