Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

sfaturi alegere echipament

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
srjj

srjj

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 03.10.2018
Buna ziua,

M-am tot uitat pe diverse site-uri pentru 4 camere IP (POE) si un nvr sa le suporte. Am pus deoparte urmatoarele produse si daca se poate va rog sa-mi spuneti daca este o alegere buna sau se poate si mai bine.

3 camere IP Megapixeli IR 20 metri Hikvision DS-2CD2020F-I
1 camera IP de 4 megapixeli, PoE, IR EXIR 50 metri, Hikvision DS-2CD2T43G0-I5 (pentru exterior)

si un NVR 8 canale rezolutie 4K, PoE, 2HDD, Hikvision DS-7608NI-K2/spam.spam

A mai folosit cineva Hikvision? Sunt bune/proaste?

Este prima data cand trebuie sa achizitionez camere si m-ar ajuta orice sfat.

Multumesc,

#2
spooky51

spooky51

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,815
  • Înscris: 29.09.2006
Am folosit Hikvision, sunt camere bune.

#3
Kobra2602

Kobra2602

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,355
  • Înscris: 09.11.2006
Din experienta mea cu hikvision iti pot spune ca acele camere cu ir la 20 m nu sunt prea reusite daca nu ai putina lumina. Eu le-am schimbat pe majoritatea cu cele de exterior la 50 m. Sunt mai scumpe dar fac toti banii, cel putin la mine la curte se vede toata curtea in mijlocul noptii fara gram de lumina. NVR e ok pt acele camere. Mai ai nevoie de un switch PoE sa le alimentezi si sa fie toate in acceasi retea.

#4
srjj

srjj

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 03.10.2018
Multumesc pentru raspunsuri.

Eu imi imaginam ca porturile unde intra camerele RJ-45 au deja PoE, daca asa este mentionat in descriere, si nu mai este nevoie de un alt switch.

Daca tot o sa cumpar un switch PoE atunci as putea sa iau orice alt NVR chiar daca are sau nu PoE nu?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate