Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Asus zenfone 4 max pro vs Asus zenfone 4 max plus

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Blom

Blom

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 29.06.2009
Buna ziua, vechiul meu telefon (asus zenfone 2) incepe sa isi dea duhul dupa aproximativ 3 ani de folosire asa ca a sosit momentul pt o noua achizitie.

Cerinte:

- cel mai important, baterie puternica: daca nu pot ajunge acasa seara cu telefonul inca in functiune dupa o folosire de nivel mediu in timpul zilei, atunci iese clar din discutie respectivul model

- buget: maxim 1200 lei

- am nevoie de un telefon cu autonomie mare, care sa "duca" cateva aplicatii deschise simultan fara sa se miste greu sau sa se blocheze (de ex: messenger, whatsapp, waze, browser, media player)

- telefonul il folosesc pt a asculta muzica, pt a ma orienta (maps, waze), convorbiri (atat telefonice cat si messenger/whatsapp), fotografii ocazionale, filmat foarte rar, deci nu am nevoie de niste performante extraordinare pe un anumit segment, ci de ceva decent, care sa se miste bine, sa nu se blocheze si sa faca fata cerintelor acestor aplicatii timp de cel putin 2 ani

  Dupa un search pe emag si pc garage in care principalul criteriu eliminatoriu a fost bateria (peste 4000 mAH) si avand in vedere modul placut in care m-a impresionat vechiul meu zenfone 2 (atat ca performante cat si rezistenta), mi-au atras atentia aceste 2 telefoane de la asus (zenfone 3 max pro si zenfone 4 max plus) in defavoarea celorlalte optiuni de la xiaomi, lg etc. Spre ce model ati inclina balanta dintre acestea 2? Dar ca alternative ce propuneti?

#2
crisadi75

crisadi75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 874
  • Înscris: 18.10.2017
Daca bateria este principalul lucru pe care il doresti ...
https://www.emag.ro/...ral&cmpid=80571
Nici soc-ul nu este de lepadat ..

#3
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015
Samsung J7 2017 e 800lei. Bateria de 3600 e suficienta pt folosire medie timp de o zi. Ecranul e superior Asusului.
Poate fi o varianta.

Edited by underb, 05 November 2018 - 13:17.


#4
TrafalgarLaw

TrafalgarLaw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 30.10.2017
Max Pro M1, dar uită-te și la Redmi Note 5 sau 6 Pro. Ai și Lenovo K5 Pro din China.

#5
Blom

Blom

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 29.06.2009
multumesc pt sfaturi! am ales intr-un final Asus Zenfone Max Pro M1 iar aseara am intrat in posesia lui. Pana acum sunt foarte multumit, sunt fericit de investitia facuta chiar daca exista telefoane mai capabile in banii astia.
Bateria mi se pare extraordinara, intr-o ora jumatate s-a incarcat de la 20% la full, peste noapte a consumat doar 2% iar de dimineata pana la pranz, cu locatie, wi-fi si date mobile deschise non-stop + alte aplicatii folosite a mai mancat 12%.
Performantele sunt mai mult decat satisfacatoare pentru mine; se misca rapid, nu are lag, culorile sunt placute, pozele ies suficient de bine pentru gusturile mele.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate