Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

monitor pt citit in pat

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#19
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,130
  • Înscris: 04.02.2011
A big ass TV.

Din păcate s-au scumpit TV-urile, eu l-am prin ieftin. Pentru desktop trebuie să nu aibe flicker, acesta deranjează când baleiezi ochii pe imagine.

Attached Files



#20
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,665
  • Înscris: 15.12.2009
PDF-urile se randeaza pe kindle cu poze si tot ce trebuie. Oricum, eu unul folosesc kindle-ul pentru citit carti. Documentatia o printez de obicei caci am nevoie sa merg repede intre diferite sectiuni cu date importante si imi vine mai comod pe hartie.
Oricum, sunt multe metode a face aceeasi treaba. Daca initiatorul vrea un monitor la pat, da, un brat hidraulic sau cu piston cu aer este excelent.

#21
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008

View PostGroot, on 27 octombrie 2018 - 09:41, said:

Daca stai intins pe spate in pat nu poti sa tii o tableta la o distanta de citit confortabila cu mana mai mult de 5 minute.

Daca nu exagerezi o tableta e mai usoara decit o carte. Iar ceva minimal gen Kindle e sub orice carte vag normala. Primul exemplu gasit cu google: 550g un hard cover, 780 un hard cover un pic mai gros, un paperback banal 260g.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Q0EbOKX3zrg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#22
Groot

Groot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,021
  • Înscris: 16.11.2014
Iar mana umana (de femeie) are minim 5 kilograme. La un barbat mai bine construit are 7-8 kg. Tine mana ridicata ca si cum ai tine o tableta, dar fara sa tii nicio tableta. Ia sa vedem cat tii mana ridicata din umar fiind culcat pe spate.

Edited by Groot, 27 October 2018 - 15:10.


#23
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008

View Postro_explorer, on 27 octombrie 2018 - 13:59, said:

PDF-urile se randeaza pe kindle cu poze si tot ce trebuie. Oricum, eu unul folosesc kindle-ul pentru citit carti.

Daca vrei altceva decit pur text kindle-ul nu-i decit de urgenta. N-o sa te apuci sa vezi poze in mai putine nuante de gri decit pe monitoarele de acum 30 ani. Chiar daca n-ai culori daca ai altceva decit o variatie de document text (adica inclusiv ceva pdf-uri care nu se reflow ca lumea) tot n-ai destula rezolutie si dimensiune fizica, iti trebuie ceva mai mare daca esti fortat sa vezi toata pagina pe ecran (sau macar toata latimea, ca daca te apuci sa faci si scroll dreapta/stinga pe linga sus/jos ai pus-o).

View PostGroot, on 27 octombrie 2018 - 15:08, said:

Iar mana umana (de femeie) are minim 5 kilograme. La un barbat mai bine construit are 7-8 kg. Tine mana ridicata ca si cum ai tine o tableta, dar fara sa tii nicio tableta. Ia sa vedem cat tii mana ridicata din umar fiind culcat pe spate.

Si totusi multi am citit mii daca nu jde mii de carti in pat si nu ne-au cazut miinile. Nu ca nu poate sa foloseasca nimanui un suport de carte (daca nu vroia nimeni nu exista ca idee, nu mai spun produs comercial) dar evident se poate si fara.

#24
Groot

Groot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,021
  • Înscris: 16.11.2014

View Postf300, on 27 octombrie 2018 - 15:13, said:


Si totusi multi am citit mii daca nu jde mii de carti in pat si nu ne-au cazut miinile. Nu ca nu poate sa foloseasca nimanui un suport de carte (daca nu vroia nimeni nu exista ca idee, nu mai spun produs comercial) dar evident se poate si fara.

Nu culcat pe spate cu mana ridicata in aer.

#25
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Da, te pomenesti ca am citit cu totii sub apa. Da, recunosc imi place sa citesc (si nu numai, recunosc, mai vizitez un site, mai vad un film) in cada.

#26
Groot

Groot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,021
  • Înscris: 16.11.2014
Stim toti cum se cieteste in pat, in ce pozitii. Tolanit pe-o parte, ridicat in capul oaselor, etc, etc.

Mainile nu stau in aer.

Sau credeai ca esti unicul care citeste pe aici?

Deci nu e cazul. Nimeni nu cisteste culcat pe spate cu cartea ridicata in aer. Ti se scurge sangele din maini si ti se molesesc muschii imediat. Plus dor deltoizii.

#27
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017

View Postbenis, on 27 octombrie 2018 - 13:20, said:

A big ass TV.

Din păcate s-au scumpit TV-urile, eu l-am prin ieftin. Pentru desktop trebuie să nu aibe flicker, acesta deranjează când baleiezi ochii pe imagine.
Lol da ce centru operational ai Posted Image

Edited by YourFan, 27 October 2018 - 17:26.


#28
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,225
  • Înscris: 13.03.2017
Masa servire pat cu suport carte sau tableta
Face toti banii Posted Image

Attached Files

  • Attached File  2.jpg   146.02K   12 downloads


#29
aaaa4567

aaaa4567

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,524
  • Înscris: 18.10.2011

View PostNaijax, on 27 octombrie 2018 - 18:07, said:

Masa servire pat cu suport carte sau tableta
Face toti banii Posted Image
E o idee; si e si mai ieftina.

View PostGroot, on 27 octombrie 2018 - 15:15, said:


Nu culcat pe spate cu mana ridicata in aer.
Confirm ca la citit ma dor si pe mine mainile. Acum depinde, am avut perioade in care am citit asa, dar ...

Edited by aaaa4567, 27 October 2018 - 23:46.


#30
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,130
  • Înscris: 04.02.2011
Update: S-au ieftinit iar televizoarele.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate