Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Sivota

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
Brainie

Brainie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,759
  • Înscris: 18.04.2007
Barca face o tură în 40-45 min - aprecierea mea, nu am cronometrat.

Vreo 10-12 persoane.

#20
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,671
  • Înscris: 10.10.2011
@ bela,
plaja : stavedo beach bar restaurant, zeri beach, zavia beach, megali ammos beach. mikri ammos e langa dar sezlongurile sunt 30 euro si nu merita.mega drafi beach.
toate sunt plaje cu parcare, mergi cu masina. la plajele astea sunt si mini restaurante/taverne poti manca. cel mai mult mi -a placut stavedo beach bar si zeri beach.
mancare : 90% sunt in port, am mancat la georgeos family, si la terasa de langa,parasole italian, kyma . cam pe aici am mancat.
magazine : lambros vangelis & co. asta il recomand. nu cumpara de la magazinele din sensul giratoriu din port pentru ca e jecmaneala totala. 40 euro centi apa la lambros. in port 1,5 euro.
car wash : 12 euro interior exterior dar o spala bine

daca mergi la syvota, poti da o fuga si in parga atat in orasel cat si la valtos beach. e ok pt copii plaja.

Edited by zile_san, 13 July 2021 - 11:17.


#21
bela

bela

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,316
  • Înscris: 28.04.2006
Multumesc!

Am fost in Parga si o sa merg probabil in fiecare seara, dar anul acesta am cazare in Perdika si vreau sa explorez zona de la Sarakiniko la Sivota.
Apropo, seara cum era in Sivota, animatie, imbulzeala, etc?

#22
OvidiuNS

OvidiuNS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,855
  • Înscris: 04.07.2010

View Postzile_san, on 13 iulie 2021 - 11:14, said:

... mikri ammos e langa dar sezlongurile sunt 30 euro si nu merita ...

Nu cumva 30 de euro era pe perne ? Îmi vine greu să cred că setul e 30 de euro când în 2018 când am fost noi în vârful vârfului de sezon era doar 10 euro.


View Postzile_san, on 13 iulie 2021 - 11:14, said:

... am mancat la georgeos family ...

Tot preţuri de-ţi iau ochii şi porţii minuscule ? Am povestit la topicul Parga cum a fost acum câţiva ani, dar poate că s-a schimbat în bine situaţia.
Măcar au făcut rost de steagul României ?


Sănătate şi tcb !

#23
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,671
  • Înscris: 10.10.2011
@bela  , chiar linistit in syvota seara, total opus fata de agitatia din parga. vei avea un soc daca zici ca ai fost in parga Posted Image)
@ovidiu - mi-a zis omul 30 euro pentru sezlonguri. erau din lemna si cu saltea dubla pe ele, putea sta doua persoane. legat de georgeos habar nu am raportul pret/portie/calitate. nu sunt fan mancarea de acolo si nu am acordat importanta. am mancat ca sa nu mor ca sa zic asa. am luat teapa cu vita, desi mi-am cumparat din vreo 4 locuri. cotletele de miel au fost bune ( in parga nu). astia baga sistematic cartofi prajiti indiferent ce iti comanzi.cartofi prajiti si un glob mic de orez. le ceri legume fierte si zic ca nu au. unu mi-a zis ca de 15 ani nu a mai avut Posted Image) la un moment dat am inceput sa mananc paste ca nu mai suportam faza cu cartofii prajiti. portile nu mi s-au parut nicicum. la georgeos mi s-au parut cam mari pentru gustul meu, ca si concluzie, la restaurantul KYMA mi s-a parut ca e cel mai ok mancarea, cam singurul identificat de mine unde mananci putin mai rafinat, nu doar snitel de pui cu cartofi prajiti. are si un meniu de vinuri foarte ok si am si testate cateva de acolo.

legat de steag nu tin minte sa fi vazut. daca bine retin in parga intr-o seara cand am fost ne-a adus meniu in romana.

Edited by zile_san, 13 July 2021 - 15:02.


#24
OvidiuNS

OvidiuNS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,855
  • Înscris: 04.07.2010

View Postzile_san, on 13 iulie 2021 - 15:00, said:

... legat de steag nu tin minte sa fi vazut ...

În 2013 aveau atârnate de streşini fanioane din alea triunghiulare, fiecare fanion în culorile unei ţări. Şi aveau cam din toată lumea, doar cu steagul României nu aveau.
Le-am arătat lipsa culorilor României şi au promis că o să facă rost.
De aceea am întrebat ...


Sănătate şi tcb !

#25
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,671
  • Înscris: 10.10.2011
am inteles acum. posibil sa existe dar nu ma uit deloc la chestii de genul asta. ma uit la masa sa fie curata si cam atat.

#26
OvidiuNS

OvidiuNS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,855
  • Înscris: 04.07.2010

View Postzile_san, on 14 iulie 2021 - 18:56, said:

... nu ma uit deloc la chestii de genul asta ...

Nici eu nu mă uit, dar la Georgios Family chiar era ceva inedit şi n-am putut să nu observ fanioanele.
De fapt pe mine mă interesează taverna cu cei mai mulţi clienţi greci, sau măcar cu cei mai mulţi clienţi. Şi când am ajuns noi în port era singura tavernă care avea clienţi, aşa că am luat şi noi ţeapă, ca şi acei clienţi.


Sănătate şi tcb !

Edited by OvidiuNS, 14 July 2021 - 19:48.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate