Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 

Odorizante auto cat mai naturale

- - - - -
  • Please log in to reply
57 replies to this topic

#55
Piscopescu

Piscopescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,507
  • Înscris: 24.03.2018

 petit_christian, on 31 octombrie 2018 - 16:31, said:

Oricum mi ati dat o idee, una bucata saculet umplut cu coji de citrice, busuioc+alte plante si uleiuri esentiala. Mai natural ca asta nu exista.

Nu uita ca fructele. inclusiv citricele, sunt date cu ierbicid& stuff...

Edited by Piscopescu, 01 November 2018 - 19:57.


#56
Hunor_66

Hunor_66

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,530
  • Înscris: 22.08.2016

 arg, on 12 octombrie 2018 - 18:14, said:

ca tot vorbim de arome, cel mic dat un pic la boboci si a schimbat echilibrul olfactiv din masina.
Da-i sa manance altceva mai picant, sa vomite din nou si sa-l re-echilibreze.

#57
Virguros

Virguros

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 30.09.2018
Am dat si cu 'naturale', dar pana la urma am fost nevoit sa utilizez metode mai drastice.
Am un Logan din 2007, cu filtru de polen montat de mine. 'Mecanicii' sau cum ar veni 'chrurgii' din service, spuneau ca trebuie demontat bordul, scos si spalat evaporatorul...

Am luat spray antibacterian cu spuma. Pe el spune ca e utilizabil pentru 2-4 curatari (AC auto sau locuinta) dar eu l-am utilizat tot.
Am luat un filtru vechi caruia i-am extirpat toata partea de filtrare, ramanand doar capacul.
In capac, am dat o gaura in care intra fortat tubul de la sprayul cu spuma.
Am scos filtrul vechi, am pus capacul cu furtun si am dat ventilatia pe maxim cald.
Dupa cateva minute (5-10) am cuplat sprayul la capul tubului din afara circuitului de ventilare si cu ventilatia pe maxim am 'desertat' toata spuma in circuit.
Am mai lasat 10 minute cu ventilatie.
A doua zi am montat un filtru nou.

Initial, am incercat cu acelasi spray dar cu tubul introdus prin gura de aerisire de sub parbriz, tot cu capac de filtru, cu aerisire pe cald si maxim. Am introdus tubul si prin cele 4 orificii de aerisire din bord, retragandu-l apoi incet pe masura ce eliberam spuma.

Si la aceste incercari, mirosul neplacut s-a eliminat, dar revenea destul de repede. Deabia dupa ce am 'spalat' cum am zis mai sus lamelele evaporatorului, mirosul a disparut. Operatiunea am facut-o anul trecut, la inceputul sezonului cald si, chiar daca mirosurile neplacute nu 'si-au revenit', am de gand sa o repet si acum. Si, n-am demontat bordul!

Nota: dupa scoaterea filtrului de polen am aspirat bine locasul acestuia.

#58
Annoying

Annoying

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,859
  • Înscris: 03.05.2014

 arg, on 04 octombrie 2018 - 19:42, said:

pe mine ma deranjeaza mirosul rotii de rezerva.

Nu mai dormi în portbagaj. Posted Image

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate