Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Probleme HDD extern dupa restart

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
buncar

buncar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,725
  • Înscris: 15.04.2005
Salut, am o problema cu un HDD extern(Seagate 2TB backup plus ultra slim platinum) pe care nu mi-l recunoaste windowsul(windows 10 64 bit).
Merg in Disk management, acolo il vede, dar nu are litera alocata.Ii aloc eu dupa care il vede.Totul in regula pana la urmatorul restart cand din nou nu il vede si trebuie sa repet procedura.Stie cineva cum pot rezolva problema?
LE-am sistemul de o saptamana dar la fel facea si pe vechiul sistem.

#2
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,626
  • Înscris: 07.02.2003
Vezi sa fie alimentat corect, altfel cauta-l de defecte fizice... astea externe sunt usor de busit cand sutn transportate.

#3
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004
Am si eu un Seagate, de 500 Gb. A stat mai mult prin cutie - l-am folosit doar ocazional.
A cedat extremde repede - nu mai e recunoscut de sistem. L-am scos din carcasa ( din fericire nu e WD sa aiba controllerul direct pe placa ) - conectat direct pe SATA merge de nu se poate.
Problema pare a fi la conectori sau controller.
Incearca si tu sa-l scoti daca zici ca pe mai multe PC-uri ai aceeasi problema.

#4
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,626
  • Înscris: 07.02.2003

 eiffel, on 08 octombrie 2018 - 09:29, said:

Problema pare a fi la conectori sau controller.
Sunt ai naibii conectorii cand tind sa se oxideze, in special pe alimentare. HDD-ul are nevoie cateodata de varfuri de putere si daca conexiunea e proasta si nu le obtine da eroare.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate