Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315
 Folie display laptop in Bucuresti?

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...
 Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...
 Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...
 

Astral a marit banda

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
2887 replies to this topic

#2845
Campers

Campers

    Just ..tired of this shit ..

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,409
  • Înscris: 24.04.2006
pai e maxim 20mbps ..nu garantat

#2846
baxter777

baxter777

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 08.08.2006

View PostCampers, on Sep 27 2008, 14:16, said:

pai e maxim 20mbps ..nu garantat

Si la abonamentul de 10 , MEDIUM  este maxim 10 Mbps si acolo se atinge aceasta viteza chiar daca nu este garantata.
Asta am vrut sa subliniez, Ca aboanamentul Large de 20 Mbps este o simpla vrajala.

#2847
alin_r1

alin_r1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 28.10.2006
sunt din bucuresti in urma cu 30 de min mia picat netu timp de 5 min si a revenit cu alt ip :| (am abon large) la fel merge si la mine ptr download de pe site eu fol FlashGet si chiar ia mult mai repede testatil sa vedeti

Viteza mea de acum!
[ http://www.speedtest.net/result/329890822.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://www.speedtest.net/result/329891305.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://www.speedtest.net/result/329891574.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Attached Files


Edited by alin_r1, 27 September 2008 - 14:00.


#2848
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,258
  • Înscris: 24.02.2007
Daca vreti sa faceti teste de download calumea luati (cu flashget de exemplu) vreo 3 linux'uri deodata (de pe servere diferite!!) si vedeti viteza cumulata.

#2849
baxter777

baxter777

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 08.08.2006
Deci eu platesc abonamentul UPC LARGE degeaba.
Duminica la ora 18 mie nu-mi trece neam de 1 Mbps. Cred ca este o limitare ceva altfel nu-mi explic...Upc de kkt.
Cea mai mare tzaca acest abonament. :(

#2850
jovan

jovan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,357
  • Înscris: 05.05.2005

View Postbaxter777, on Sep 28 2008, 18:19, said:

Deci eu platesc abonamentul UPC LARGE degeaba.
Duminica la ora 18 mie nu-mi trece neam de 1 Mbps. Cred ca este o limitare ceva altfel nu-mi explic...Upc de kkt.
Cea mai mare tzaca acest abonament. :(
Ciudat...In ce oras esti?Eu sunt la UPC Giurgiu si sunt dispus la orice ora imi spune cineva sa fac teste de viteza si scot mai mult de 5000 kbps pe orice server din europa si USA.

#2851
baxter777

baxter777

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 08.08.2006

View Postjovan, on Sep 29 2008, 00:14, said:

Ciudat...In ce oras esti?Eu sunt la UPC Giurgiu si sunt dispus la orice ora imi spune cineva sa fac teste de viteza si scot mai mult de 5000 kbps pe orice server din europa si USA.

Folosesti programe de descarcat ? Utorrent, BitComet, Azureus ..Dc++ ? Ia in cearca tu sa dai ceva jos la orice ora din zi sa vedem cu ce viteza dai jos. Cei de la UPC sunt niste Pacalici. Abonamentul Large este doar pe hartie Large atata timp cat nu se poate descarca cu 2 Mbps :(

#2852
ever_forever

ever_forever

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,403
  • Înscris: 03.02.2006

View Postbaxter777, on Sep 27 2008, 13:22, said:

Si la abonamentul de 10 , MEDIUM  este maxim 10 Mbps si acolo se atinge aceasta viteza chiar daca nu este garantata.
Asta am vrut sa subliniez, Ca aboanamentul Large de 20 Mbps este o simpla vrajala.

20mbps full speed, ora de varf(?):


Attached File  downf09.JPG   161.4K   64 downloads

:coolspeak:

(ca sa fiu complet sincer, nu a fost tot timpul full speed :P , dar oricum, s-a invartit in jurul la 2000, si nu consider vrajeala)

4mbps de la RDS? no way! ...6 mbps de la Clicknet? no, no, no! ...20 mbps de la UPC!
astept oferte de abonamente large de 40 mbps...
UPC rulezzzzzzz...

Edited by ever_forever, 11 October 2008 - 16:48.


#2853
holmes

holmes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,713
  • Înscris: 21.04.2004

View Postever_forever, on Oct 11 2008, 17:38, said:

astept oferte de abonamente large de 40 mbps...
UPC rulezzzzzzz...

inca nu sunt cu reteaua pusa la punct chiar peste tot.
intr=adevar si mie imi merge cu 20mbit,dar nu cred ca or sa mareasca banda curand...macar metro ar fi cool 40mbit.

#2854
zildjian

zildjian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,644
  • Înscris: 21.03.2008
[ http://www.speedtest.net/result/337280093.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://www.speedtest.net/result/337281794.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://www.speedtest.net/result/337282130.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Abonament UPC Large. Uploadul este mai mic pentru ca trimiteam la ora testului ceva pe mess.
Eu nu imi doresc abonamente de 40Mbps sau metro. Ce ofera UPC in Olanda, este ceva similar Fiberlink-ului de la RDS. Nu cred ca UPC vor oferii in viitorul mediu in Romania metro. Important este sa-si puna reteaua la punct acolo unde are probleme, sa-si consolideze vitezele actuale, o campanie de marketing buna (ceva similar RTC) si eventual o mica reducere de tarife.
In prezent este foarte dificil pentru UPC, RTC si ceilalti operatori sa vina cu o oferta peste RDS Fiberlink (pret + viteze)! Catiba ani buni, in viitor, Fiberlink nu va avea probleme cu competia.

#2855
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005

View Postzildjian, on Oct 11 2008, 18:43, said:

[ http://www.speedtest.net/result/337280093.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://www.speedtest.net/result/337281794.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://www.speedtest.net/result/337282130.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Abonament UPC Large. Uploadul este mai mic pentru ca trimiteam la ora testului ceva pe mess.
....
In prezent este foarte dificil pentru UPC, RTC si ceilalti operatori sa vina cu o oferta peste RDS Fiberlink (pret + viteze)! Catiba ani buni, in viitor, Fiberlink nu va avea probleme cu competia.
Cu o usoara scadere a preturilor eu vad ca UPC s-ar mentine onorabil. Vitezele sunt practic aceleasi pe serverele de mai sus, la fel si latenta + 2Mb/s upload.
FL: Berlin Frankfurt Paris

La case in schimb, UPC Broadband este clar peste Cable.Link.

Mai poti sa alegi UPC si pentru Televiziunea Digitala (aici conduc detasat) si Telefonie fixa Nelimitata oricand in orice retea de tel. fixa.
Si nu in ultimul rand, poate nici nu ai alternativa :)

La RTC in schimb cu vitezele ADSL-ului de la Clicknet si faptul ca nu au "CATV" e ingrijorator.

#2856
ever_forever

ever_forever

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,403
  • Înscris: 03.02.2006

View Postzildjian, on Oct 11 2008, 17:43, said:

Ce ofera UPC in Olanda, este ceva similar Fiberlink-ului de la RDS. Nu cred ca UPC vor oferii in viitorul mediu in Romania metro. Important este sa-si puna reteaua la punct acolo unde are probleme, sa-si consolideze vitezele actuale, o campanie de marketing buna (ceva similar RTC) si eventual o mica reducere de tarife.
In prezent este foarte dificil pentru UPC, RTC si ceilalti operatori sa vina cu o oferta peste RDS Fiberlink (pret + viteze)! Catiba ani buni, in viitor, Fiberlink nu va avea probleme cu competia.

nu scrie pe siteul upc olanda ca cei 60 sau 120 mbps oferiti pe fibra sunt doar in reteaua proprie, deci nu compara upc olanda cu rds romania

faci confuzie intre internet si retea de provider
rds ofera doar 4 mbps in internet...rds este o "retea de cartier" imensa

#2857
zildjian

zildjian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,644
  • Înscris: 21.03.2008

View Postever_forever, on Oct 12 2008, 14:08, said:

nu scrie pe siteul upc olanda ca cei 60 sau 120 mbps oferiti pe fibra sunt doar in reteaua proprie, deci nu compara upc olanda cu rds romania

faci confuzie intre internet si retea de provider
rds ofera doar 4 mbps in internet...rds este o "retea de cartier" imensa
Confuzia o faci tu. Eu am un abonament RDS Cablelink de 45 lei/luna si beneficiez de 5Mbps. RDS Cablelink nu are metro, asta cred ca sti deja! La Fiberlink abonamentele sunt de 5 si 10Mbps in internet asa cum scrie pe site + metro.
Este vreo problema in faptul ca RDS este o "retea de cartier imensa"?
RDS si UPC ofera avantajul ca nu au preturile abonamentelor exprimate in euro!
[ http://www.speedtest.net/result/337664827.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://www.speedtest.net/result/337665321.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://www.speedtest.net/result/337665789.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

View PostBlackhawk, on Oct 11 2008, 19:46, said:

...
La case in schimb, UPC Broadband este clar peste Cable.Link.
Mai poti sa alegi UPC si pentru Televiziunea Digitala (aici conduc detasat) si Telefonie fixa Nelimitata oricand in orice retea de tel. fixa.
Si nu in ultimul rand, poate nici nu ai alternativa :)
La RTC in schimb cu vitezele ADSL-ului de la Clicknet si faptul ca nu au "CATV" e ingrijorator.
Foarte corect sintetizat!

Edited by zildjian, 12 October 2008 - 15:05.


#2858
ever_forever

ever_forever

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,403
  • Înscris: 03.02.2006

View Postzildjian, on Oct 12 2008, 15:01, said:

Confuzia o faci tu. Eu am un abonament RDS Cablelink de 45 lei/luna si beneficiez de 5Mbps. RDS Cablelink nu are metro, asta cred ca sti deja! La Fiberlink abonamentele sunt de 5 si 10Mbps in internet asa cum scrie pe site + metro.

credeam ca ai upc large, cum ai zis mai sus
ai dreptate, au bagat 10 mbps si la rds fiberlink... la mai mare!

#2859
Aladin66

Aladin66

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,542
  • Înscris: 06.10.2008
mai este limitata viteza la upc?

#2860
wirespot

wirespot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,654
  • Înscris: 23.09.2002
E o întrebare capcană? :) E întotdeauna limitată la orice ISP.

Poate ai vrut să întrebi dacă e limitată sub valorile oficiale din abonament. La unii da, la unii nu. La unii se filtrează conexiunile torrent și unele site-uri de torrente.

Care era scopul întrebării? Dacă vrei să afli dacă se fac limitări în zona ta spune-ne ce oraș și ce zonă e.

#2861
kr0k0dilu

kr0k0dilu

    tăran ofuscat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,513
  • Înscris: 12.06.2007
Am abonament de 20mbps si cel mai mult am prins 17mpbs, o singura data.
Cel mai des merge cu 6-7mbps. Am o vaga banuiala ca si pe abonament de 10mbps merge similar.
S-au intamplat cazuri, de-a dreptul jenante, cand mi-a mers cu sub 1mbps in bucuresti, prin ftp la un prieten de pe reteaua rds.

Concluzia mea, la viteza sunt patetici. Pentru banii ceruti ar trebui sa ofere mult mai mult.

#2862
Aladin66

Aladin66

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,542
  • Înscris: 06.10.2008

View Postwirespot, on Oct 17 2008, 11:10, said:

E o întrebare capcană? :) E întotdeauna limitată la orice ISP.

Poate ai vrut să întrebi dacă e limitată sub valorile oficiale din abonament. La unii da, la unii nu. La unii se filtrează conexiunile torrent și unele site-uri de torrente.

Care era scopul întrebării? Dacă vrei să afli dacă se fac limitări în zona ta spune-ne ce oraș și ce zonă e.
ma interesa pentru un eventual abonament. timisoara, zona giroc. am inteles ca am 10 mb atat timp cat nu downloadez mai mult de 10 G pe zi, nu? dupa care valorile sunt de 1 mb downlod si 256 upload. am i right? ;)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate