Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 

Pay Per Download

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
59 replies to this topic

#1
hwplanet

hwplanet

    Cont sters.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,641
  • Înscris: 05.07.2018
Ma tot gandesc si nu-mi dau seama. Am niste fisiere tari de tot si destul de rare chiar unice as putea spune cu acces doar pentru o categorie mica de oameni si doresc pentru fiecare Download utilizatorul sa plateasca o suma de bani gen 1 Euro sau mai mult depinde de calitatea fisierului. Cum as putea face asta? Stiu ca exista ceva site-uri... dar as prefera sa aiba mai multe modalitati de plata nu doar Survey-uri... mi se pare ciudat ca nu sa gandit nimeni sa faca o asemenea afacere... ar fi iesit bani frumosi ma gandesc eu...

Edited by hwplanet, 05 October 2018 - 15:03.


#2
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,403
  • Înscris: 08.02.2011
Exista optiunea asta la https://files.fm     , trebuie cont premium la ei si ceri cat vrei tu pentru download

Edited by modoran, 05 October 2018 - 15:10.


#3
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Dă un exemplu de fișier și îți spun ce șanse ai să iei bani pe ele.

#4
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View Posthwplanet, on 05 octombrie 2018 - 15:00, said:

Ma tot gandesc si nu-mi dau seama. Am niste fisiere tari de tot si destul de rare chiar unice as putea spune cu acces doar pentru o categorie mica de oameni si doresc pentru fiecare Download utilizatorul sa plateasca o suma de bani gen 1 Euro sau mai mult depinde de calitatea fisierului. Cum as putea face asta? Stiu ca exista ceva site-uri... dar as prefera sa aiba mai multe modalitati de plata nu doar Survey-uri... mi se pare ciudat ca nu sa gandit nimeni sa faca o asemenea afacere... ar fi iesit bani frumosi ma gandesc eu...

Fisierele alea sunt creatia ta intelectuala... nu le-ai luat din alta parte, presupun?

#5
hwplanet

hwplanet

    Cont sters.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,641
  • Înscris: 05.07.2018

View Postmodoran, on 05 octombrie 2018 - 15:09, said:

Exista optiunea asta la https://files.fm , trebuie cont premium la ei si ceri cat vrei tu pentru download

Interesant. La un fisier Premium ce modalitati de plata are? Iar abonamentul ala este pe un an ca vad ca ma costa 200 de E ... destul de mult. In special modalitatile de plati / retragere ma intereseaza sa stiu daca este rentabil abonamentul desi nu stiu daca iti scoti banii, cred ca iesi pe minus pe un an de zile.

Quote

Fisierele alea sunt creatia ta intelectuala... nu le-ai luat din alta parte, presupun?

Ambele dar conteaza mai putin asta, nu cred ca ar avea importanta din moment ce platesc abonament premium, important este sa incarci cat mai multe fisiere acolo...

Edited by hwplanet, 05 October 2018 - 15:19.


#6
honeymik

honeymik

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,531
  • Înscris: 18.02.2014
Sunt curios ce fisiere ai tu ... poate iti dau si eu 1 euro.

#7
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Uite variante de abonament
https://files.fm/storage-plans


Cred că poți avea probleme dacă vinzi creația altuia.

#8
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,403
  • Înscris: 08.02.2011
Cu orice card, au si demo pe site:

https://files.fm/sell-files/

#9
hwplanet

hwplanet

    Cont sters.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,641
  • Înscris: 05.07.2018

View Postwaterman, on 05 octombrie 2018 - 15:18, said:

Uite variante de abonament
https://files.fm/storage-plans


Cred că poți avea probleme dacă vinzi creația altuia.

Nu cred ca nu stie nimeni ca este creatia altuia. Fisierul este secret si abia dupa plata poate vedea ce contine.

View Postmodoran, on 05 octombrie 2018 - 15:19, said:

Cu orice card, au si demo pe site:
https://files.fm/sell-files/

Doar cu cardul? Nu au si ei Skrill / Paypal / Criptomonede... nu mai plateste nimeni cu cardul.

Edited by hwplanet, 05 October 2018 - 15:22.


#10
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Păi și cine cumpără fișiere secrete ?

#11
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View Posthwplanet, on 05 octombrie 2018 - 15:15, said:

Ambele dar conteaza mai putin asta, nu cred ca ar avea importanta din moment ce platesc abonament premium, important este sa incarci cat mai multe fisiere acolo...

Mai Planet... una e cand tu descarci un film de la biblioteca si casti singur gura la el si cu totul altceva e cand vrei sa-l incarci sa-l vada si altii si mai ceri si niste bani pe deasupra.
Deci acele "cat mai multe fisiere" trebuie sa fie emanatia ta intelectuala ... asta trebuie sa intelegi...

Altfel nici drku nu-ti ofera servicii de cloud pentru continut piratat..

Edited by rosix, 05 October 2018 - 15:24.


#12
hwplanet

hwplanet

    Cont sters.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,641
  • Înscris: 05.07.2018

View Postwaterman, on 05 octombrie 2018 - 15:22, said:

Păi și cine cumpără fișiere secrete ?

Pai fac un video pe Youtube unde prezint creatia si arat ca Link-ul acela contine creatia si nu e facatura.

Quote

Mai Planet... una e cand tu descarci un film de la biblioteca si casti singur gura la el si cu totul altceva e cand vrei sa-l incarci sa-l vada si altii si mai ceri si niste bani pe deasupra.
Deci acele "cat mai multe fisiere" trebuie sa fie emanatia ta intelectuala ... asta trebuie sa intelegi...

Nu este vorba despre continut piratat... Posted Image doar Documente.

Edited by hwplanet, 05 October 2018 - 15:24.


#13
KLMN

KLMN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,916
  • Înscris: 21.09.2003
Hai ca am si eu un euro. Ce contin fisierele alea ?
Edit: 5 mesaje in acelasi timp.

Edited by KLMN, 05 October 2018 - 15:24.


#14
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Poți da un exemplu foarte concret ?

#15
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View Posthwplanet, on 05 octombrie 2018 - 15:23, said:

Pai fac un video pe Youtube unde prezint creatia si arat ca Link-ul acela contine creatia si nu e facatura.
Nu este vorba despre continut piratat... Posted Image

Deci, daca e vorba de creatia ta intelectuala binenteles ca poti sa faci asta .. chiar si pe Youtube, cred... pui un trailer, un demo, ceva.. apoi dai un link catre locul unde e stocat fisierul integral, si unde se poate plati... Dar, trebuie sa stii ca lumea nu prea e amatoare de lucruri pentru care trebuie sa plateasca

#16
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,897
  • Înscris: 07.08.2008
Deci mai nou nu se mai trimit cartofi in colete prin curier ci se pun online poze cu cartofi, se cer $$$ zicand e ca ceva mega rar si apoi vezi ca te-ai ales cu o poza cu cartof?

#17
hwplanet

hwplanet

    Cont sters.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,641
  • Înscris: 05.07.2018
De exemplu pot sa imi vand colectia mea de poze nud cu mine... le urc acolo intr-o arhiva rar si gata, pret 1 euro. Cine vrea? In general Poze, fisiere text care contin diferite date sau link-uri chestii din astea.

Edited by hwplanet, 05 October 2018 - 15:29.


#18
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
Eu, spre exemplu, as plati 1 EURO pentru un flimuletz in care cineva sa-mi explice pas cu pas cum se construieste o bomba atomica.

Sunt tot felul de cazuri de training specializat in diverse domenii in care lumea chiar ar vrea sa stie de la cineva cum se face ... si poate ar plati o mica suma... sa nu te gandesti la sume prea mari.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate