Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

ziua internationala a pisicii

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
altuser09

altuser09

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 25.08.2009
Sa ne traiasca!
https://ro.wikipedia...nală_a_pisicii

#2
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
Doamne ajuta

https://ibb.co/kxFpGK

Edited by rosix, 08 August 2018 - 06:54.


#3
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,243
  • Înscris: 05.06.2002
gogomanul meu beagle meu tocmai cauta niste pisici ca sa sarbatoreasca. :)

hai sa va traiasca!

#4
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,410
  • Înscris: 08.12.2005
Miau! Miau tot ce vreau!

#5
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008
Si sa nu mai faca pisiconomie.

Sunt aici pe aleea dintre hotel si plaja (Side-Antalya-Turkey) vreo 15 pisici, negre si gri tigrate, au mancare si apa tot all inclusive si ele, se joaca, lenevesc, le poti mangaia, eu acasa am niste salbaticiuni prin curte care vin doar la mancare, dorm pe acolo dar pastreaza mereu 1 m distanta, daca vreau sa mangai pisici si sa ascult tors trebuie sa merg la tzara unde sunt 3 motani foarte rasfatati.

#6
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,456
  • Înscris: 24.02.2017
Alea de care zici tu sunt pisici turcesti. Au aere  :)  Ale noastre sunt obisnuite cu greul :)

#7
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008
Un motan gri tigrat in curtea hotelului nu se dadea deloc la o parte, extrema opusa salbaticiunilor din curtea mea pe care maica-mea le hraneste de 3 ani de zile, degeaba zic eu daca un mangaiat si un tors nu-mi dau si ele in schimb. Abia am scos un mieunat de la una din ele.

Ce am eu in curte sunt genul pisici de tomberon, speriate de caini si care fug de tine inca de mici, puii te scuipa.

In copilarie la tzara nici o pisica nu traia mai mult de 2 ani, sfarsea calcata de masina pentru ca era sosea asfaltata dintotdeauna, cainii mai stiu sa evite, pisica e total afoana cand vine vorba de masini sau reguli de circulatie, lumina farurilor noaptea pare sa le deruteze dar si ziua sar ca proastele sub roti crezand ca au timp.

Edited by Neaceasca85, 08 August 2018 - 08:18.


#8
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Nu-i prea place cadoul…
[ https://lh3.googleusercontent.com/-aFLVqPCvRH8/W2lSzyNWEqI/AAAAAAAeobk/WCNF_OPdR34nmWSB4Fen0hc51mC4PyXywCJoC/w318-h398-rw/e918f1c69b49f6f-a-nw-p.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Iar cea de curte s-a-nrăit!
[ https://lh3.googleusercontent.com/-XsDsm91LJdk/W2k8AMeW7vI/AAAAAAAAxHk/yKotJd1KBs8HDugP_WuxeWFxHXBJ_x1_ACJoC/w530-h398-n-rw/gplus8909638328632088696.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

La Mulți Ani, Venus!
[ https://i.pinimg.com/originals/cf/19/4e/cf194e395256b107e404315d586286f8.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Un picuț de relaxare pentru cele mici?
[ https://78.media.tumblr.com/f15de0af5bb17e062a505e56e5850fb8/tumblr_n7oy7vPovG1t8vk8bo1_400.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#9
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,532
  • Înscris: 30.10.2003
Ziua internationala a pisicii

China si Coreea like this!!  Posted Image

#10
Salix_

Salix_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 604
  • Înscris: 09.02.2007
Inchipuiti-va, mâța mea ar fi implinit fix astazi 19 ani!
Am fost impreun 15 ani. Chiar in 2014, anul in care a murit, i-am serbat ziua. Pernuta aia a fost cadoul.
Posted Image

Attached Files



#11
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008
Se poate si mai rau, mie in 2014 mi-a murit tatal (59 de ani). Omul de baza.

#12
Alireza

Alireza

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,016
  • Înscris: 11.09.2017

View PostNeaceasca85, on 08 august 2018 - 07:32, said:

Sunt aici pe aleea dintre hotel si plaja (Side-Antalya-Turkey) vreo 15 pisici, negre si gri tigrate, au mancare si apa tot all inclusive si ele, se joaca, lenevesc, le poti mangaia, eu acasa am niste salbaticiuni prin curte care vin doar la mancare
Profetului îi plăceau pisicile.

#13
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,456
  • Înscris: 24.02.2017

View Postcris_nov_77, on 08 august 2018 - 09:12, said:

Inchipuiti-va, mâța mea ar fi implinit fix astazi 19 ani!
Am fost impreun 15 ani. Chiar in 2014, anul in care a murit, i-am serbat ziua. Pernuta aia a fost cadoul.
Posted Image


Imi pare sincer rau....  Al meu Scottish Fold are 6 ani insa ma gandesc cu groaza ca va sosi si acel moment inevitabil. Din pacate viata nu este pentru nimeni nelimitata, fie ca vorbim de pisici, caini, oameni , etc.   In alta ordine de idei, si eu am ramas fara tata acum 5 ani rapus de cancer la ficat. Deci... da, intotdeauna se poate si mai rau. :(

#14
Salix_

Salix_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 604
  • Înscris: 09.02.2007
Neaceasca si Bogotta, imi pare rau ca v-am dus cu gandul la parintii vostri care nu mai sunt :(. Normal, si eu am pierderi in familie, e drept, nu parintii, dar eram oarecum ontopic, "madam" nascandu-se chiar de Z.I.a Pisicii :)).
Si, ca sa nu transformam topicul intr-unul de comemorare, pot sa zic aici ca m-am tot gandit sa iau o alta pisica ( rescued, clar!), dar nu am timp de ea. Ar sta prea mult timp singura. Meh, cine stie, s-o ivi vreo ocazie cand mai bine i-ar fi asa.

#15
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008
La mine fiind de cativa ani buni fenomenul pisicilor maidaneze salbaticite, e imposibil sa aduc vreo pisica in curte.

Bogotta, si la mine tot cancer, la un om sanatos nefumator si nebautor, mama lui cu cine l-a inventat. Am auzit si de pisici pe citostatice.

#16
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,572
  • Înscris: 13.06.2004
L.M.A. cu întârziere.
Îmi plac ghemurile de blană care miaună   :wub:
Dar îmi plac şi chiţăilă mititilă   :)    Ciudat, nu?   :)

#17
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008

View Postdjl, on 08 august 2018 - 23:30, said:

L.M.A. cu întârziere.
Îmi plac ghemurile de blană care miaună   Posted Image
Dar îmi plac şi chiţăilă mititilă   Posted Image Ciudat, nu?   Posted Image
Miauna (la Spineni se zicea mieone, mieonit) si torc, mai specific pisicilor este acel cat purr foarte relaxant.

Cainii latra si scheauna. Mai e si maraitul de avertisment.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate