Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...
 

Monitor LCD Fujitsu Siemens Scaleoview Wide W19-1

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#1
cocoalex

cocoalex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 05.06.2005
Ce parere aveti despre monitorul asta?

Isi merita banii?

http://www.emag.ro/m...6361-K1051-V180

#2
aliniusb

aliniusb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 417
  • Înscris: 21.01.2006
dap...eu am recomandat acest monitor cuiva intr'un alt topic dar totusi e destul de deranjat standardul tco99 . in rest nota 10 !
:peacefingers:

#3
cocoalex

cocoalex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 05.06.2005
Merci.

Ce inseamna tco 99?

View Postaliniusb, on Mar 3 2006, 21:50, said:

dap...eu am recomandat acest monitor cuiva intr'un alt topic dar totusi e destul de deranjat standardul tco99 . in rest nota 10 !
:peacefingers:


#4
aliniusb

aliniusb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 417
  • Înscris: 21.01.2006
e un standard de calitate. Foloseste si tu functia search.
:peacefingers:

#5
CUSTOMERCUS

CUSTOMERCUS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 357
  • Înscris: 06.01.2004

View Postaliniusb, on Mar 4 2006, 11:11, said:

e un standard de calitate. Foloseste si tu functia search.
:peacefingers:


daca nu stii nu mai da sfaturi aiurea :w00t:

#6
aliniusb

aliniusb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 417
  • Înscris: 21.01.2006

View PostCUSTOMERCUS, on Mar 4 2006, 14:23, said:

daca nu stii nu mai da sfaturi aiurea :w00t:
ce sa nu stiu ?  :D




iar folosesti cuvinte interzise?........am impresia ca o sa ajungi repede la stadiul de nu mai putea posta pe aceasta arie..........by Crash

Edited by Crash, 05 March 2006 - 11:19.


#7
CUSTOMERCUS

CUSTOMERCUS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 357
  • Înscris: 06.01.2004
copilas, se pare ca nu intelegi ca TCO 99 nu se refera la calitate ci la alte probleme.macar cauta pe google inainte de a da altora sfatul sa caute.

#8
aliniusb

aliniusb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 417
  • Înscris: 21.01.2006

View PostCUSTOMERCUS, on Mar 4 2006, 22:23, said:

copilas, se pare ca nu intelegi ca TCO 99 nu se refera la calitate ci la alte probleme.macar cauta pe google inainte de a da altora sfatul sa caute.
in primul rand nus copilas...am depasit faza accea acum 25 de ani. TCO99 se refera la....sanatatea ochilor sa zicem asa pe intelesul romanului. <_<

#9
Doru_Neo

Doru_Neo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,135
  • Înscris: 22.05.2005
Citeste http://forum.softped...howtopic=106596

#10
alex_rom007

alex_rom007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 736
  • Înscris: 20.06.2003
Eu am acest monitor de aprox. o luna si il recomand cu cea mai mare incredere. Se vede excelent, atat pe DVI, cat si pe VGA, imaginea este clara si luminoasa, are si 2 mici boxe, garantie 3 ani, nu necesita nici un fel se setare suplimentara etc.

Folosit atat pe Mac cat si pe PC, atat VGA cat si DVI.

#11
WhoWhere

WhoWhere

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 29.03.2003
La al meu a crapat OSD-ul dupa 2 luni si 2-3 folosiri (ale OSD-ului). L-am trimis la service. In rest, foarte multumit. Un raport pret/calitate excelent.

#12
costinel

costinel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 23.03.2005
WhoWhere, alex_rom007, puteti sa ne dati impresii noi despre monitoarele voastre? s-ar putea sa ma ajutati sa ma decid ce monitor sa-mi cumpar! mersi! (http://forum.softped...dpost&p=1436055)

#13
disciple

disciple

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 16.11.2005

View Postalex_rom007, on Mar 6 2006, 15:53, said:

Eu am acest monitor de aprox. o luna si il recomand cu cea mai mare incredere. Se vede excelent, atat pe DVI, cat si pe VGA, imaginea este clara si luminoasa, are si 2 mici boxe, garantie 3 ani, nu necesita nici un fel se setare suplimentara etc.

Folosit atat pe Mac cat si pe PC, atat VGA cat si DVI.

Am si eu o rugaminte, daca poti sa-mi dai si mie driverele.  
M-a rugat cineva sa intreb de acest monitor pentru ca a  ratacit CD-ul cu drivere.
Curios e ca nu l-am crezut initial, dar nu am gasit nimic pe net, inclusiv pe pagina producatorului !  :o
Multumesc.....PM daca se poate

Edited by disciple, 05 May 2006 - 15:03.


#14
laurp

laurp

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 23.04.2004

View Postdisciple, on May 5 2006, 16:02, said:

Am si eu o rugaminte, daca poti sa-mi dai si mie driverele.  
M-a rugat cineva sa intreb de acest monitor pentru ca a  ratacit CD-ul cu drivere.
Curios e ca nu l-am crezut initial, dar nu am gasit nimic pe net, inclusiv pe pagina producatorului !  :o
Multumesc.....PM daca se poate

Mi-am luat si eu acum trei saptamani modelul asta de monitor dar nu am primit nici un CD cu drivere.
Am cautat pe pagina oficiala Siemens si nu am gasit nimic. Daca totusi exista pe undeva drivere ... as vrea si eu  :rolleyes:

#15
nevi

nevi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 17.04.2006
Am si eu monitorul asta dar am o problema, nu reusesc sa setez rezolutia optima 1440x900. Placa video este Nvidia Ge Force 6200. Am ales rezolutia imediat urmatoare 1600x900, dar imaginea nu este foarte clara, literele sunt un pic neclare. Please Help !!

#16
alex_rom007

alex_rom007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 736
  • Înscris: 20.06.2003
Pentru acest tip de monitor nu aveti nevoie de 'drivere'. Nu aveti de ce. Se face (eventual) o calibrare din OSD-ul lui sau cu un soft 'specializat'. Dar nu o sa fie nevoie. Eventual scaderea brightnesului si cresterea 'Black Level'. EVENTUAL.
Si oricum pentru ce drivere ? Driverele din Windows sa zicem sunt doar un fisier .inf cu rezolutii si rate de refresh. Unde aici nu mai este cazul.

nevi - Foloseste un utilitar 3rd party pentru a forta placa ta video sa mearga in rezolutia 1440x900. Este rezolutia lui nativa, deci incomparabila cu orice alta rezolutie.

#17
cocoalex

cocoalex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 05.06.2005

View Postnevi, on May 26 2006, 18:08, said:

Am si eu monitorul asta dar am o problema, nu reusesc sa setez rezolutia optima 1440x900. Placa video este Nvidia Ge Force 6200. Am ales rezolutia imediat urmatoare 1600x900, dar imaginea nu este foarte clara, literele sunt un pic neclare. Please Help !!

Nu stiu cum ai reusit sa l pui in 1600. La mine e standard la 1400x900 si merge foarte bine: general, jocuri, filme etc. Incearca cu rezolutia lui optima (1400x900) si dai si un Clear Type de la: Desktop > Properties > Appearance > Effects > Use the following method to smooth edges of screen fonts.

#18
alex_rom007

alex_rom007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 736
  • Înscris: 20.06.2003
nevi - cine iti raporteaza rezolutia aia (pe care monitorul nu o suporta) ? Windowsul sau OSD-ul monitorului ? Sau alt program ?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate