Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Huawei Mate 20 Lite

* * * * * 5 votes
  • Please log in to reply
2598 replies to this topic

#145
cristipate

cristipate

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 01.09.2004

View Postyonutz80ro, on 14 noiembrie 2018 - 14:50, said:


...Ai cumva folie (sau sticla) pe el si nu e decupata in dreptul celor 2 camere?

LE: Face asa doar daca acopar camera frontala din stanga si uneori si cand acopar difuzorul.


asa este, am folie de sticla, chipurile dedicata, dar nu are decupaje in dreptul camerelor, ci doar unde este difuzorul. deci tind sa cred ca de aici este problema.

Edited by cristipate, 16 November 2018 - 08:43.


#146
yonutz80ro

yonutz80ro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,191
  • Înscris: 05.08.2006
Ar trebui sa o dai jos si sa vezi daca problema persista, dar nu stiu daca mai poti refolosi sticla. Desi daca nu are decupajele alea, nici nu mai trebuie sa o folosesti. Ori cauti alta, ori iei o folie. Eu am folie de la Alien Surface.

#147
blondurulz

blondurulz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 194
  • Înscris: 04.03.2013
Cum activez super night mode?

#148
Sorindm

Sorindm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 02.08.2018
Salut citeam ca ar fi mai prost la capitol camera foto decat p20 lite este adevarat ?

#149
scooby

scooby

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 528
  • Înscris: 19.07.2002
Ce ordinari astia la BF, nu l-au redus deloc la pret. La toate magazinele era la fel ca inainte de BF 1499 lei. Ma asteptam macar la 250-300 lei reducere.

Mai am si eu o intrebare pentru cei ce il aveti. La regim de folosire normal, adica browsing net, watsapp, facebook, muzica la casti,apeluri (deci fara jocuri) si cu luminozitatea ecranului pe la 70-80%, bateria rezista 2 zile ?

PS: eu vreau sa fac trecerea de la p8 Energy si am o mare problema cu incarcarea bateriei, nu vreau sa o fac zilnic. Telefonul actual are baterie de 6000 mAh si cand era nou, acum 3 ani, tinea incarcat in medie 3-4 zile (sau 14 ore SOT), acum mai tine cam 8 ore SOT.

#150
Sorindm

Sorindm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 02.08.2018
Si eu vreau sa l cumpar dar inca nu sunt destule informati despre el .. pe mine ma intereseaza camera foto cat mai buna si bateria sa tina ceva .. in rest la ce folosesc eu telefonu pentru putin fb si browse ,mail  , whap e bun si unu la 400 lei..

#151
Pagas73

Pagas73

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 07.02.2017
La utilizarea normala merge spre două zile,nu cred că ai nevoie de luminozitate prea puternică.Pentru poze vezi că am răspuns cuiva cu fotografii făcute noaptea sau în semiîntuneric.

#152
scooby

scooby

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 528
  • Înscris: 19.07.2002
Sorin, eu am facut research pe net la greu pentru acest Huawei ca si pe mine ma intereseaza tot camera si bateria. Toate siteurile de revizii dau bateria ca excelenta iar camera mediocra (adica poze foarte bune in lumina buna, dar slabe in lumina slaba). Un concurent demn de luat in calcul, cu procesor si chipset grafic mai bun ca acest Mate 20 Lite, pecum si cu camera foto mai buna(cu stabilizare optica pe 4 axe) este Asus Zenfone 5, dar, ca bineinteles exista si un dar, bateria are numai 3300 mAh si mai toti utilizatorii spuneau ca trebuie incarcat zilnic. Daca nu te deranjeaza acest aspect cu bateria, eu zic sa mergi pe Asus, la 1300 lei cat e acum redus, este best buy.

Pegas, mie mi-ai raspuns cu pozele, multam inca o data :))

#153
lucian2008

lucian2008

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 543
  • Înscris: 29.01.2008
Am luat eu pentru sotie. Sta foarte bine cu bateria. Pe foto la lumina buna nu ai probleme insa la lumina slaba scade calitatea, iar pe partea de video nu e chiar de laudat

#154
Sorindm

Sorindm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 02.08.2018
Multumesc de raspuns ma mai informez si vad ce ma decid pana la urma ...

#155
Doggfather

Doggfather

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 948
  • Înscris: 26.09.2005
detele

Edited by Doggfather, 18 November 2018 - 21:28.


#156
Sorindm

Sorindm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 02.08.2018
Nu as zice ca acel asus face poze mai bine ...

#157
bestfanRoger

bestfanRoger

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 26.11.2014
Salut! A mai patit cineva sa primeasca update-ul ala de 600 si ceva de mb(ultimul, 8.2...130 parca) si in momentul in care ati apasat pe instalare sa-l stearga din motive de securitate?Nu am vazut prea bine acel mesaj, dar cu siguranta era ceva de securitate, precum ca nu e autorizat de nu stiu cine...


#158
enoxcj

enoxcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,348
  • Înscris: 06.02.2006
Ma inscriu si eu ca proaspat posesor. Dupa nspe ani numai cu Samsung, ma obisnuiesc destul de greu cu Huawei. Inca testez.

#159
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,104
  • Înscris: 13.01.2013

View PostSorindm, on 17 noiembrie 2018 - 17:17, said:

Salut citeam ca ar fi mai prost la capitol camera foto decat p20 lite este adevarat ?


Mate 20 lite

Attached Files


Edited by xperia_ray, 23 November 2018 - 02:48.


#160
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,457
  • Înscris: 24.05.2010
Săptămâna viitoare trebuie să primesc și eu telefonul, este Single SIM pe culoarea albastră de la Vodafone.

#161
Pagas73

Pagas73

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 07.02.2017
Bine ai venit în club.
Mai ai Smart ultra 6?

#162
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,457
  • Înscris: 24.05.2010
Nu-l mai am. A cedat a doua oară la tatăl meu.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate