Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Extensii browser

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
remus43

remus43

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 905
  • Înscris: 11.05.2016
Salut, cum pot sa salvez pe calculator toate extensiile dintrun browser ca sa le folosesc mai tarziu si daca le pot folosi si pe alta versiune de browser mai veche? Se poate ca sa nu mearga daca dezvoltatorul o sterge din store play de la google? De exemplu imi e de folos o aplicatie ce blocheaza reclame, daca dezvoltatorul nu o mai activeaza pe viitor eu o mai pot folosi daca nu mai exista in store?

#2
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,571
  • Înscris: 15.06.2004
Pai IE nu suporta extensii. Alt browser nu exista in Windows 7.

Vrei ceva concret, vino cu ceva concret. Posibil sa mut topicul pe software.

#3
remus43

remus43

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 905
  • Înscris: 11.05.2016

View Posteiffel, on 29 octombrie 2018 - 17:58, said:

Pai IE nu suporta extensii. Alt browser nu exista in Windows 7.

Vrei ceva concret, vino cu ceva concret. Posibil sa mut topicul pe software.
Chrome si mozilla, cine a pomenit de IE? Cum sa nu existe alt browser? Eu am venit cu ceva concret, tu nu ai ceva concret sau faci misto de mine.

#4
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Ai postat la Aria Windows.
Browserele alea nu sint standard WIndows, doar IE este standard Windows.
Ai zis Play store - poate Microsoft Store - poate pe acolo se gasesc axtensii de IE sau Edge.
Nu ai spus nici un nume de browser din prima.
Deci, moderatorul a considerat ca te referi la IE.

Problema pe care o pui tu e ca olteanu ala care se scarpina invers: daca ai tu o extensie si daca merge pe o versiune de browser si daca nu mai merge sau daca o sterge creatorul si daca vrei tu sa o mai folosesti si daca luna este in conjunctie cu venus si daca e horoscopul OK.
Te complici inutil rau de tot pe o situatie complet ipotetica.
Avind in vedere ca exista 17765 de extensii.... de ce vrei sa te chinui asa ?!
Ai concret ACUM vreo problema de genul asta ?

In fine, daca vrei tu....
La Firefox extensiile sint salvate in folderul:
c:\Users\xxxxxxxxxxxxx\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\yyyyyyyyyyyy.default\extensions\
XXXXXX este numele userului de Windows
yyyyyyy este numele profilului (de obicei e unul singur sau vezi care e mai nou sau vezi care este cel folosit de firefox)
Cauta si singur pentru Chrome

Edited by trollerul_de_serviciu, 29 October 2018 - 18:33.


#5
1nqiu

1nqiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 536
  • Înscris: 05.03.2014
Daca extensia nu mai merge pe browser, sigur exista un motiv = browserul a facut update probabil si extensia nu e compatibila. Folosirea unui browser mai vechi implica riscuri de securitate, pt o amarata de extensie de care te poti lipsi sau pe care o vei putea inlocui cu ceva mai nou.
De exemplu pt Firefox exista "MozBackup" pe care-l poti folosi sa faci backup doar extensiilor sau mai multor chestii. La fel de bine poti arhiva si salva folderul "Firefox" din "Users\Username\AppData\Roaming\Mozilla\" ca mai apoi sa copii doar ce ai nevoie din profilul vechi in profilul nou.

Edited by 1nqiu, 29 October 2018 - 18:44.


#6
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,571
  • Înscris: 15.06.2004

Quote

Chrome si mozilla, cine a pomenit de IE? Cum sa nu existe alt browser? Eu am venit cu ceva concret, tu nu ai ceva concret sau faci misto de mine.   

Pai nu fac misto. Ai postat pe aria de Windwos 7. Windows 7 are inclus doar IE si atat.

Tu te referi la software third party. Deci se muta pe software.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate