Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 

Altcoin discussion

* - - - - 3 votes
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
Argentww

Argentww

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 10.08.2018
Buna comunity!
Bitcoin si Ethereum s-a recomandat ca fiind surse bune si sigure de investitie, iar pe blockchain-ul fiecareia dintre ele (cu dominare Ethereum) se stabilesc proiecte intregi ce se implementeaza activ in diverse domenii. Insa mai exista pe piata si o multime de altcoins. O mare diveristate de monede, despre care as vrea sa discutam aici. Care sunt cele mai recomandate pentru investitie? De da, de ce nu? Let's develop this idea!  ;)

#2
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,845
  • Înscris: 13.07.2011
nici unele, eu sunt de parere ca a fost o specula care a ajutat multi oameni sa se imbogateasca foarte rapid. Eu raman la parerea ca aceste "coin"uri nu vor fi implementate in reallife mai niciodata. Va exista o minoritate (ca si in prezent) care se va folosi de ele, iar restul nu vor da importanta existentei acestor monede.

Ca si cele mai stabile sunt si cele mai mari, chiar daca rendita actuala este negativa; si chiar nu cred ca mai va exista un boom cum a fost pana acum cateva luni.

Bitcoin, Ethereum, Ripple, Pantos, BitcoinCash, IOTA, Litecoin, Komodo, Eos, Dash, OmiseGo, Augur, Stellar, Ox.

#3
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,137
  • Înscris: 22.05.2003
E inflatie de monede virtuale...

#4
hwplanet

hwplanet

    Cont sters.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,641
  • Înscris: 05.07.2018
Nu cred ca mai este cazul acum. Orice fraier a aflat acum de monede din pacate ca si in realitate nu orice fraier se poate imbogati, sau se poate, daca-i primul fraier care incearca. Daca mai vin 1000 de fraieri din pacate se strica smecheria ! Asa functionaza lumea, cand esti primul intrat, automat si primul cel mai bogat. Daca mai vin altii dupa tine... gata.

De exemplu daca tu stii sa faci ceva si nu mai stie nimeni altcineva vei fi platit cel mai bine, daca mai vine 1 milion de oameni care stie sa faci e faci tu vei fi platit prost. Destept e ala care inventeaza chestiile astea si si-a dat seama ca este singura si unica solutie de imbogatire rapida. Daca in anul 2009 aveam varsta de acum, nu mai eram pe SP sa ma plang ca aveam bani sa-mi pun si in cap. Din pacate asa functioneaza lumea cu noroc,ghinion, sansa vietii.... fiecare cu sansa lui si oportunitatile sale, dar atunci cand ai ocazia trebuie sa rupi intr-un totul si sa profiti la maxim de ocazie, ca se poate intampla doar o data in viata, altfel vei muri sarac.

Edited by hwplanet, 21 August 2018 - 11:10.


#5
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,845
  • Înscris: 13.07.2011
am doua cunostiinte, printre care unul este vecinul meu, care au reusit sa faca milioane de euro din bitcoin atunci cand au cumparat la un pret de nimic si le-au vandut la un pret de peste 10.000 bucata.

Nu o sa mai functioneze aceasta afacerea ca si pana acum, si sunt tare curios ce pierderi au cei care au investit in mining factory.

#6
hwplanet

hwplanet

    Cont sters.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,641
  • Înscris: 05.07.2018

Quote

am doua cunostiinte, printre care unul este vecinul meu, care au reusit sa faca milioane de euro din bitcoin atunci cand au cumparat la un pret de nimic si le-au vandut la un pret de peste 10.000 bucata.
Nu o sa mai functioneze aceasta afacerea ca si pana acum, si sunt tare curios ce pierderi au cei care au investit in mining factory.

Destept baiatu. Bravo lui, nu am cum sa fiu invidios. Posted Image Cand te gandesti ca trebuie sa stii cel putin 1000 de carti cap coada de IT ca sa primesti 1000 de Euro, ala si-a bagat picioarele in ea de viata caci acum e Milionar in Euro Posted Image Toata lumea cu pretentii, apreciez pe cei care invinge sistemul si fac bani multi, enorm de multi si legal. Oricine si-ar dori bineinteles... bani sunt indeajuns este nevoie doar de creier si munca cat mai putina. Exista o vorba spusa de cineva, cei mai multi se fac bani pe seama prostimii. Mai ales daca promiti o cale de imbogatire rapida si sigura....

Edited by hwplanet, 21 August 2018 - 11:35.


#7
babarzotea

babarzotea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,247
  • Înscris: 10.08.2017

View Postbusiness11, on 21 august 2018 - 11:16, said:

am doua cunostiinte, printre care unul este vecinul meu, care au reusit sa faca milioane de euro din bitcoin atunci cand au cumparat la un pret de nimic si le-au vandut la un pret de peste 10.000 bucata.

Nu o sa mai functioneze aceasta afacerea ca si pana acum, si sunt tare curios ce pierderi au cei care au investit in mining factory.
păi zi să te ajute şi pe tine dacă a făcut milioane de euro. dacă făcea milioane de euro nu cred că mai eraţi vecini.

Depinde de noi dacă vor mai creşte sau nu. Dacă lumea nu mai cumpără aşa ceva se vor deprecia la maxim, iar dacă vor fi vorbe că pot creşte şi chiar se saltă preţul se vor cumpăra şi vor creşte.

#8
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,845
  • Înscris: 13.07.2011

View Postbabarzotea, on 21 august 2018 - 12:46, said:

păi zi să te ajute şi pe tine dacă a făcut milioane de euro. dacă făcea milioane de euro nu cred că mai eraţi vecini.

Depinde de noi dacă vor mai creşte sau nu. Dacă lumea nu mai cumpără aşa ceva se vor deprecia la maxim, iar dacă vor fi vorbe că pot creşte şi chiar se saltă preţul se vor cumpăra şi vor creşte.

pai nici nu mai suntem ca s-a mutat de la bloc si si-a construit o casa. Pe vremea respectiva eram si tot incerca sa imi vinda mie diferite alte monede. Acum vinde ATM-uri pt BTC-uri.

#9
paco rabanne

paco rabanne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,150
  • Înscris: 29.09.2006

View Postbusiness11, on 21 august 2018 - 13:07, said:

. Acum vinde ATM-uri pt BTC-uri.

Inca crede in el.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate