Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315
 Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 

Vine, vine priimavaraa.

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
3 replies to this topic

#1
Sebastian

Sebastian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,182
  • Înscris: 26.11.2001
In mod normal, as fi scris ca a venit primavara, insa hmmm, nu sunt prea multumit de temperatura.
Se pare ca altii (in speta, ELE), sunt multumiti.
Trebuie sa recunosc ca nu am facut un sondaj de opinie, insa sunt dotat cu un spirit de observatie bine dezvoltat si nu pot sa nu remarc tonele de picioare goale care ajuta la miscarea fundurilor ,ce sunt tinute de domnisoare sub presiunea unor fuste mai mult sau mai putin scurte.

Cred ca pana in acest punct sunteti de acord cu mine.
Problema este ca titlul acestui editorial nu este prea bine ales.
Sunt eu singurul ca are a vazut cum de 1 Martie (chiar si de 8 Martie), toate femeile/fetele (adica cele de sub 13 ani - daca intelegeti ce vreau sa spun) dardaiau de frig ?
Oare sunt eu de moda veche ? Sunt eu depasit , sau chiar e ceva ciudat la mijloc ?
Adica, totusi, sa vezi ca e frig afara si sa iti iei pana la urma TOT fusta ? Conteaza atat de mult cum arati ?

Ma intrebam cine sunt cei care isi iau piele de pe fund si isi pun pe fata sa o aiba mai neteda. Nu ma mai intreb.

Femeile sunt gata oricand sa renunte la comoditate si la confort pt a castiga pe planul estetic. (ex: tocurile)
Extrapoland, inteleg de ce prefera femeile un telefon frumos unuia bun. Ele nu percep lucrurile in profunzime.
Nu condamn asta. Observ doar o diferenta intre gandirea feminina si cea masculina.

Dar sa revin la primavara...
Am observat un lucru. Nu stiu daca este valabil si in alte orase/tari ,insa, in Craiova, femeile sunt frumoase numai primavara/vara.
Iarna dispar toate femeile/fetele frumoase.
Evident, e o tampenie ceea ce afirm. Iata ,de fapt, ce se intampla:
o data cu venirea anotimpurilor calde, oamenii trec la hainele subtiri.
Sa observam diferenta: haine groase/haine subtiri.
Femeile, iarna, nici nu le observi. De ce ?
Pt ca iarana se imbarca urat. Au niste PALTOANE ingrozitor de urate, se imbraca cu o gramada de haine home-made si arata ca niste rude de la tara venite in vizita.
Incepand cu primavara, lucrurile se schimba.
Apar haine mai frumoase, apar femei frumoase.

Am incercat sa imi explic fenomenul.
De ce isi iau domne numai haine de primavara/vara ?!
Pt ca ele,hainele acestea, arata partile sexy.
Iti permit sa vezi un fund "acoperit" de un chilot tanga (varianta economica de chiloti), un picior frumos, niste sani frumosi, etc.
Ce e drept, nu cu paltoane si cu bocanci gasesti sponsori.
Fetele nu-s proaste. De fapt, nu stiu asta. Cred ca mai de graba, se nasc cu aceste tehnici.
Asemnea cainilor care stiu sa inoate.

Una peste alta, nu imi ramane decat se le atrag atentia barbatilor sa nu mai fie jalnici/penibili si sa caste ochii la drum , iar femeilor, sa le dau un sfat: Nu va mai machiati asa "apasat" ca va dati arama pe fata...  :drac:

#2
ciusca

ciusca

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 10.03.2003
Cred ca esti cam misogin copile.
Am si eu o curiozitate ?
Esti virgin ?

#3
BIGphAntom

BIGphAntom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 30.11.2001

Quote

by DOT
Adica, totusi, sa vezi ca e frig afara si sa iti iei pana la urma TOT fusta ? Conteaza atat de mult cum arati ?
pentru ele DA

Quote

by DOT
Observ doar o diferenta intre gandirea feminina si cea masculina.
GRESIT, poate O MARE DIFERENTA :drac: , cea feminina e tare greu de inteles ...

Quote

by DOT
Am observat un lucru. Nu stiu daca este valabil si in alte orase/tari ,insa, in Craiova, femeile sunt frumoase numai primavara/ vara.
Iarna dispar toate femeile/fetele frumoase.
GRESIT, again :(, spunea cineva demult ... NU EXISTA FEMEI URATE, doar barbati care nu au baut destul ... si acum serios, eu vaz si iarna femei frumoase. Albul zapezii le scoate in evedenta cate ceva :) ...

Quote

by DOT

Fetele nu-s proaste. De fapt, nu stiu asta. Cred ca mai de graba, se nasc cu aceste tehnici.
Asta e cea mai buna afirmatie despre fete/femei pe care am auzit-o in ultimul timp !

COMPLETARE:
As vrea si eu sa vina si aici primavara ... ca si azi a nins! grrr, si sa nu ma intelegeti gresit, DAR stiti ca ce-i prea mult strica!

mie cel mai mult imi place vara, primavara nu prea...

Quote

by ciusca

Cred ca esti cam misogin copile.
Am si eu o curiozitate ?
Esti virgin ?
nu cred ca daca cineva vorbeste despre ceva frumos, in cazul acesta femeia si frumusetea ei naturala sau nu, poate fi catalogat drept obsedat sau alte cine stie ce! Stiu ca tu nu ai spus asta, dar totusi ... CE-i frumos e frumos - si deci trebuie admirat!, e drept nu cu ochi din aia de "freak"

#4
Sebastian

Sebastian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,182
  • Înscris: 26.11.2001

Quote

Originally posted by ciusca
Cred ca esti cam misogin copile.
Am si eu o curiozitate ?
Esti virgin ?

Nu sunt misogin.
Sunt DOAR un fin observator al diferentelor de gandire.
Nu sunt virgin.
Oricum, incearca sa iti incerci norocul pe PM de acum inainte.
Sa zicem ca am fost extrem de generos de data asta.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate