Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta
 Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 

Constructii prin ograda - garaj, magazie si alte acareturi

- - - - -
  • Please log in to reply
206 replies to this topic

#199
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,149
  • Înscris: 19.09.2005
cam asa ceva
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/pHuniRkPKtI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

View PostBaXXon, on 16 mai 2021 - 10:14, said:


Am scris peste tot ca fac numai pt mine . Nu vand nimic , le las mostenire .
P.S. Ti-am mai zis te agiti ca un pepsi cu apa minerala, pe toate topicele . Lasa-ma in pace .
catelului?

ca lasi copilului e si mai nasol... ii lasi ceva la care trebuie sa tot carpeasca.

#200
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,149
  • Înscris: 19.09.2005
pe de alta parte mi-ai deschis apetitul...
vreau sa fac o pergola acoperita de vreo 4*6m

#201
til

til

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,708
  • Înscris: 30.07.2003
Eu va rog pe amandoi sa terminati cu apelative de genul puisor, copilas si nu mai stiu cum, ca va raportez. pe amandoi.
Credeam ca aici discutam idei, nu oameni.

Ideea e ca baxxon a montat gresit alea, dar cu siguranta vor tine mult si bine, si asta multumita traversei mediane pe care a montat-o. Panourile au sustinere zdravana la mijloc, iar aia conteaza enorm.
In alta ordine de idei, daca era sa o monteze corect, ar fi trebuit ca pe latura din stanga sa mai puna niste stalpi intermediari. Pentru ca toate traversele alea corecte, care sustin greutatea intregului acoperis se sprijineau pe acel perete. Poate ca nu-l incurca, daca acolo face perete inchis. Sau poate l-ar incurca, daca acei stalpi i-ar fi stat in drum.

Cam asta-i logica ce-o vad.
Arata ca dracu', tehnic nu e corect, dar eu cred ca va tine foarte bine.

La prima adresare condescendenta -> Report.
Multumesc.

#202
BaXXon

BaXXon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,103
  • Înscris: 18.04.2021
No' ca tot e cam cald aci in Apuseni , am luat o piscina cu diametru de 3 m si am umplut-o cu apa asa de-o racoreala dar apa rece de munte trebuie incalzita cumva in mod fortat . Asa ca un instant pe lpg( luat anu trecut pt alta aplicatie TN7 339 de lei) , o butelie si .... alta viata , putem sta toata noaptea in apa cu-n pahar de coniac si o pipa ... :

Inca nu am terminat salonu , mai am de pus sticlele , de dat un strat de vopsea , termoizolatie si lambriu si pardoseala - am tras chiulul pana acuma fiind plecat in alte parti dar spar ca pana-n august sa pun poze la gata .

Attached Files



#203
til

til

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,708
  • Înscris: 30.07.2003
O fi bun placajul osbply pentru rafturi?
https://vindem-iefti...00-x-1250x15mm/

Nu am vazut pe viu cum arata, de-aia intreb.

#204
til

til

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,708
  • Înscris: 30.07.2003
Bun sau nu, nu se mai gaseste

#205
BaXXXon

BaXXXon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 10.08.2021
Gata lounge-ul ( mai sunt cate mici chestii de facut ) . IPEL peste tot , termoizolat bine , sticle termopan multe ....

Attached Files



#206
autom2

autom2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,556
  • Înscris: 26.01.2007
Super! Sa aveti amintiri frumoase acolo!

#207
til

til

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,708
  • Înscris: 30.07.2003
Ma pregatesc sa fac un sopron inalt pentru niste camioane. Structura pe patrati de lemn de 10 cm grosime.
Pentru fiecare stalp de lemn vreau sa fac cate un picior ori pilon din beton.

Oare daca fac piloni rotunzi de 20cm diametru, adanci de 60-80cm ar fi suficient?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate