Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 

autogari.ro - e de încredere?

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,572
  • Înscris: 13.06.2004
Salut colegi. Vrea să ajung într-un sat de lângă Stoenești, GR și am văzut că C & I ar avea ceva micorbuze spre acolo. Sunt curios dacă programul afiașat pe autogari.ro corespunde cu cel din realitate și dacă mai există curse și de la alată autogară înspre/dinspre acolo.

#2
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,494
  • Înscris: 19.04.2009
In mare parte corespunde. Dar poti da un telefon la transportor sa verifici. De asemenea sa verifici si statia de imbarcare exact. In unele zone sunt si 3 statii in locuri foarte apropiate si risti sa le incurci (mai ales cand unii nu intra intr-o statie anume ci te ia din strada)

Invarti de 12 ori pe manivela telefonului de bronz si te-ai rezolvat :)

#3
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Confirm ca in mare parte corespund, dar se mai intampla ca masina sau soferul  sa se strice.
Daca vrei sa fii sigur, pune mana pe telefon.

Edited by pasilla, 02 November 2018 - 21:24.


#4
yblu

yblu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,583
  • Înscris: 30.08.2006
In general este ok, dar unele firme au mai scos din curse din motive de cost/lipsa clienti.
Cu ce este interjudetean nu am avut probleme.
La intra poti pati sa se fi schimbat ora sau sa nu mai fie cursa.
Suna la ei. Asa e cel mai bine.
Daca nu...exista mereu ia-ma nene!

#5
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,572
  • Înscris: 13.06.2004
Am sunat şi cică ar fi din juma în juma de oră. Sper să plec devreme că ultima pleacă pe la vreo 18 (cel puţin de la "C & I") şi dacă nu vine nimic, nu am chef să merg până la autostradă pe jos   Posted Image   "Ia-mă nene" să nu fie prea scump.
Da' bine că am sunat, că pe autogări.ro spuneau că placă dintr-un anume loc şi pleacă din altul.

Edited by djl, 02 November 2018 - 22:17.


#6
Piscopescu

Piscopescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,507
  • Înscris: 24.03.2018
Dupa ce faci excursia in Giurgiu, poate lasi aici un feedback mai detaliat pt. restul celor interesati...?

#7
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,572
  • Înscris: 13.06.2004
Am fost. La plecare erau toate locurile ocupate, plus încă vreo 6-8 oameni în picioare. După ce am ajuns însă prin Bolintin Vale a început să mai elibereze și am ajuns să stau jos. La întoarcere am prins loc liber. Bilet nu am primit. Deși la urcare la întoarcere m-a luat la rost șoferul că de ce am stat atâta să pun bagajul, în București nu m-a ajutat să-l dau jos și am lăsat să cadă căruțul de la înălțime cam mare (îmi rupea mijlocul), rupându-i o roată... o doamnă mi-a spus în tramvai că găsesc la Obor roți și mă duc mâine pe acolo (sunt Oborean).

#8
echoshoworacle

echoshoworacle

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,008
  • Înscris: 21.02.2022
M-am uitat eu acum de curiozitate pe autogări.ro și informațiile sunt incomplete sau nu sunt actualizare. Pe o rută nu sunt trecute cursele care circulă de luni până vineri ci doar cele care circulă șapte zile din șapte iar locul de plecare este trecut autogara, probabil pentru că așa spune legea dar ele în realitate..., pe ruta asta, nu pleacă niciodată din autogară ci dintr-un loc nemarcat de care știe toată lumea. Ar fi bună o aplicație cu informații la zi care să centralize toate cursele auto din Ro, dar....deh!

Edited by echoshoworacle, 17 August 2023 - 15:27.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate