Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

brd.cum sa ti pierzi clienti. REvolut related

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
87 replies to this topic

#1
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,891
  • Înscris: 22.12.2005
Salutare,

Am scris cu B mic.

dupa 2 saptamani de teleofoane si reclamatii s-au sinchisit sa raspunda.

Cica dubla conversie:)

Vorbim de plata RON - RON fara nici o alta conversie.

Cat de nesimititi sa fie ?
Mentionez ca in reclamatie s-a explicat foarte clar eroarea (lor), cu capturi de ecran si raspusul celor de la Revolut.


Rusinica mare.

Si asa s-a mai dus un client.

(la ING)

#2
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008

 foxbat, on 29 septembrie 2018 - 11:52, said:



Si asa s-a mai dus un client.
Tu,da,poate nu mai dai pe acolo,dar mama prostilor e gravida tot timpul cu tripleti.

#3
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,891
  • Înscris: 22.12.2005
Dar macar ajuta inca o informare in plus.
Ca idee,vorbim de 5k /luna prin ei..peste 10ani.
Si s au bucurat de 100 ron..furati cat eram in concediu.si magaria si mai mare:au decontat sume pe care nu le abrobasem..

#4
valecris16

valecris16

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,677
  • Înscris: 26.11.2007
5k pe luna....hmmm....nu este putin deloc...daaaar....
Asa cum a procedat initiator...adica sa dus fuguta la alta banca...asa procedeaza multe asociatii de proprietari care sau saturat de servicii de kkt....si acele asociatii lasa lunar in conturi sute de milioane...fara dobanzi fara nimic....iar cand se fac plati cu Op catre furnizori=acolo sa vezi nervi+draci....
Daca pentru un amarat de extras de cont astepti fix una bucata ora....bag pu'a'n mama....

Ultimu' sa sparga becu'........

#5
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,891
  • Înscris: 22.12.2005
de ron e vorba :)
dar tot sunt sume.

BTW. nu m-am dus fuguta la alta banca asa ..dintr-o data. S-au cam adunat. Dar asta a pus capac. Iar nesimitirea a ajuns deja prea mare.
2 saptamani pentru un rahat ?
Dupa un material de 2 pagini cu extras de cont, capturi de ecran? Practic le-am facut toata treaba.
Cel putin pentru asta puteau sa aiba decenta .

dar asta e.next please:)

#6
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,920
  • Înscris: 01.01.2010
Eu am renunțat la BRD, pentru că schimbau mereu angajații. Nu mai știam cu cine vorbesc. În 5 luni, i-au schimbat pe toți, de câteva ore. Am înțeles că plecau eu. Așa mi-a spus directorul. Aiurea. Eu știam o doamnă la casă, mergeam, rezolvam mereu rapid. Uneori mă suna când era liber și dădeam o fugă. În plus, știa produsele băncii și mă informa în cunoștință de cauză. Mă întreb unde o fi acum. Angajații care se tot perindau pe acolo, erau praf. Probabil li se ofereau salarii mici, nu-mi dau seama. În fine, eu am renunțat la BRD din acest aspect, poate subiectiv pentru voi.

#7
radurus

radurus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,023
  • Înscris: 16.06.2006
@foxbat

Ce sa intimplat? Da mai multe detalii.
Si eu sunt la brd si sunt interesat de Revolut.
Ce comisioane sunt la transfer lei brd->Revolut?

#8
TheStarkestTruthMatters

TheStarkestTruthMatters

    Semper Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,015
  • Înscris: 09.12.2015
Posted Image BRD și BCR sunt niște organizații Posted Image  de care mai bine te lipsești! Însă nici ING nu sunt niște îngeri!

#9
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,112
  • Înscris: 30.04.2007

 YOUR_GOD, on 29 septembrie 2018 - 13:18, said:

Eu știam o doamnă la casă, mergeam, rezolvam mereu rapid. Uneori mă suna când era liber și dădeam o fugă. În plus, știa produsele băncii și mă informa în cunoștință de cauză.

pai din punctul de vedere al bancii "dadea din casa" ... s-o fi prins vreun sefulete si i-au dat 3 cizme. 2 in picioare si una in fund. mi s-a intimplat de multe ori pe la diverse (telefoane, gaze, electrica) unde ma cunosteam din vedere cu angajatul sa mi se ofere unele mici "superoferte" doar pentru simplul motiv ca "ne cunoastem de atita vreme" ..

idiotii!!! in loc sa promoveze asemenea oameni care fidelizeaza clientul, ii indeparteaza.

#10
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

 foxbat, on 29 septembrie 2018 - 11:52, said:

Cica dubla conversie:)
Vorbim de plata RON - RON fara nici o alta conversie.

Mai bine te-ai sinchisi sa expilci complet ce s-a intamplat. Daca citeai cu atentie topicul despre Revolut ai fi aflat ce se comisioneaza si cum in relatia banci romanesti - Revolut si invers.
Plata nu e RON - RON precum crezi, chiar daca asa pare iar bancile romanesti nu au o relatie interbancara directa cu Revolut ci poate doar cu un cont corespondent al Revolut dintr-o banca romaneasca.  In rest, se aplica regulile comisionarii la tot ce misca.

#11
pupama

pupama

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,557
  • Înscris: 15.05.2010

 radurus, on 29 septembrie 2018 - 13:21, said:

@foxbat

Ce sa intimplat? Da mai multe detalii.
Si eu sunt la brd si sunt interesat de Revolut.
Ce comisioane sunt la transfer lei brd->Revolut?

nu exista asa ceva...nu se face transfer brd>revolut, de face pop up in revolut adica o plata online catre revolut unde se percepe comision ZERO
am revolut de ~ 1 an, nu am platit comision niciun banut la folosirea lui

#12
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,891
  • Înscris: 22.12.2005

 radurus, on 29 septembrie 2018 - 13:21, said:

@foxbat

Ce sa intimplat? Da mai multe detalii.
Si eu sunt la brd si sunt interesat de Revolut.
Ce comisioane sunt la transfer lei brd->Revolut?

Cand faci top.up din brd iti ia comision.mare

 pupama, on 29 septembrie 2018 - 14:09, said:



nu exista asa ceva...nu se face transfer brd>revolut, de face pop up in revolut adica o plata online catre revolut unde se percepe comision ZERO
am revolut de ~ 1 an, nu am platit comision niciun banut la folosirea lui

Brd top up in revolut:~ 1% comision(la 200 ron iti ia cam 2ron(dar in sms si raport nu ti zice :).si asa iti dispAr bani

 rosix, on 29 septembrie 2018 - 14:06, said:



Mai bine te-ai sinchisi sa expilci complet ce s-a intamplat. Daca citeai cu atentie topicul despre Revolut ai fi aflat ce se comisioneaza si cum in relatia banci romanesti - Revolut si invers.
Plata nu e RON - RON precum crezi, chiar daca asa pare iar bancile romanesti nu au o relatie interbancara directa cu Revolut ci poate doar cu un cont corespondent al Revolut dintr-o banca romaneasca.  In rest, se aplica regulile comisionarii la tot ce misca.

Faci misto?
Ing top up in revolut.plata ron ron.

Fix 0 "comision"



 TheStarkestTruthMatters, on 29 septembrie 2018 - 13:24, said:

Posted Image BRD și BCR sunt niște organizații Posted Image  de care mai bine te lipsești! Însă nici ING nu sunt niște Ăźngeri!

Cata vreme la ing e totul transparent si raspund instant e ok.la revolut au raspuns in 20 min.la brd dup 2 sapt
Si dupa 10ani de "relatie"

#13
radurus

radurus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,023
  • Înscris: 16.06.2006
Va rog cadeti de acord.

Se ia comision sau nu?

Daca nu exista comision la top-up, de ce sa ma mut de la brd?


#14
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
Anumite tipuri de carduri au comision la top-up (ex: cardurile Gold) iar la anumite banci se iau comisioane la top-up in lei in Revolut pe toate cardurile. Una din aceste banci este, daca nu ma insel BRD. Mai sunt si altele (OTP, Piraeus, etc.)

#15
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
O sa dea faliment brd-ul upa aceata plangere. Vai, vai, vai, ce pierdere imensa!
Un client pe umerii caruia statea toata sr´tructura bancii.

#16
MihaiRo77

MihaiRo77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 217
  • Înscris: 27.08.2018
De ce se ia comision la cardurile gold?

#17
grobianu

grobianu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 267
  • Înscris: 15.04.2009
@myshyk, chiar ti-ar fi vai daca ai avea habar cati clienti au renuntat in ultimul an, din diverse motive, la serviciile brd! ... asta, pt. ca esti clar brd-ist!
si, la cum merg lucrurile in banca aia de toata jena, vai, in curand vei ingrosa si tu randurile nemultumitilor!

#18
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,293
  • Înscris: 12.08.2006

 foxbat, on 29 septembrie 2018 - 11:52, said:

Si asa s-a mai dus un client.

(la ING)


Din lac in put.
Alti incompetenti.

Edited by alexa32, 29 September 2018 - 16:22.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate