Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

AC/DC încotro ?

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
50 replies to this topic

#1
Ploiesteanul2015

Ploiesteanul2015

    Cel mai iubit dintre ploieșteni

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 13.09.2015
De la "Rock Or Bust" (2014), AC/DC nu a mai scos nimic nou, Brian Johnson a făcut 70 de anișori, iar anul acesta ne-a părăsit și Malcolm Young. Voi cum vedeți viitorul trupei AC/DC ?
[ https://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/7/7f/Rock_or_Bust.jpg/220px-Rock_or_Bust.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
al-padrino

al-padrino

    TCB

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,961
  • Înscris: 13.11.2016
O sa vina cat de curand in Romania.

#3
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,670
  • Înscris: 23.10.2006
Din pacate cred ca s-a terminat... pacat, ma bucur ca am putut sa ii vad live in 2010, in BucurestiPosted Image
Metallica vine la anul...Posted Image

Edited by baribalu, 13 October 2018 - 18:40.


#4
Ploiesteanul2015

Ploiesteanul2015

    Cel mai iubit dintre ploieșteni

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 13.09.2015

View Postbaribalu, on 13 octombrie 2018 - 18:37, said:

Din pacate cred ca s-a terminat... pacat, ma bucur ca am putut sa ii vad live in 2010 in BucurestiPosted Image
Same here :)

#5
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005

View PostPloiesteanul2015, on 13 octombrie 2018 - 18:33, said:

De la "Rock Or Bust" (2014), AC/DC nu a mai scos nimic nou, a făcut 70 de anişori, iar anul acesta ne-a părăsit şi Malcolm Young. Voi cum vedeţi viitorul trupei AC/DC ?

Brian Johnson a plecat de 2 ani. L-a inlocuit chiar atunci Axl Rose de la Guns 'n' Roses.
(astept 3 like-uri de la tine ca te-am iluminat. Efectiv! :D )

#6
al-padrino

al-padrino

    TCB

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,961
  • Înscris: 13.11.2016

View Postbaribalu, on 13 octombrie 2018 - 18:37, said:

Din pacate cred ca s-a terminat... pacat, ma bucur ca am putut sa ii vad live in 2010, in BucurestiPosted Image
Metallica vine la anul...Posted Image
La anul o sa-i vad si eu pe cei de la Metallica... poate avem bafta si cu AC/DC !

#7
Ploiesteanul2015

Ploiesteanul2015

    Cel mai iubit dintre ploieșteni

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 13.09.2015

View PostQuantum, on 13 octombrie 2018 - 18:43, said:

Brian Johnson a plecat de 2 ani. L-a inlocuit chiar atunci Axl Rose de la Guns 'n' Roses.
(astept 3 like-uri de la tine ca te-am iluminat. Efectiv! Posted Image )
Brian Johnson a revenit din mai 2018 aşa că ai doar un LIKE :)

View Postal-padrino, on 13 octombrie 2018 - 18:44, said:

La anul o sa-i vad si eu pe cei de la Metallica... poate avem bafta si cu AC/DC !
I-am văzut în '99 :)

#8
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,670
  • Înscris: 23.10.2006
Din pacate cu AC/DC s-a c-am terminat, unul din chitaristi a murit. Dupa parerea mea cel mai bun solist al lor a fost Bon Scott
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/3f2g4RMfhS0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
RIP..

Edited by baribalu, 13 October 2018 - 18:50.


#9
Ploiesteanul2015

Ploiesteanul2015

    Cel mai iubit dintre ploieșteni

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 13.09.2015

View Postbaribalu, on 13 octombrie 2018 - 18:49, said:

Din pacate cu AC/DC s-a c-am terminat, unul din chitaristi a murit. Dupa parerea mea cel mai bun solist al lor a fost Bon Scott
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/3f2g4RMfhS0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
RIP..

Mie-mi place mai mult  "epoca" Brian Johnson :)

#10
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005

View PostPloiesteanul2015, on 13 octombrie 2018 - 18:48, said:

Brian Johnson a revenit din mai 2018 aşa că ai doar un LIKE Posted Image
Na, fiindca esti zgarcit! :

In April 2016, during the Rock or Bust World Tour, AC/DC announced the departure of Brian Johnson citing hearing issues. As the band explained it, Johnson risked total hearing loss if he continued. Johnson stated that his hearing issues hadn't come from performing for 36 years with AC/DC, but from having forgotten to put ear plugs in during a race that left him with a punctured left ear drum. Guns N' Roses singer Axl Rose was recruited to complete the remaining 10 shows in North America and 12 shows in Europe.[18] His last show with AC/DC was on 28 February 2016; at the Sprint Center in Kansas City. [19] After departing AC/DC, he recorded a new song with comedian Jim Breuer called "Mr. Rock'n'Roll". Johnson made a cameo appearance with rock band Muse on 31 August 2017, performing a rendition of "Back in Black" with the group.[20]
In August 2018, rumors began circulating that Johnson and drummer Phil Rudd had rejoined AC/DC.

#11
Ploiesteanul2015

Ploiesteanul2015

    Cel mai iubit dintre ploieșteni

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 13.09.2015

View PostQuantum, on 13 octombrie 2018 - 18:55, said:

Na, fiindca esti zgarcit! :

In April 2016, during the Rock or Bust World Tour, AC/DC announced the departure of Brian Johnson citing hearing issues. As the band explained it, Johnson risked total hearing loss if he continued. Johnson stated that his hearing issues hadn't come from performing for 36 years with AC/DC, but from having forgotten to put ear plugs in during a race that left him with a punctured left ear drum. Guns N' Roses singer Axl Rose was recruited to complete the remaining 10 shows in North America and 12 shows in Europe.[18] His last show with AC/DC was on 28 February 2016; at the Sprint Center in Kansas City. [19] After departing AC/DC, he recorded a new song with comedian Jim Breuer called "Mr. Rock'n'Roll". Johnson made a cameo appearance with rock band Muse on 31 August 2017, performing a rendition of "Back in Black" with the group.[20]
In August 2018, rumors began circulating that Johnson and drummer Phil Rudd had rejoined AC/DC.
OK încă unul :)

#12
PopaXXX

PopaXXX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 03.05.2018
Ar trebui sa aduca membri noi care sa ia locul celor vechi, la Voltaj de pilda nu mai e niciun membru din cei originali din anii '80, trupa si-a schimbat in totalitate componenta plus stilul muzical, mulandu-se pe cerintele pietii.
La Iris, Nelu Dumitrescu si-a adus fiul, pe Cristi, si vrea sa ii predea lui stafeta, sa duca mai departe numele de Iris, ar putea si AC/DC sa face ceva asemanator, sa aduca trupa in mileniul trei cu noi membri, noi compozitii, un stil nou.

#13
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,804
  • Înscris: 03.02.2007
Cei care ziceți că mergeți la Metallica, aveți bilete? E deja sold out! S-au dat în 24 de ore de la punerea în vânzare.

https://adevarul.ro/...0ef9/index.html

#14
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005

View PostPloiesteanul2015, on 13 octombrie 2018 - 18:59, said:

OK
Iata o dedicatie pt. tine si ceilalti fani ( de pe vremea cand era Malcolm): [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/v2AC41dglnM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Fiindca ai fost dragut, caut maine un autograf de la Angus (tot primit a fost) , daca il gasesc, ti-l trimit cadou.

#15
devil_blade

devil_blade

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 02.10.2018
Ce tot vorbiti voi acolo ?
https://metalwani.co...19-release.html

#16
Ploiesteanul2015

Ploiesteanul2015

    Cel mai iubit dintre ploieșteni

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 13.09.2015

View Postdevil_blade, on 13 octombrie 2018 - 19:32, said:

Ce tot vorbiti voi acolo ?
https://metalwani.co...19-release.html
Doamne Ajută :)

#17
Fjell

Fjell

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 932
  • Înscris: 21.08.2012
Bon Scott . Atat de la AC\DC !

#18
devil_blade

devil_blade

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 02.10.2018
Angus Young !

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/DA50zteAbeA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate