Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 

Insula Cres

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#19
max_01

max_01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,403
  • Înscris: 07.02.2017
Dennman, daca vrei sa nu fie mare imbulzeaza pe plaja, in viitor opteaza pentru insula Biševo.

#20
Deenman

Deenman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 22.09.2013
Pai aici nu e îmbulzeală. E perfect.

#21
Deenman

Deenman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 22.09.2013
Drumul până aici 50 min pe jos.acces cu mașina deloc.


Plaja Bijela langa satul Linski.

Attached Files



#22
Denky2

Denky2

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 16.08.2022
Bine v-am regasit! Am pierdut niste parole de la softpedia, am luat o pauza auto-impusa, ceva mai lunga, dupa cate aberatii citeam pe topicul de Covid.
Revenind… m-am intors recent de pe insula Cres. F misto, recomand, stiam de gradul de salinitate ridicat, e o zona f buna pentru cei care apreciaza aerosolii.
Oraselul Cres e un port mic, dar daca te uiti la ce iahturi parcheaza, sigur e unul cautat. Atmosfera faina, lume relaxata, chiar foarte relaxata. Ferry de pe Krk, 25 minute, totul organizat. Preturi maricele si la ei, apa rece spre f rece, nu peste tot, in zona Cres mai rece decat la Mali Bok, de ex.
Daca intereseaza pe cineva, raspund.

#23
iuhas

iuhas

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 307
  • Înscris: 13.04.2008

 Denky2, on 16 august 2022 - 21:54, said:

Bine v-am regasit! Am pierdut niste parole de la softpedia, am luat o pauza auto-impusa, ceva mai lunga, dupa cate aberatii citeam pe topicul de Covid.
Revenind… m-am intors recent de pe insula Cres. F misto, recomand, stiam de gradul de salinitate ridicat, e o zona f buna pentru cei care apreciaza aerosolii.
Oraselul Cres e un port mic, dar daca te uiti la ce iahturi parcheaza, sigur e unul cautat. Atmosfera faina, lume relaxata, chiar foarte relaxata. Ferry de pe Krk, 25 minute, totul organizat. Preturi maricele si la ei, apa rece spre f rece, nu peste tot, in zona Cres mai rece decat la Mali Bok, de ex.
Daca intereseaza pe cineva, raspund.
Salut,
Au fost cozi mari la ferry(dus și la întors)? Sâmbătă merg și eu în Losinj și mi-e cam goază că o să fie coadă la Valbiska

#24
Denky2

Denky2

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 16.08.2022
Salut!
la dus, nu, acum, la intors, am pierdut primul ferry la 10 masini distanta, am plecat cu urmatorul, 50 min mai tarziu. Sunt 2 pe sens, se intalnesc pe drum, pe orar e derutant, figureaza din 1h30 in 1h30, e la jumate asteptarea, in realitate. Eu vorbesc de Valbiska Merag si retur.
inca o chestie, am vazut doar la plecare. Au ceva oferte free pe insule cu Jadrolinja, de intrebat, nu stiu detalii.

#25
iuhas

iuhas

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 307
  • Înscris: 13.04.2008
Câteva pe scurt: drumul Sibiu-Cres a fost în mare parte ok. Am ieșit pe la Turnu, nu era nimeni-la Nădlac2 era timp de așteptare120 de minute. De la Seged însă a fost horror, am prins valul de turci care se întorceau în vest plus ai noștri care se întorceau la muncă. Parcările și benzinăriile arhipline, pentru o toaletă am ieșit de pe autostradă la Kecskemet și-a mers la o benzinărie din oraș. La Gorican am intrat prin vama veche, am trecut în 2 minute. Restul drumului aglomerat dar fără blocaje. Asta până în Krk. Greu de tot am intrat pe insulă, pe sensul celălalt cozi de peste 10km. La Valbinska am prins din prima ferry-ul. Ne-am oprit la prânz să mâncăm pe insula Cres, în Belej. Am ajuns în Mali Losinj undeva în jur de ora 15. Plin de lume, foarte mulți italieni, francezi, nordici plus vechia gardă(SLO+SK+CZ+PL+HU+A). Români am văzut două mașini, una de HR și una de MS. Pe a treia doar am auzit-o. Avea manelele la maxim Posted Image

#26
Denky2

Denky2

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 16.08.2022
Distractie faina sa aveti! Nu schimba la bancomate Euronet, e pacaleala crunta, am muscat ca prostu’. La Posta dau 7,32 pe kuna, la restul de exchange 7,25.

#27
iuhas

iuhas

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 307
  • Înscris: 13.04.2008

 Denky2, on 20 august 2022 - 18:59, said:

Distractie faina sa aveti! Nu schimba la bancomate Euronet, e pacaleala crunta, am muscat ca prostu’. La Posta dau 7,32 pe kuna, la restul de exchange 7,25.
Mulțumim.
Banca unde am conturile există și în Croația și nu-mi percepe comision la ridicările de pe card din bancomatele lor. Am scos ieri bani la un curs 1 kn = 0,658 lei

#28
iuhas

iuhas

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 307
  • Înscris: 13.04.2008
Cres
Attached File  2A4627E1-208E-4080-A823-F0571BBAE3FE.jpg   374.32K   14 downloadsAttached File  4F8A4951-46A3-458A-96E7-1A6A03F81672.jpg   274.51K   17 downloads


Lubenice
Attached File  IMG_3774.jpeg   519.09K   18 downloadsAttached File  4091CC24-DB6D-4009-B727-52DCEEB3AB09.jpg   543.69K   13 downloads


Osor
Attached File  738C5D7F-4EE4-4675-8647-60E587D5D6A9.jpg   419.65K   13 downloads

#29
Denky2

Denky2

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 16.08.2022
Parca ieri am venit si eu de pe acolo, fain de tot, mi-a placut (ma obisnuiesc greu cu noul statut, nici like nu pot da)Posted Image

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate