Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Emigrare Canada vs Ramanere in Romania

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
Pengoon

Pengoon

    Ударник

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,939
  • Înscris: 11.06.2003
cum draq face punctajul cu psihologie terminata? :huh:
si parca punctele de experienta de munca de 3-5 ani erau esentiale.

#20
Testosteron

Testosteron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,897
  • Înscris: 27.01.2016

View PostBombonelWayhaught, on 02 noiembrie 2018 - 13:13, said:


2. Fac Psihologia aici ( nu am posibilitatea de a o face afara) si dupa terminarea facultatii si a masterului emigrez in Canada.


Asa si evident ca toti psihologii din Canada se vor da la o parte in fata ta, sau cum?

#21
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005

View PostBombonelWayhaught, on 02 noiembrie 2018 - 13:13, said:

2. Fac Psihologia
Tu esti deja in Canada, dar fa Psihologia si cerceteaza Alzheimer.

#22
avenirv

avenirv

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,554
  • Înscris: 01.05.2009

View Postargentum, on 02 noiembrie 2018 - 16:23, said:



la modul serios, am citit ce ai scris. si rascitit. si pitrocit. si uite ce gandesc.
spui ca'ti plac ambele. pai imbina'le!
daca ai opse ani sau imediat ce ii implinesti si termini liceul. neaparat bacu luat, te prezinti la birourile de recrutari si pleci voluntar in armata. apoi ramai in armata pe baza de contract, apevist.
astfel ai tangenta cu uniforma, spiritul cazon, arma etc, ca la frontieristi, iar ca apevist tragi nene niste chiolhane si betii, duci o viata de numa numa. eu n'am vazut apevist fara sa fie un bun cunoscator al spirtului si spiritului uman. aici e partea cu psihologia.
canada e overated, ce naiba sa faci acolo. gheata, zapada si pinguini.

sunt total uimit de profundele cunostinte ce le ai despre canada. mai ales despre pinguini...
felicitari si la mai mare.

#23
argentum

argentum

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,400
  • Înscris: 25.05.2015
cum mai, ce vrei sa spui ca nu e frig acolo? doar nu vrei sa amagesti lumea ca e un fel de bahamas.
si ce vrei sa spui de pinguini? ca doar n'am vazut din astia la constanta, sa vezi acolo pinguinul de nicoresti, specie protejata in biosfera delta dunarii.
pingunii traiesc unde'i frig, is zapezi, d'alde astea. mi'a spus mie cineva ca acolo la chicoutimi sunt pinguini

#24
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,493
  • Înscris: 19.04.2009
Putini pinguini traiesc la frig. In general sunt pe coasta antarticii si mai degraba in Chile/ Argentina. Traiesc in zone temperate sau chiar ecuatoriale.

In canada, poate doar la zoo.

#25
argentum

argentum

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,400
  • Înscris: 25.05.2015
Aha, stiu asta, am vazut la tv
Erau unii care au plecat in madagascar sau cam asa ceva

#26
Aranzazu

Aranzazu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,108
  • Înscris: 24.09.2018
Canadienii cauta sa ajunga in State care au o meserie buna ca sa castige mai bine.  
Pensionarii care-si permit, coboara in sud-ul Statelor Unite inca din primele zile din Septembrie si pana la Paste sau cand acolo deja nu mai ingheata,
sa n-aibe de stat la frig in casa luni intregi.  Sint numiti Snowbirds de la Florida la California, locuiesc in desert langa dune de nisip la Quartzside sau unde vor.
Multi au cumparat apartament si se mosteneste in familie ca mereu imbatrinesc oamenii.      
Mai viziteaza Statele pentru cumparaturi de haine ca acolo sint foarte scumpe, iar in New Jersey n-au TVA intr-un oras si e omor in Mall-uri.
Coboara si in Arizona pentru cumparaturi de haine, bocanci si cizme, ca-s ieftine.

#27
avenirv

avenirv

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,554
  • Înscris: 01.05.2009

View Postargentum, on 02 noiembrie 2018 - 22:10, said:

cum mai, ce vrei sa spui ca nu e frig acolo? doar nu vrei sa amagesti lumea ca e un fel de bahamas.
si ce vrei sa spui de pinguini? ca doar n'am vazut din astia la constanta, sa vezi acolo pinguinul de nicoresti, specie protejata in biosfera delta dunarii.
pingunii traiesc unde'i frig, is zapezi, d'alde astea. mi'a spus mie cineva ca acolo la chicoutimi sunt pinguini
pinguini nu se ezista in canada. se pare ca nici multi in emisfera nordica.
in zona vancouver sub +5 C nu scade. dar ploua in nesimtire.

View PostLex404, on 04 noiembrie 2018 - 07:23, said:

Putini pinguini traiesc la frig. In general sunt pe coasta antarticii si mai degraba in Chile/ Argentina. Traiesc in zone temperate sau chiar ecuatoriale.

In canada, poate doar la zoo.

din cate arata pe la tv pinguineii traiesc in friguri ingrozitoare.

Edited by avenirv, 10 November 2018 - 18:09.


#28
Rosebud09

Rosebud09

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,633
  • Înscris: 02.10.2009
Daca vreti frig :lol: veniti in Alberta, Saskatchewan, dati o tura prin Winnipeg in ianuarie...
Pe langa alea, Vancouver sau Toronto par la tropice...
Nu numai pinguinii s-au carat de acolo :D dar orice om intreg la cap, dupa ce si-a facut plinul ar trebui sa o intinda de acolo.
Asta cu pensionarii: au absoluta dreptate sa fie ca pasarile calatoare, iarna, adica jumate de an, sa stea in tarile calde. Zeci de mii de proprietati in Arizona (Phoenix), Ca, Fl sunt detinute de albertani de ex ( care n-au scapat ocazia atunci in 2008 cu criza). Alte variante, pentru cei cu origini straine, Europa, Asia, Mexic. Pleaca acolo si stau fie in chirie fie au proprietate sau rude. Iarna e lunga si urata in Canada, de fapt durata de timp friguros e principala problema plus zilele scurte. Vara e mai violenta in Est, cuminte ( cand nu se infurie rau) in west si uneori foarte cald de-ti vine dorul de o fulguiala...

Nu e pentru domnisoare crescute la pension sau pentru baieteii invatati cu caldurica.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate