Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Rugged phone - da sau ba?

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
predoiu

predoiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 16.07.2007
Salutare, ma tot uit in ultimul timp dupa un telefon "rugged" cu baterie suficient de mare sa tina macar pina la sfirsitul zilei.
Actualul (LG G4) ma lasa pe la miezul zilei, in plus este prea delicat pentru mediul in care lucrez.

Am luat in calcul mai multe variante, incepind cu Galaxy S8 Active (nu se vinde in Europa insa am unde sa il comand), continuind cu CAT S... si ajungind la Blackview, care tocmai a lansat BV9500 Pro, cu specificatii de top si baterie de 10 Ah (?!?).

Daca sint pe aici utilizatori de Blackview, CAT, sau Galaxy Active astept opinii.

Si evident orice sfat privind alte variante. Un coleg imi spunea de niste carcase rugged care se pot instala pe telefoane cu pretentii (modele de top de la Huawei).

Multumesc anticipat!

#2
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,295
  • Înscris: 13.01.2011
:D

Attached Files



#3
aceton

aceton

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,793
  • Înscris: 11.04.2017
Am avut cateva luni CAT S41 si trecand peste rezistenta (a facut baie in benzina, ulei de motor, vopsea, diluant, apa de mare, noroi) bateria, chiar daca este de 5000 mAh nu este chiar asa de stralucita in utilizarea efectiva.In stand by si convorbiri este excelenta bateria dar la o utilizare efectiva pe browsing am scos 7-10 ore de sot. Dezamagirea cea mai mare a fost pe partea de gps. Bateria scadea vazand cu ochii si era comparativa cu un telefon cu baterie de 3000 de mAh. Pentru o baterie de 5000 mAh este prea putin. Telefonul este fluent in meniu si in aplicatii. Dupa ce l-am chinuit involuntar in toate felurile arata ca nou, fara urme de uzura.

#4
predoiu

predoiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 16.07.2007

View Postaceton, on 29 august 2018 - 06:43, said:

Am avut cateva luni CAT S41 si trecand peste rezistenta (a facut baie in benzina, ulei de motor, vopsea, diluant, apa de mare, noroi) bateria, chiar daca este de 5000 mAh nu este chiar asa de stralucita in utilizarea efectiva.In stand by si convorbiri este excelenta bateria dar la o utilizare efectiva pe browsing am scos 7-10 ore de sot. Dezamagirea cea mai mare a fost pe partea de gps. Bateria scadea vazand cu ochii si era comparativa cu un telefon cu baterie de 3000 de mAh. Pentru o baterie de 5000 mAh este prea putin. Telefonul este fluent in meniu si in aplicatii. Dupa ce l-am chinuit involuntar in toate felurile arata ca nou, fara urme de uzura.

M-am uitat si eu la S41 insa m-a oprit dimensiunea displayului, este prea mic.
S61 ar fi OK, insa deocamdata pretul este prohibitiv (1000 usd)

#5
aceton

aceton

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,793
  • Înscris: 11.04.2017
Eu zic să îți iei un telefon cu ip68 și o husa UAG și ai rezolvat problema. Găsești suficiente telefoane cu baterie decenta.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate