Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...
 

Arhiva sarituri cu schiurile

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
SelfCare

SelfCare

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 264
  • Înscris: 19.08.2011
Salut,

Colectioneaza cineva de aici videoclipuri cu sarituri cu schiurile din anii 90 sau inceputul anilor 2000 si este dispus sa le impartaseasca in schimbul altor videoclipuri pe care le am sau in schimbul unei sume de bani?

Din cate am auzit sunt si la noi colectionari de casete sau oameni care au inregistrat evenimente sportive in trecut.

Eu am in prezent cam 75 de ore cu inregistrari dobandite din diferite locuri pe care le pun la dispozitie in schimbul altor videoclipuri.

Nu conteaza postul de televiziune sau daca evenimentul e comentat in alta limba.

#2
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Nu am inregistrari dar tin minte ca eram mare fan Adam Malysz. Tin minte si cum a castigat Hannawald (nu mai stiu cand) turneul celor 4 trambuline, cu victorii in fiecare etapa. A durat multa vreme pana recordul a fost egalat.

#3
un-simplu-om

un-simplu-om

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,196
  • Înscris: 15.12.2017
Tipule, eu urmăream "Best Moments of Olympics" pe Eurosport. Nu sunt înregistrări full (întregi) dar momentele sunt remarcabile.

Găsești multe astfel de clipuri pe pagina lor de Facebook, pe canalul de Youtube și pe site.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/drUpN3xGdEo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#4
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,880
  • Înscris: 28.11.2006

View PostIon_de_la_Raion, on 26 septembrie 2018 - 23:00, said:

Nu am inregistrari dar tin minte ca eram mare fan Adam Malysz. Tin minte si cum a castigat Hannawald (nu mai stiu cand) turneul celor 4 trambuline, cu victorii in fiecare etapa. A durat multa vreme pana recordul a fost egalat.
In 2001-2002, la editia 50. Si culmea e ca in fiecare etapa a avut numarul 50, al celui mai slab concurent, pentru ca refuza sa sara in calificari. Stiu ca Hobana era pur si simpolu innebunit la etapa finala de la Bischofshofen.

Performanta a fost egalata de Kamil Stoch in editia trecuta.

Si eu eram fan Malysz si inca mai sunt, dar imi place si Stoch. Saritorii polonezi parca au ceva aparte, si ii ajuta si suporterii, care ii urmeaza pretutindeni (pana si in Japonia) si care fac o atmosfera extraordinara pe toate arenele.

PS Sariturile parca nu sunt la fel fara comentariul lui Hobana. E bun si Suciu, dar nu traieste competitia la fel de intens. Sper din tot sufletul sa revina Hobana la ESP, ca oricum nu prea are multe competitii de comentat la TVR.

#5
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Hobana avea niste fixuri "ghilimelele le puneti dumneavoastra", "celebra competitie de la cumpana dintre ani", "pe urma de pe elan a mesei trambulinei", "bunicutul Harada", "cavalerul tristei figuri", "prietenul de la Severin", samd. Imi placea cand comenta si antrenorul ala de patinaj artistic (nu mai retin cum il chema), cum ii denumea pe saritori "Mihail Ceasornicarul", "Martin Fierarul", etc. Posted Image

Edited by Ion_de_la_Raion, 28 September 2018 - 00:46.


#6
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,880
  • Înscris: 28.11.2006
La patinaj comenta Cornel Gheorghe, dar nu tin minte sa fi comentat vreodata o etapa de sarituri. Mai era Florin Pelin, care comenta si la cursele de schi alpin si care dupa mine e cel mai penibil comentator de pa ESP :P

Intr-adevar Hobana are anumite clisee, dar a inceput sa le foloseasca din ce in ce mai rar.

#7
SelfCare

SelfCare

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 264
  • Înscris: 19.08.2011
Vorbiti despre acest tip? Costi Arghiropol.

Am facut un screenshot la competitia din Lahti, 6 martie 1999.

Attached Files



#8
Vla0d_

Vla0d_

    Patrick Ekeng!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 20.06.2012
Salut, am inregistrat pe canalul de youtube sariturile cu care Simon Ammann devenea in 2010, la Vancouver, "dublu-dublu" campion olimpic.

Enjoy. Posted Image

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/IdW9pcfvXxU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/VXzCPjfpwHo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Vla0d_, 29 September 2018 - 01:41.


#9
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View Postpufonel, on 28 septembrie 2018 - 20:56, said:

La patinaj comenta Cornel Gheorghe
Era Marius Negrea. Comenta cand erau jocurile olimpice si se afla si el in satul olimpic datorita patinajului artistic.

Mai avea Hobana "mustata zburatoare".

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate