Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 

Radiere masina vanduta pentru piese fara contract de vanzare

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
Gabijeu

Gabijeu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 06.12.2011
Buna ziua
Am vandut un Golf 2 pentru piese fara un contract de vanzare...Am toate actele si placutele masinii...Cum pot sa o radiez din circulatie?

#2
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,225
  • Înscris: 13.03.2017
Vezi aici;
https://www.promotor...cesare-16931154

#3
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,626
  • Înscris: 07.02.2003
Trebuie sa ai o dovada a dezmembrarii altfel nu vad ce ai putea face. Prima vizita e la fisc dupa aia la circulatie.

#4
Gabijeu

Gabijeu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 06.12.2011
Da am fost astazi la un birou care se ocupa cu radieri auto si mi-au spus ca trebuie sa fac dovada ca depozitez masina pe un spatiu privat.Nu detin un asemenea spatiu...cred ca voi fi bun de plata in continuare :(

#5
_-livio-_

_-livio-_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,355
  • Înscris: 22.10.2007
da un telefon la taxe si impozite, acolo trebuie radiata masina, nu exista sa ramai cu ea.

#6
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Masina se poate suspenda fiscal si fara act de vanzare cumparare. Este alegerea ta daca circuli cu ea sau nu . Pe de alta parte , la Politie ramai agatat cu ea si este bine sa te descarci , mai ales ca daca o lasi neradiata , cu legile astora de la putere s-ar putea sa te amendeze daca este " in circulatie " si nu ai asigurare , rovigneta , etc . La FISC ti-o suspenda in urma unei cereri si a platii impozitului aferent pana la data respectivei cereri . Totusi , este bine sa rezolvi problema pentru ca masina trebuie sa existe undeva sau sa fie radiata definitiv . Nu poate ramane in aer .

Edited by JurasikMan, 26 October 2018 - 16:02.


#7
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006
O poti radia fiscal la primarie cu o declaratie la notar. Apoi la inmatriculari pentru radierea din circulatie. Poti face apoi ce vrei cu ea.

Edited by arab, 26 October 2018 - 17:12.


#8
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,626
  • Înscris: 07.02.2003

View PostJurasikMan, on 26 octombrie 2018 - 16:01, said:

Masina se poate suspenda fiscal si fara act de vanzare cumparare. Este alegerea ta daca circuli cu ea sau nu .
Numai daca ai act doveditor. Ca asa oricine poate sa elutdeze taxele. Actul trebuie sa fie original (gen declaratie notariala, cert distrugere), ramane la ei un exemplar.

Edited by andreic, 26 October 2018 - 19:49.


#9
Gabijeu

Gabijeu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 06.12.2011
Gata am rezolvat...am scos-o de la primarie cu ajutorul declaratiei de la notar...deci se poate ;)

#10
iuliangrecu

iuliangrecu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 674
  • Înscris: 26.09.2010

 Gabijeu, on 29 octombrie 2018 - 18:03, said:

Gata am rezolvat...am scos-o de la primarie cu ajutorul declaratiei de la notar...deci se poate Posted Image
Salut,

Mai exact ce ai trecut in declaratie?

#11
Gabijeu

Gabijeu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 06.12.2011

 iuliangrecu, on 30 octombrie 2018 - 14:26, said:

Salut,

Mai exact ce ai trecut in declaratie?
Ca nu mai este in circulatie din luna......,acesta fiind dezmembrat si vandut ca piese de schimb.
Obligatoriu trebuie sa detii cartea sau talonul.

#12
iuliangrecu

iuliangrecu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 674
  • Înscris: 26.09.2010

 Gabijeu, on 30 octombrie 2018 - 19:02, said:

Ca nu mai este in circulatie din luna......,acesta fiind dezmembrat si vandut ca piese de schimb.
Obligatoriu trebuie sa detii cartea sau talonul.
Multumesc!

#13
blisteringdejeu

blisteringdejeu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 295
  • Înscris: 24.02.2009
Va rog sa detaliati, ce acte sunt necesare la politie, e suficienta cartea si declaratia notariala?? Multumesc!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate