Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Ajunge cineva la Oradea?

- - - - -
  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#19
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,568
  • Înscris: 13.06.2004
Întreb un user de încredere, nu pe oricine.

#20
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View Postdiegodanny, on 04 noiembrie 2018 - 19:52, said:

Si asta are:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/bKIpyWcSZO0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/kMkGgcIVcxk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Astea sint LCD, nu CRT.

#21
BlueKing-69

BlueKing-69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,745
  • Înscris: 26.08.2008

View Postdjl, on 04 noiembrie 2018 - 19:25, said:

Omul cică nu se pricepe (am vorbit cu el, pare ţigan, nici nu ştia exact la ce aparat mă refer)... în fine, dacă oi rezolav-o cu curierul cer livare cu verficiare. Dar la ce vinde are preţuri bune şi de aia vreau eu ceva.
Tu esti cu capul?
Visezi sa trimiti un coleg de pe aici sa se intalneasca cu "pare ţigan, nici nu ştia exact la ce aparat mă refer"? Esti in lumea ta rau de tot!
Ce kkt iti vinde de nu va puteti lamuri unul pe altul?
Daca nu va intelegeti voi... renunti pur si simplu, nu bagi pe altul in rahat!  Posted Image

View Postdjl, on 04 noiembrie 2018 - 19:25, said:

... (am vorbit cu el, pare ţigan, nici nu ştia exact la ce aparat mă refer)...
Dar la ce vinde are preţuri bune şi de aia vreau eu ceva.  
Nu suna nici un clopotel sau de-a dreptul o goarna de locomotiva din aia cu aburi in tartacuta ta?
Vrei sa cumperi furaciuni?

#22
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,568
  • Înscris: 13.06.2004
Dacă l-ar fi dat la 100 Lei ar fi fost suspect. Mai găsisem unul Românesc la preţul ăla, dar s-a dat.

#23
dany67

dany67

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 382
  • Înscris: 14.09.2006

View Postlaur_radu, on 04 noiembrie 2018 - 21:05, said:

Pai si ai incredere sa dai banii la cineva de pe forum pt a plati produsul ? Eu am dat bani cu coontract si tot nu ii mai vad !

Prin 2007, am trimis unui baiat din Germania, pe care il stiam de pe un forum(hi-fi multimedia parca se numea), cam 250E, pentru un magnetofon de pe ebay, vanzatorul nu trimitea in Romania.Si am primit magul, un Philips N4520.Einar se numea baiatul, poate unii il mai stiu...

#24
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,880
  • Înscris: 28.11.2006
@djl, intreaba-l daca vrea sa-l trimita prin curier si daca accepta verificarea la primire. Daca nu, mai bine renunta!

PS Vads ca asta scrie in anunt "aparat de filmat" si tu zici ca e aparat de proiectie. Asta ar trebui sa-ti dea de gandit.

#25
Dihorul Razboinic

Dihorul Razboinic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,322
  • Înscris: 01.10.2006

View Postdjl, on 04 noiembrie 2018 - 22:25, said:

Dacă l-ar fi dat la 100 Lei ar fi fost suspect. Mai găsisem unul Românesc la preţul ăla, dar s-a dat.
Si cu 200 nu e. Poate te trezesti cu politia pe cap, ti-l si confisca pentru ca ar fi furat... Mai bate-l la cap pe om, intreaba-l de originea aparatului, de istoric, ore de proiectie la bord...

Pe bune, tu vezi cum arata? Iti dai seama ce ar face muzeele tehnice pt. ala? Crezi ca face 200?

#26
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,568
  • Înscris: 13.06.2004
Eu am mai luat ieftin chestii pe care alţii cereau mulţi bani şi nu am avut probleme.
E posibil să le fi luat de la cineva care a murit sau să le fi adus cineva s.h. din Germania.
Totuşi, în cazul în care ar fi fost furate, de ce să fi furat asemenea aparate şi de unde să le fi furat.
Dar am să-l întreb de unde le are, însă pot s-o formulez "unde aţi găsit aşa ceva, mai aveţi şi alte chestii în afară de cele din anunţ"? (că îi dau mesaj să-l rog să vorbească cu pritenul care se pricepe la livrare).

Edited by djl, 05 November 2018 - 10:05.


#27
H6D-100c

H6D-100c

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,482
  • Înscris: 27.01.2017
Proiectorul acela e fix material reciclabil in anul 2018, pretul de 200 de lei e exagerat de mare pentru asemenea ruina, iar proprietarul pare a fi un analfabet.Am avut asa ceva acum vreo 25 de ani, chiar in dimineata asta mi-am amintit de el, dar l-am aruncat la ghena prin 2001, devenise total inutil, ocupa spatiul degeaba in atelier.

Edited by H6D-100c, 05 November 2018 - 11:19.


#28
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,568
  • Înscris: 13.06.2004
Era de 8 sau de 16?
Unele chestii nu au fost digitizate sau dacă au fost nu ai acces ca persoană fizică la ele, aşa că un proiector din ăla e util.

#29
jakota

jakota

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,672
  • Înscris: 22.05.2011
Probabilitatea mare de furaciuni  o fi pe la Iphoane,(mai nou biciclete)  nu la vechituri de astea de <50 Eu...

#30
diegodanny

diegodanny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,354
  • Înscris: 01.07.2015

View PostH6D-100c, on 05 noiembrie 2018 - 11:17, said:

Proiectorul acela e fix material reciclabil in anul 2018, pretul de 200 de lei e exagerat de mare pentru asemenea ruina, iar proprietarul pare a fi un analfabet.Am avut asa ceva acum vreo 25 de ani, chiar in dimineata asta mi-am amintit de el, dar l-am aruncat la ghena prin 2001, devenise total inutil, ocupa spatiul degeaba in atelier.
Este o piesa de colectie foarte valoroasa, valoarea lui in alte tari este de cateva sute de euro.
Nu toate lucrurile vechi sunt "gunoaie" Posted Image

Edited by diegodanny, 05 November 2018 - 12:39.


#31
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,568
  • Înscris: 13.06.2004
Nu valorează ăla "sute de Euro". Poate vreo 100-150 da. Dar asta dacă găseşti cumpărător. Sau depinde cine îl are. Eu de la un s.h. am luat cu în total 170 Lei 2 LaserDisc playere funcţionale, pe care cineva probabil le-a aruncat în Germania.
Valoroase sunt alea de 35 m.m., că-s mai rare. A fost unul cu tot cu sistem audio acum câţiva ani la 300 Euro... dar nu căutam aşa ceva pe atunci. Cele de 35 poate s-o mai căuta, dar alea de 16 nu au fost chiar aşa de rare, aşa că mă întreb dacă se vând ca pâinea caldă de cer unii preţurile pe care le cer pe aparate nerecondiţionate (hmm, hai că zic că dacă ai gresat şi curăţat un proiector vechi, i-ai schimbat curelele să ceri 500-1000 Lei, dar la stare în care sunt multe, pe ce bază cer banii ăia?).

Edited by djl, 05 November 2018 - 12:43.


#32
diegodanny

diegodanny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,354
  • Înscris: 01.07.2015

View Postdjl, on 05 noiembrie 2018 - 12:40, said:

Nu valorează ăla "sute de Euro". Poate vreo 100-150 da. Dar asta dacă găseşti cumpărător. Sau depinde cine îl are. Eu de la un s.h. am luat cu în total 170 Lei 2 LaserDisc playere funcţionale, pe care cineva probabil le-a aruncat în Germania.
Valoroase sunt alea de 35 m.m., că-s mai rare. A fost unul cu tot cu sistem audio acum câţiva ani la 300 Euro... dar nu căutam aşa ceva pe atunci. Cele de 35 poate s-o mai căuta, dar alea de 16 nu au fost chiar aşa de rare, aşa că mă întreb dacă se vând ca pâinea caldă de cer unii preţurile pe care le cer.
Nu stii sa cauti, mai ai si alte lucru vechi ? informeaza-te bine si poate te imbogatesti de pe urma lor, unele lucruri ajung sa coste si cateva mii de euro Posted Image
Uite aici cat costa proiectorul:
http://www.leicashop...sku27564-1.html
https://www.ebay.com...1-/282462024974
https://www.ebay.at/..._nkw=meoclub 16

View Postdjl, on 05 noiembrie 2018 - 12:40, said:

Nu valorează ăla "sute de Euro". Poate vreo 100-150 da. Dar asta dacă găseşti cumpărător. Sau depinde cine îl are. Eu de la un s.h. am luat cu în total 170 Lei 2 LaserDisc playere funcţionale, pe care cineva probabil le-a aruncat în Germania.
Valoroase sunt alea de 35 m.m., că-s mai rare. A fost unul cu tot cu sistem audio acum câţiva ani la 300 Euro... dar nu căutam aşa ceva pe atunci. Cele de 35 poate s-o mai căuta, dar alea de 16 nu au fost chiar aşa de rare, aşa că mă întreb dacă se vând ca pâinea caldă de cer unii preţurile pe care le cer pe aparate nerecondiţionate (hmm, hai că zic că dacă ai gresat şi curăţat un proiector vechi, i-ai schimbat curelele să ceri 500-1000 Lei, dar la stare în care sunt multe, pe ce bază cer banii ăia?).
Si eu sunt pasionat de lucruri, mai mult masini Posted Image , mereu mi-au placut lucrurile vechi Posted Image
Cauti omul potrivit si le vinzi Posted Image , astepti putin mai mult decat sa le dai pe nimic  Posted Image
Ce lucruri mai ai ?

Edited by diegodanny, 05 November 2018 - 12:55.


#33
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,568
  • Înscris: 13.06.2004
Se cer banii ăia, dar cine îi dă?
Nu cred că-s bun de afacerist... mie nu îmi place să stau prea mult cu ceea ce vreau să vând.

#34
diegodanny

diegodanny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,354
  • Înscris: 01.07.2015

View Postdjl, on 05 noiembrie 2018 - 12:51, said:

Se cer banii ăia, dar cine îi dă?
Nu cred că-s bun de afacerist... mie nu îmi place să stau prea mult cu ceea ce vreau să vând.
Colectionarii si pasionatii Posted Image

#35
cris_ncs

cris_ncs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,807
  • Înscris: 12.01.2007

View Postiulian_k, on 04 noiembrie 2018 - 19:19, said:

Tocmai ce m-am intors de cateva ore. Peste 3 saptamani am drum iar. Dar cred ca r fi mai indicat sa vorbesti cu @iladi sau @cristi7

Sau @Sucre, ca tot de acolo e.  
Nu mai spun ca si el e cu vechituri. Vechituri mistificate despre Romani.  Posted Image

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate