Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

TP-Link Archer C6 - AC1200

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
450 replies to this topic

#55
ionut498

ionut498

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 314
  • Înscris: 19.07.2014
Detin si eu acest router,merita sa instalez ultimul firmware,si la setari la guest network trebuie sa introduc ceva?

#56
Klamatiel

Klamatiel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 531
  • Înscris: 07.09.2007
Normal ca merita sa faci upgrade. Guest network e fix ce-i zice numele, daca nu ai nevoie de inca o retea suplimentara, o dezactivezi.

#57
ionut498

ionut498

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 314
  • Înscris: 19.07.2014
Multumesc mult! Si aceasta optiune trebuie sa fie activa?

Attached Files



#58
Klamatiel

Klamatiel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 531
  • Înscris: 07.09.2007
Doar daca vrei IPv6. Daca nu, o poti dezactiva fara probleme.

#59
ionut498

ionut498

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 314
  • Înscris: 19.07.2014
Si cum este mai bine?

#60
ogo

ogo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,537
  • Înscris: 07.03.2006
Ai nevoie de ipv6 sau nu ai?
Daca nu stii ce e inseamna ca nu iti trebuie.

#61
ionut498

ionut498

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 314
  • Înscris: 19.07.2014
Ok,l am vazut ca este activat si citisem la alta rubrică ca ar fi indicat ipv4

#62
kye77

kye77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 947
  • Înscris: 05.03.2009
Salut. Are acest router posibilitatea de a dezactiva partea radio intre anumite ore , cum are Tenda ?

#63
bluesnake

bluesnake

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,752
  • Înscris: 22.11.2006
Credeti ca exista vreun model de router dual band mai bun in banii astia in acest moment? Tocmai ce am instalat Digi 1000 si routerul cu care vine e limitat. Daca aveti alte recomandari, va ascult :) Buget? 200-250. Situatie: casa cu etaj

#64
Danosul

Danosul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,198
  • Înscris: 07.01.2007
Am eu un Asus RT AC1300G Plus(RT AC-58U) daca te interesează, e nou, nici o luna de la achizitie, eu l-am luat pentru a folosi portul usb3 de la el si acum am luat un NAS si nu mai am ce face cu el.
Daca te interesează lasa un mesaj pe pm.

#65
z_e_n_i_t_h

z_e_n_i_t_h

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 419
  • Înscris: 24.10.2011

View Postbluesnake, on 11 aprilie 2019 - 11:30, said:

Credeti ca exista vreun model de router dual band mai bun in banii astia in acest moment? Tocmai ce am instalat Digi 1000 si routerul cu care vine e limitat. Daca aveti alte recomandari, va ascult Posted Image Buget? 200-250. Situatie: casa cu etaj
la o casa cu etaj eu unul as cumpara doua routere, cate unul pe nivel. unul master si al doilea in mod access point

#66
bluesnake

bluesnake

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,752
  • Înscris: 22.11.2006
Corect, dar etajul e cu pardoseala de lemn, si semnalul trece mai usor decat prin alte materiale. Mai avem si un alt provider pe care-l tinem pana cand netul de la Digi intra cu toate in paine, pt ca nu-mi permit sub nici o forma sa raman fara net.

Cu ONT-ul Digi, faimosul Huawei HG812H scuipa doar 100mb/s in Speed test atat down cat si up. Semnalul trece prin toata casa fara probleme. Suprafata oricum nu e foarte mare.

#67
geodamian

geodamian

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 216
  • Înscris: 25.06.2017
Salut! am luat si eu acest router in urma upgrade ului la fiberlink 500 de la digi si am o problema cu el.. are momente cand imi pica netul pe wired la pc (5-10 secunde) pe wifi nu s a intamplat deloc pana acum.. imi mai dadea eroare pe pc cateodata ca nu am adresa ip ceva de genu.. a mai patit cineva? cum se poate repara? multumesc!

#68
diZy

diZy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,603
  • Înscris: 12.06.2006
Incearca cu alt cablu.

#69
puiutu73

puiutu73

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 09.02.2007
Aceeasi problema o am si eu, se reconecteaza singur la cateva minute.
Initial, cu ultimul firmware, mergea cam o saptamana, dupa care pierdea conexiunea, trebuia restartat, pierdea IP- ul, etc...
Am vb la support, mi-au trimis firmware beta, a mers cam o luna, apoi am vrut sa fac un download si am vazut ca vireza e intre 1 si 2 Mb.
Iar reboot, vb iar la support, au intrat pe TeamViewer, au dezactivat Natboost, a mers doua zile, iar se intrerupea conexiunea.
Iar teamviewer, au clonat Mac de la placa de retea in router, se reconecteaza singur la cateva minute.
Nu am fibra, e cel mai ieftin abonament, dar tot trebuie sa mearga cu viteza in jur de 90 Mb, asa si merge, dar nu tot timpul.
Daca ar fi vreun cablu de vina, nu s-ar rezolva cu reboot.
O sa ii dau factory reset, ii pun inapoi ultimul fw si daca tot nu merge, il duc inapoi la Altex, poate pot sa iau alt model, din pacate a trecut mai mult de o luna de cand l-am luat.

#70
radutuby

radutuby

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 753
  • Înscris: 01.06.2007
Sigur al tau are un defect de fabricatie sau ai o problema fizica cu conexiunea *cablul*, detin acelasi router si nu am avut asemenea probleme. Mai era un user aici care dupa schimbarea cablului a scapat de aceasta problema.

#71
puiutu73

puiutu73

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 09.02.2007
Daca era cablul, nu se rezolva prin reboot, ma gandesc.
Una peste alta, de atunci nu a mai facut figuri, nu i-am dat factory reset si tot cu fw beta este.
Tare ciudat.

#72
radutuby

radutuby

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 753
  • Înscris: 01.06.2007
Prin reboot isi face autonegociere la WAN si cand e conexiunea proasta pica automat pe 100 sau 10mbps e foarte probabil sa ai o conexiune proasta la cablu sau mufe. Nu inteleg ce e asa greu sa remufezi cablul actual sau sa il schimbi daca e patchcord. Gigabitul e mai sensibil la conexiuni fizice de proasta calitate.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate