Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Kit Bitdefender Plus 2018 offline installer

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
Mi7

Mi7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 16.10.2008
Ma poate ajuta cineva cu un kit de Bitdefender Plus 2018 64bit offline installer?

Am instalat 2019 dar nu imi place pentru ca ma obliga sa tin "Scanare web criptata" activata, altfel apare ca nu sunt protejat, plus ca nu mai pot sa vad certificatele reale de pe site-urile vizitate si blocheaza si orice pagina securizata in browserul Firefox. Pe versiunea 2018 nu face asa.
Le-am trimis mesaj dar degeaba.
Poate aveti careva un kit retail si imi puteti trimite. Am cautat peste tot pe net si nu am gasit.

Multumesc!

Scuze daca nu am postat unde trebuie.

#2
un-simplu-om

un-simplu-om

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,196
  • Înscris: 15.12.2017
Salut !

Internet sau Total Security nu te ajută ? Eu am găsit așa ceva (http://www.bitdefend...tallation-step/).

#3
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,137
  • Înscris: 22.05.2003
Kiturile offline nu mai sunt la moda, pentru ca necesita resurse de suport care nu isi au rostul, de aceea se si prefera kiturile online, care "sug" cea mai noua versiune de pe servere.

#4
Mi7

Mi7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 16.10.2008
Nu ma ajuta, am licenta pentru Bitdefender Antivirus Plus 2018.

#5
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,571
  • Înscris: 15.06.2004
Ptr Bidtefender 2018 sau 2019 nu prea conteaza ce kit folosesti - sunt modulare - se reconfigureaza dupa licenta introdusa - iti cer cel mult un restart.

O problema poate fi daca ai Widnwos 10 - versiunea 2018 dupa ultimele update-uri din 10 franeaza groaznic sistemul pe unele configuratii - rezolvarea e doar trecerea la 2019.

Personal si eu consider cam enervant 2019 - tot apar diverse notificari sau imi blocheaza accesul unor programe legitime - bagate si in lista de programe agreate ca au facut nu stiu ce atac ransomware.

#6
Mi7

Mi7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 16.10.2008
Am reusit dar cu riscul pierderii setarilor si mai ales permisiunilor aplicatiilor.
Oricum cand am facut upgradeul la 2019 nu mi-a pastrat setarile pentru aplicatii.

Pentru cine e interesat sa faca downgrade la 2018 astia sunt pasii:

1. Dezinstaleaza cu Bitdefender_2019_Uninstall_Tool.exe
https://www.bitdefen...nstall_Tool.exe
  
2. Lanseaza Bitdefender Agent 2018 Universal (e acelasi Agent pentru toate, AV Plus / IS / TS),
lasa-l cateva secunde, va incepe sa descarce kit-ul de "2019" pe care il anulezi, click dreapta sus pe X si inchizi ce ferestre mai sunt deschise de la Agent.
https://flow.bitdefe...der_windows.exe
  
3. Instaleaza Bitdefender 2018 Offline Installer, este pentru toate AV Plus / Internet Security / Total Security

32bit [x86]:
https://download.bit...r_ts_22_32b.exe

64bit [x64]:
https://download.bit...r_ts_22_64b.exe

4. Te autentifici pe contul tau si va vedea automat licenta pe care o ai, Bitdefenter AV Plus, Internet Security sau Total Security.

The End

#7
Mircel

Mircel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,427
  • Înscris: 01.10.2005
După aprope o lună de inactivitate pe acest subiect, cu speranța că nu se supără inițiatorul, vin și eu cu o întrebare:

Am licență ptr. BitDefender instalat pe Windows 7.
Pe același computer vreau să instalez și Windows 10.

Pot folosi aceeași licență? Sau trebuie să mai cumpăr un kit BitDefender...

#8
Mi7

Mi7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 16.10.2008

 Mircel, on 06 octombrie 2018 - 15:51, said:

După aprope o lună de inactivitate pe acest subiect, cu speranța că nu se supără inițiatorul, vin și eu cu o întrebare:

Am licență ptr. BitDefender instalat pe Windows 7.
Pe același computer vreau să instalez și Windows 10.

Pot folosi aceeași licență? Sau trebuie să mai cumpăr un kit BitDefender...

Nu prea are legatura cu subiectul dar in fine.

Daca la Windows 7 ii faci upgrade la 10 poti folosi acelasi cont de licenta bitdefender.
Daca vrei doua windows-uri (nu vad de ce ai vrea asta Posted Image) iti trebuie 2 licente, dar cel mai bine intrebi direct la Bitdefender (stai linistit ca nu cred ca o sa iti raspunda prea curand)
Eu astept de 2 luni un raspuns de la ei referitor la subiectul topic-ului. Posted Image

P.S. Referitor la subiect
Bitdefender forteaza upgradul de la 2018 la 2019 desi eu ca client cu am cerut asta. Oricat ai incerca sa pastrezi versiunea 2018 e imposibil. Bitdefender face exact ce a facut Microsoft cu updrade-ul la Windows 10. Probabil ca vor sa sa fie si ei dati in judecata de catre clienti.

Edited by Mi7, 06 October 2018 - 16:10.


#9
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,571
  • Înscris: 15.06.2004
Toi producatorii de antivirusi schimba in fiecare an versiunea, majoritatea o denumesc cu anul urmator.
Asa a fost dintotdeauna si niciun producator nu a fost dat in judecata ptr asta. Upgrade-ul s face gratuit.
Nu vad de ce ai pastra o versiune mai veche, care nu va mai primi suport, cand cea noua aduce de obicei imbunatatiri.

#10
Mi7

Mi7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 16.10.2008
Am Bitdefender de foarte mult timp si pana la versiunea asta nu m-am treziti cu upgrade automat, l-am facut eu manual daca am considerat ca trebuie.
Oricum 2019 e varza, functia Encrypted Web Scan blocheaza anumite site-uri securizate desi au certificat ssl de incredere, trebuie sa o dezactivez ca sa le pot accesa, mi-a blocat programe pe care le folosesc de ani de zile, etc.
Cam astea sunt imbunatatirele, de nu mai merge.

Edited by Mi7, 07 October 2018 - 08:39.


#11
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,571
  • Înscris: 15.06.2004
Update-ul se face automat daca ai Windows 10.
Pe calculatorul care il am acum l-a facut Windows-ul cand si-a facut update la versiune noua, ptr ca 2018 nu mai e compatibil cu ultimele update-uri din 10.

#12
ThunderShock

ThunderShock

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 17.04.2018
Daca folositi Firefox incercati asta, am vorbit cu cei de la suport si mie imi merge.

Va rugam sa urmati pasii de mai jos si sa verificati daca puteti accesa site-urile dorite in cadrul Mozilla Firefox:
- Deschideti Firefox si apasati pe butonul de meniu, format din trei linii orizontale;
- Meregti la Optiuni
- Mergeti la Confidentialitate si Securitate
- Apasati pe butonul Vezi Certificatele
- Stergeti toate elementele Bitdefender din lista
- Apasati pe Importa
- Navigati catre C:\Program Files\Bitdefender\Bitdefender Security\mitm_cache
- Selectati fake-ca.crt si apasati pe butonul Deschide
- Bifati toate optiunile care vor aparea si apasati pe butonul Urmatorul, pana cand certificatele vor fi instalate.
- Restartati Firefox.

PS: Eu am Windows 10 pe 64 biti nu stiu daca si la 7 sau 8 merge.

Edited by ThunderShock, 11 October 2018 - 15:31.


#13
Mi7

Mi7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 16.10.2008
Nu are niciun efect, acum vad ca nu mai merge nici pe Chrome. Sa ii ia dracu' cu antivirusul lor, deja ma dispera.

Vad ca e internetul plin de clienti nemultumiti de mizeria asta de 2019 care ne-a bagat-o cu forta pe gat. Sper ca cineva sa ii dea in judecata sa se invete minte.

Edited by Mi7, 11 October 2018 - 21:18.


#14
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,571
  • Înscris: 15.06.2004
Pai pe cine sa dea ? Ti-am zis mai sus - update-ul bagat pe gat e facut de Windows , nu de Bitdefender.
Si nu stiu cum naiba se face ca eu nu am problemele astea pe niciun PC.

Am avut cateva acum cateva luni cand a aparut, dar de alta natura - am zis mai sus. Dar de peste o luna nu el mai am deloc. Nu ma mai deranjeaza. Si-a mai facut un update recent la engine.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate