Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...
 

Identificare DVR

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Salut colegi, am și eu o problemă în identificarea unui DVR . Sistemul l-am instalat ieri și am mari probleme în a identifica modelul de DVR pentru aplicația de telefon. (am instalat Camview și FreeIP de la Longsee dar nu găsește niciuna DVR-ul și nici nu îl pot înregistra pentru că nu am nimic de scanat pe el iar serialul este diferit (aplicatiile nu permit insertia de caractere non-numerice).V-am atașat poze cu serialul lui (care par a indica un DVR Longse) și cu interfața (care după serie îmi dă un DVR eline). Mulțumesc de ajutor.
Edit:sistemul nu este nou, în caz că v-ați întrebat, nu dețin niciun document și nici telecomanda dvr-ului.
Dublu edit: nu se pune problema conectivității în rețea, camerele sunt disponibile de pe pc-uri, atât cele legate prin fir, cât și cele ce se conectează pe wireless (pentru a evita discuția cu privire la Vlan-uri diferite).

Attached Files


Edited by xeleron, 15 September 2018 - 12:16.


#2
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
https://www.intant.k...08XD_1465031942
Introduci seria fara LS-
Sau orice alt model Longse, presupun ca sint diverse modele compatibile intre ele.
Nu situ exact ce inseaman VMS sau ONVIF, dar poate te ajuta s agasesti vreo aplicatie compatibila:
http://www.longse.co...ORT/FAQ/APPVMS/

#3
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Nu are rost să introduc seria fără LS. Aplicațiile astea au și opțiunea de a accesa DVR-ul prin inserția directă a IP-ului și a portului, dar din păcate nu funcționează și nu-mi dau seama de ce.

#4
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Am identificat DVR-ul până la urmă și cu lupte seculare am aflat și aplicația care este necesară. Aplicația se numește MMS iar deținătorul DVR-ului este Leotech.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate